Chris McCormack Ironman Cairns İçin Hazır

06/06/2013  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

Tarih 9 Haziran Pazar gününü gösterip Chris McCormack suya girdiğinde, Cairns havalimanındaki özgüvenini suda göstermeye devam edecek. Neredeyse bunun, McCormack’in oynamak için doğduğu bir rol olduğunu söyleyebiliriz. O zaten bir dünya şampiyonu, fakat rakipleri de yerinde saymıyorlar. Yine de kürsüdeki yerini kimseye kaptıracak gibi görünmüyor.

 

12 defa Ironman şampiyonu olan Mccormack, geçen yılın ilk yarısının çoğunu ITU (Uluslararası Triatlon Birliği)’nin düzenlediği olimpik mesafe için mücadele ederek harcadıktan sonra demir bacaklarını test etmeyi iple çekiyor.

 

“Kısa parkurda yeni sporcularla yarışmayı kesinlikle seviyorum, büyük bir keyifti. Rekabetçi bir şekilde şunu kabul etmek zorundayım li bu şekilde yarışmak tamamiyle kişisel birşeydi. Kendi kafamın içindeki alanda yoğunlaştım ve temel olarak o mesafe için erişebileceğim en yüksek hıza erişmeye çalıştım.” dedi.

 

 

 

“Sıralamadaki yerimle ilgili bir durum değil, ne kadar hızlı gidebildiğimle ilgiliydi. Yeni nesil çocuklarla asla rekabet edemeyeceğim ama 10 km koşu süremi 31 dakika 07 saniyeye indirdim ve yüzmedeki kaybımı bisiklette telafi etmeye çalışmam gerektiğini hissettim, bu yüzden bisiklet bölümü zordu.”

 

“Olayın her anında mutluydum. Birçok genç iyi insanla tanıştım ve onların spora dair bakış açılarını ve geleceğini görebildim. Bu tecrübeyi dünyadaki hiçbir şeye değişmezdim.”

 

ITU tecrübesini arkasına alan McCormack, Cairns’te güçlü bir yarış çıkaracağına dair görüşe sahip ve sonrasında Ekim’deki Ironman Dünya Şampiyonası için sağlam bir hazırlık yapacak.

 

“Cairns’e kadar bekleyemiyorum. Sanıyorum ana rakiplerim bisiklette gerçekten sıkı çevirecek olan gençlerden Clayton Fettell ve Luke McKenzie olacak. Bu yaklaşımı seviyorum ve sadece yakın gidip maratonu eşit tempoda koşmayı umuyorum.”

 

 

“Bu yılki Kona’nın ne kadar agresif olacağını biliyorum. Eğer o maceraya girmeye karar verirsem, bu maratonu nasıl eşit bir tempoda koşabileceğime bakmam lazım. Eğer onlar zorlu bisiklet etabında yan gelip yatarlarsa, Cairns’teki bu koşu parkurunu zorlaştırmış olacaktır.

 

“Bu yarışmada büyük bir değişiklik görüyor muyum? Hayır görmüyorum. Fakat, yüzme, bisiklet ve hızlı koşu yeteneklerinizin birarada olması gerektiği Avrupa’daki yarışların temposunu değiştirdiklerini görüyorum. Bu da oyunun değiştiğini gördüğünüz yer oluyor.

 

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın