Craig Alexander Avustralya Ironman’ de Yarışacak

11/02/2013  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

3 kez Ironman Dünya Şampiyonu olan Craig Alexander, 24 Mart’ taki Melbourne Ironman Asia-Pacific Championship’ te ünvanını korumak için yer alacağını duyurdu.

 

Geçtiğimiz yıl kariyerinde ilk kez 8 saatin altına (07:57:44) inerek kazandığı yarışta, 10 kez Ironman olmuş Yeni Zelandalı triatlet Cameron Brown’ u 3 dakikalık farkla geride bırakmıştı.

 

Alexander 2012 yılında Ironman 70,3 Dünya Şampiyonası’ nda gümüş madalya kazanmış, Eagleman Ironman 70.3′ te zafere ulaşmış ancak Kona Ironman Dünya Şampiyonası’ nda büyük hayal kırıklığı yaşayarak 12. sırada yer almıştı.

 

Craig Alexander 2011 yılında ise, 3. kez Ironman Dünya Şampiyonu olarak tarihte bu başarıyı göstermiş 4. insan olmuştu.

 

Mart ayında 3. çocuğu doğacak olan 3 kez Dünya Şampiyonu, doğumda eşinin yanında olmak için sezon startını evi Melbourne’ de vermeye karar verdiğini söyledi. Alexander, sezon öncesi ve sezonla ilgili planları hakkında bazı açıklamalarda bulundu:

 

Craig Alexander

 

 

“Her zaman daha önce kazandığım bir yarışta tekrar yarışmak ve ünvanımı korumak benim için önemli olmuştur. Özellikle kendi ülkenizde bunu gerçekleştirmek daha da önemli bir hale geliyor.”

 

“Kona’ dan sonra Melbourne’ de düzenlenen bu Asya – Pasifik Şampiyonası sporun en önemli organizasyonlarından biri ve böyle bir spor şehrinde gerçekleştirilecek olması da ayrıca sevindirici.”

 

” Geçen yıl ki yarış çok iyiydi. Cam Brown, Frederic Van Lierde, Eneko Llandos ve benim aramda geçmişti, bu senede bundan farklı bir durum beklemiyorum. Asya – Pasifik Şampiyonası her ne kadar Kona kadar olmasa da bölgenin en prestijli yarışı ve bu yıl Melbourne’ de düzenlenecek olması da beni ayrıca sevindiriyor.”

 

Craig Alexander ilk triatlonuna 1994 yılında katılmıştı. Hala ilk başladığı zamandaki utukusuyla yarışan 39 yaşındaki triatlet, disiplinini bozmadan çalışmalarına devam ettiğini ancak artık ailesine daha fazla zaman ayırdığını söyledi.

 

Alexander’ ın geçen yılki ezeli rakibi Cameron Brown ise yalnızca Alexander’ la değil aynı zamanda ekstra bir zorlukla daha mücadele edecek o da zaman. Brown, Asya – Pasifik Şampiyonası’ ndan yalnızca 3 hafta önce Ironman Yeni Zelanda’ da yarışacak. Ardından zor da olsa toparlanmak için çalışacak olan Cameron Brown Asya – Pasifik Şampiyonası’ nda bir çok zorlu rakibi ile mücadale edecek. Bu konuda bazı açıklamalarda bulunan Cameron, “Ironman Yeni Zelanda’ dan sonra 3 hafta içerisinde toparlanmak ve tekrar hazır hale gelmek oldukça zor ancak, yapabildiğim kadar buz banyosu ve masajla toparlanmaya çalışacağım. Daha önce iki Ironman arası bu kadar az zamanda yarışmamıştıç En yakın 2 Ironman yarışımın arasındaki süre 5 haftaydı.” dedi.

 

Cameron Brown

 

 

Urban Hotel Group Ironman Asia – Pacific Championship Melbourne, 24 Mart 2013 Pazar günü gerçekleştirilecek.

 

Daha fazla bilgi için: ironmanmelbourne.com 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın