Desiree Davila, Boston Maraton’nuna Katılmayacak

30/12/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

Elbette atletizmi takip eden sporcularımız  için zaman zaman önemli haberler veriyoruz işte bunlardan biri daha;  Organizatörlerden edindiğimiz bilgilere göre Amerika’nın olimpik maratoncusu Desiree Davila, 2013 Boston Maratonu’ndan geri çekildiğini açıkladı.

 

Boston Maraton’nun organizatörü ve sahibi konumundaki Boston Atletik Derneği tarafından geçilen bilgide Michigan Rochester Hills’li 29 yaşındaki başarılı sporcu, bir süredir sağ bacağında yavaş iyileşen femoral (kalça kemiği) stres kırığı ile mücadele ettiği öğrenildi.

 

Desiree Davila, New York Maratonu’nda yarışırken

 

2012’de Londra olimpiyatlarına seçilen ve ilk defa olimpiyatlara katılan Davila, bu yarışın ilk 5 km çizgisine varamadan yine aynı bölgedeki sağlık sorunu sebebiyle yarışı terketmek zorunda kalmıştı. Davila, basına hazırladığı konuşmasında, “Uzun dönemli hedeflerim aklımdayken, 2013 Boston Maratonu’nda koşmaktan geri çekilme konusunda zor bir karar verdim. Bu süreçte en büyük ilgi alanım bu sağlık sorunuma tamamiyle odaklanmak ve kondüsyon seviyemi kademeli olarak yeniden oluşturmak olacak. Tutkulu olduğum büyük bir yarışı takvimime almışken, sadece sürecin hızla geçmesi için uğraşacağım ve bütün maratoncuların bildiği gibi antrenmanda veya toparlanmada kestirme yoktur” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Davila, olimpik takımdaki yerini geçtiğimiz Ocak ayında Houston’da düzenlenen Amerikan Olimpik Maraton Denemeleri’nde Shalane Flanagan’ın arkasından 2. gelerek elde etmişti. (Kara Goucher ise üçüncü gelmişti) Boston’ın organizatörleri denemelerin kısa bir süre ardından Flanagan ve Goucher’ın da içinde bulunduğu bütün takımı kabul etmişti.

 

Brooks Hansons takımı üyesi olan Davila, 2011’de ikinci olarak 2:22:38’lik sürede bitirdiği Boston Maratonu derecesiyle şimdiye kadarki en hızlı Amerikalı bayan maratoncu olarak tanınıyor. Davila, Boston Maratonu’nun organizatörü John Hancock’a kendisine verdiği fırsat ve anlayış için teşekkür ettiğini ve gelecekte Boston caddelerinde tekrar yarışmayı iple çektiğini belirterek sözlerini noktaladı.

 

Bu yıl 117.si düzenlenen Boston Maratonu’na katılabilmek için yaş grubunuza göre belli bir sürede bitirmiş olmanız gerekiyor ve yarışın kayıtları çoktan son bulmuş durumda.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın