Bahar Saygılı 2012’de Yeni Sponsoruyla Yarışıyor

04/03/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

Raleigh Bisikletleri Bahar Saygılı’ ya sponsor oldu, diyerek konunun en kısa yoldan özetini verelim ve  ” Bahar Saygılı Kimdir? diyerek devam edelim;

Bahar, çok hareketli bir çocuk ve bu yüzden aile doktoru tavsiyesi üzerine onu spora yönlendiriyorlar tıpkı milli yüzücü Feridun Özdamar’ a çocukluğunda yapıldığı gibi.  Önce yüzme, sonra bale derken antrenörü
sayesinde 2001 yılında triatlonla tanışıyor ve Sonrasında birçok yarış ve birçok başarılı dereceye imza atıyor Bahar.  Ondan sonra kah bir triatlon yarışında, kah bir açık deniz yarışında Çanakkale Boğazını geçiyor… ” diye söze başlamış triatlon editörümüz Alpay Akhun, konunun devamını okumak isteyenlere işte buyurun linkini tıklayın.

Bir çok Türk Sporcusunu en büyük sorunlarından biri de  yaptığı spora daha iyi şartlarda devam etmesini sağlayacak sponsor ve/veya sponsorlar  bulmaktır.  Aslında sponsorluk ihtiyacı  çok nadir de olsa  bazı sporcularımız için ihtiyaç olan bir durum olmasa bile şöyle bir dünya markası gerçek anlamda aynı sporcuya sponsor olsa en azından pek bir havalı olacağı için aynı sporcu için  “Sponsor istemem ” demek zor olacaktır, sponsora gerçek anlamda ihtiyacı olan sporcu için ise bunu istememek neredeyse imkansızdır.

Dünyada sponsorluk sisteminin çok iyi çalıştığı triatlon sporunda  ülkemiz triatletleri için ise bu durum gerçekten yadsınamayacak bir ihtiyaçtır, hayatlarını bu spora adamışken tam  ” Hah işte galiba olacak bu iş.” dendiği sırada  okula devam mı?.. iş mi?.. gelecek mi?..  askerlik mi?.. derken onca yılın emeği bu sporu yapmaktan vazgeçtiğiniz anda kulaçlarınızı açtığınızda kaçırdığınız su gibi elinizden akıp gider.

Her türlü engeli aşmış ve asla bu sporu bırakmamış, yıllarca triatlona hizmet vermiş hatta  yarı ironman koşmuş ve  halen aktif  spor hayatına başarıyla devam eden milli triatletimiz Bahar Saygılı  için tabi eğer bu bir ihtiyaçsa, bu sorun aşılmış görünüyor.

Orbis Bisiklet’in  sektörde oldukça sağlam ve köklü  tecrübeleri olan dünyaca ünlü Raleigh Bisikletleri ile anlaşma yapması umarız Bahar gibi bunu hak eden bir çok triatletimize de ciddi sponsorların bulunmasının kapısını aralar. Bahar artık hem antrenmanlarında hem de triatlon half – ironman, belki de ironman yarışlarında
Raleigh marka bisikleti ile mücadele ederek başarılarını sürdürecek ve sponsorunu her ortamda başarıyla tanıtabilecek.

İşte alın size şahane bir örnek; Orbis Bisiklet 2012 Moto-Bike Expo Fuarı’nda Bahar’ı tanıtım yüzü olarak gösterdi. Fuar izleyicileri için Baharla geçen görsel ziyafet  maalesef ki  çok uzun sürmedi ve sporcumuzun 2012 yoğun yarış takvimi içerisine aldığı 2 Mart Cuma günü Abu Dhabi’de yapılacak  triatlon yarışında Raleigh marka bisikleti ile  pedal çevirecek olması gerektiği için bisiklet – motosiklet fuarında sadece açılış günü kalabildi.

 

 

Orbis Bisiklet’in dünyaca ünlü ve sektörde oldukça büyük tecrübeleri olan Raleigh Bisikletleri ile anlaşma yapması sayesinde firma yetkilerince bunun başarılı bir şekilde tanıtımının gerçekleştirilmesi gerektiği hesaplanmış ki Bahar Saygılı’ ya sponsor olundu. Bahar hem antrenmanlarında hem de müsabakalarında Raleigh marka bisikleti ile mücadele ederek başarılarını sürdürüyor. Ayrıca Orbis Bisiklet 2012 Moto-Bike Expo Fuarı’nda Bahar’ı tanıtım yüzü olarak göstermişti. Fakat sporcumuzun 2012 yoğun yarış takvimi içerisinde 2 Mart Cuma günü Abu Dhabi Triatlonu’ nda olması gerektiği için sadece bir gün kalabildi.

 

Abu Dhabi Triatlonu sonrası Bahar Saygılı’ dan güzel haberler beklerken kendisi ile yaptığımız röportajda ülkemizdeki başarılı triatletlere sponsorların yaklaşımı nasıl olması gerektiğinin değerlendirdiğini izleyelim.

[View:http://vimeo.com/37905635:550:0]
Not: Bu Video Cyclingtr.com inisiyatifi ile Türk Triatlon sporunun gelişmesi adına yapılmıştır.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın