II. ITU Antalya European Triathlon Cup 03.04.2011

21/03/2011  //     //  Triatlon Haberleri

 


 

                         Triatlon Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan 2011 Antalya ITU Triatlon Avrupa Kupası   2 – 3 Nisan 2011 tarihlerinde Antalya’da yapılması bekleniyor.

 

           Yarışmanın Bay-Bayan, Büyükler kategorisinde yapılacağı  ayrıca Federasyona bağlı kulüplerin ve ferdi sporcuların  katılacağı Gençler Kategorisinde yarışma düzenleneceği belirtildi.  Yarışmalar Büyüklerde Olimpik, Gençlerde ise Sprint mesafelerde puanlı yapılacak.

 

 

Geçtiğimiz  2010 sezonunda yapılan I. ITU Antalya European Triatlon Cup öncesi   İzlanda’daki Eyyafyallayöküll  Yanardağının 190 yıl sonra 2010 .Mart’ının sonunda  patlamasıyla oluşan küllerin atmosfere yayılması sonucu ile  iptal edilen uçaklar seferlerinden  dolayı çoğu spourcu yarışa katılamamıştı.

Bu sene organizasyona  Türkiye’nin yanı sıra AlmanyaRusyaİngiltere, HollandaLetonyaPolonya Bulgaristan,    İran,   YunanistanSuriye, KazakistanÇek Cumhuriyeti UkraynaBelarusFransaSlovenyaAvusturyaPortekiz İsviçre  MakedonyaMacaristanRomanyaİskoçya ve İrlanda‘nın katılması bekleniyor.

 

 

25 kişilik ekipten oluşan Türk milli takımı 25 Mart Cuma  günü Antalya‘da yarışa  hazırlık kampına girecek. İTU‘ nün Uluslar arası yarışlar için belirlediği  5 kişilik Milli takım kadrosunda  Elit erkekler‘ de  Zülfü Karabulut, Samet Büyükzöngür, Kemal Çobanyıldızı, Onur Calp ve Mert Onaran temsil edecek.

 

 

Milli sporcular, hakemler ve diğer görevlilerin harcırahları Federasyonca karşılanacaktır.Ayrıca Gençler   kategorisinde yapılacak  yarışlarda Genç Erkeklerde ilk 8’e giren, Genç Bayanlarda ilk 4’e giren   sporculara ve 3–9 sporcu ile katılan İl- Kulüplerin 1 Antrenörü veya 1 İdarecisine,  10 ve yukarısı   katılan İl ve Kulüplerin 1 İdareci ve 1 Antrenörüne 1 ve 2 Sporcu ile katılan İl – Kulüplerin Sporcuları ilk üç girmeleri halinde 1 Antrenör veya   1 darecisine harcırahlarını federasyonun  tarafından karşılayacağı açıklandı.

 

 

Federasyonun Yönergesi İçin Tıklayınız…

2010 Sezonunun Sonuçları İçin Tıklayınız..

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın