Çelmak Spor Kulübü 2013 Takım Tanıtımı Yapıldı

15/03/2013  //     //  Triatlon Haberleri

 

Son yıllarda özellikle triatlona yaptığı yatırımlarla adını sıkça duyduğumuz ÇELMAK, 2013 yılında formasını taşıyacağı sporcuların tanıtımını ve takımın gelecek planları hakkında Balıkesir’ de basın toplantısı yaptı. Bu yıl yaptığı transferlerle oldukça iddialı olan Çelmak Triatlon Kulübü’nün düzenlediği  toplantıya Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Çelmak tarım Makinaları Şirket Müdürü İsa Tamer Çelik, Çelmak Triatlon Kulübü Başkanı Nuray Çelik ve  Balıkesir Triatlon İl Temsilcisi katıldı.

 

 

Triatlona bu kadar çok katkıda bulunan Çelmak firmasını da siz değerli takipçilerimize tanıtmakta fayda var. 1973 yılında Şefik Çelik tarafından kurulan firma ilk olarak Çelmak Tarım Makineleri ismi ile ticaret hayatına başladı. Daha sonra firma 1990 yılında alınan kararla Çelmak Tarım Makinaları Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ismi ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etti. Çelmak’ ın üretim yaptığı fabrikası 5000 metrekare kapalı alan üzerinde kurulu. Firmanın hedefi ise 30 yıllık tecrübesiyle, tarım sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarlarda eğitimli personeliyle kalitesini en üst seviyeye taşıyarak müşterilerine en mükemmel hizmeti vermek. Firma aynı zamanda TSE tarafından hazırlanan hizmet standardı kriterlerine uygun üretim yaptığı için TSE belgesine de sahip konumda.

 

Cyclingtr.com‘ un Türkiye’ deki ve yurt dışındaki konumunu ve gücünü de göz önünde bulundurarak Bisiklet Ajans‘la işbirliği yapmaya karar veren Çelmak Triatlon Kulübü, bu sezon Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar ve Paralimpik kategorilerinde mücadele edecek. Takım sporcuları ise şöyle; Okan Ulaş, Onur Calp, Fatih Azrak, İlker İkier, Çiğdem Gülgeç, Berrak Irmak, Ece Bakıcı, Seher Kocatepe, ‘Koşan Adam’ Kemal Özdemir.

 

 

Basın toplantısına gelecek olursak… Toplantıda ilk olarak Çelmak Tarım Makineleri Şirket Müdürü İsa Tamer Çelik konuşma yaptı. Tamer Çelik, Çelmak Triatlon Kulübü olarak ilk olarak Türkiye’ de başarıyı hedeflediklerini ve sonra yurt dışı yarışlarında başarıyı kovalayacaklarını söyledi. Tamer Çelik, asıl hedeflerinin ise olimpiyatlara sporcu göndermek olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca takımı bir aile olarak gördüğünü söyleyen Çelik, 2012 – 2013 sezonunu bir milat olarak gördüğünü ve bu ailenin dağılmamasının çok önemli olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

Daha sonra söz alan takımın hem sporcusu hem de antrenörü Okan Ulaş söz aldı. Çelmak gibi bir firmanın içerisinde oldukları için çok şanslı olduklarını belirten, Türkiye’ de triatlon denilince akla gelen ilk isimlerden olan Okan Ulaş, Çelmak’ ın triatlona yaptığı katkı ile birlikte federasyonun ve özellikle kulüplerin, kulüp anlayışı açısından çıtalarını yükselttiğini ve bu konuda örnek teşkil ettiğini belirtti. Bu sezon için kış döneminde oldukça planlı ve programlı çalıştıklarını belirten Okan Ulaş, ilk olarak Alanya’ da yapılacak olan Avrupa Triatlon Şampiyonası‘ nda puan alarak Brezilya’ da gerçekleştirilecek olan 2016 Rio Yaz Olimpiyatları‘ na katılabilmek için büyük bir adım atmayı hedeflediklerini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

 

Bu sezon Çelmak adına yarışacak olan sporcular ise hem maddi hem de manevi açıdan kariyerlerinde ilk defa böyle büyük bir destek gördüklerini açıkladılar. Kış döneminde oldukça iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten sporcular, özellikle yurt dışı yarışlarında yarış bitirmek değil puan alma hedefi ile mücadelelerini sürdüreceklerini belirttiler.

 

 

 

Basın toplantısının ardından Çelmak yetkilileri sporcularına bu sezon yarışlarda ve antrenmanlarda giyecekleri forma ve spor malzemelerinin teslimini yaptı. Gururla takımlarının verdiği malzemeleri sırtına geçiren sporcular yeni kıyafetleriyle basına poz verdi. Daha sonra kendilerine destek veren kuruluşlara plaket veren Çelmak, Türkiye’ nin Triatlon ve Bisiklet Portalı Cyclingtr.com’ a da katkılarından dolayı bir plaket sundu.

 

 

Malzeme ve plaket dağıtımının ardından tüm ekip, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü‘ ne giderek burada il müdürü İlhan Aslan‘ a çiçek takdim ettiler. İlhan Aslan da triatlon hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Triatlonun gelişmesi için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Aslan, Balıkesir’ de yeteri kadar alternatif yol bulunmadığı için özellikle bisiklet antrenmanlarında sporcuların yaşadığı zorluklardan bahsetti. Ayrıca Balıkesir’ in yalnızca tek havuzu olduğunu ve bu havuzunda üstü açık olduğu için yalnızca 3 ay kullanıldığını belirten Aslan, bu durumunda sporcuları kötü etkilediğini söyledi. Ayrıca olimpiyatlara da değinen İlhan Aslan 2020 olimpiyatlarını almak için elinden geleni yaptıklarını ve aldıkları takdirde ülkenin spor ve spor kompleksi bakımından büyük bir kalkınma yaşayacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü’ nü ziyaret ettikten sonra Çelmak ekibi, topluca yemeğe gitti. Eğlenceli bir yemeğin ardından sporcular ve Çelmak teknik ekibi dağıldı.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın