Dubai’deki Katil Sürücü Arap Triatlon Şampiyonunu Öldürdü

12/09/2013  //     //  Triatlon Haberleri

 Haberleri izlemesek de, gerçeklerden kaçamıyoruz ve bazı sporcu dostlarımız ve diğer kaynaklardan acı haberler alıyoruz. Trafiğin içindeki en naif, zararsız araç olan bisiklet, yine alkollü bir sürücünün vahşetine konu oldu. Bu seferki kurban, yalnızca bir bisikletçi değil, aynı zamanda Arap Triatlon Şampiyonu olan Roy Nasr idi. 49 yaşındaki eski şampiyon, Safa Park kavşağında geçtiğimiz Cuma sabahı arkadaşıyla beraber bisiklete binerken, sarhoş bir şoförün kendilerine çarpmasıyla Roy Nasr hayatını kaybetti, arkadaşı da yaralandı.Antrenman arkadaşının adı bulunamayan Nasr, bir polis memurunun verdiği bilgiye göre beraber antrenman sürüşü yaparlarken kendilerine eşlik eden eskort aracı da geçip üzerlerine kırarak onlara arkadan çarptı.  

Dubai Trafik departmanı amiri Mohammad Saif Al Zafein yaptığı açıklamada, şoförün alkolün etkisi altında kalıp kurbanlara çarptığını belirtti. “Safa Park köprüsünde sabahın erken saatinde gerçekleşen kazada bir bisikletçi hayatını kaybetti, diğeri ise yaralandı ve acilen hastaneye kaldırıldı” diye ekledi.
Polis, şoförü tutuklayıp, davayı Trafik Umum Savcılığına iletti. İlk raporlara göre, kaza Safa Park yakınında sabah 5:30 civarında, bisikletçiler Shaikh Zayed yolunu geçerlerken meydana geldi.  Başarılı sporcunun acı kaybı üzerine son gelişme, Lübnan’daki Batroun Triatlonu’nun 2013’teki adının merhumun anısına Roy Nasr Triatlonu olarak değiştirilmesi oldu. 2012 yılında Batroun Triatlonu’nu kazanan şampiyon Roy Nasr’ı anma adına organizatörler hemen harekete geçerek yarışın bu yılki adına merhum triatlon şampiyonunun adını koydular. Dileriz, insanlar alkol alımı ile araç kullanmanın birarada yapılmaması gereken bir “mutlak doğru” olduğu gerçeğini çevresindekilere her daim işlerler ve bu tür acı haberleri paylaşmak durumunda kalmayız.

 Hazırlayan : Fatih Buzgan (Kişisel Antrenör & Profesyonel Sporcu) 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Bizi Takip Edin