Alistair Brownlee, Abu Dhabi’deki Büyük Ödülün Peşinde

15/11/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

2012 Londra Olipiyatları’nın altın madalyalı ismi Alistair Brownlee, mart ayında yapılacak olan Abu Dhabi Uluslararası Triatlonu’na katılacağını duyurdu.

 

Toplam ödülün 250.000 dolar olduğu yarışta Alistair, hem uzun mesafe yarışlarını denemek hem de para ödülünü kazanmak için yarışacak. Abu Dhabi Triatlonu’nunda iki farklı parkur seçeneği bulunuyor. Alistair 1.5 km yüzme, 100 km bisiklet, 10 km koşudan oluşan parkurda yarışacağını açıkladı. Yarışın diğer parkuru ise daha uzun. 3 km yüzme, 200 km bisiklet ve 20 km koşudan oluşan uzun parkuru ise daha bu yıl, Danimarka’dan Rasmus Henning ve Australya’dan Nikki Butterfield kazanmıştı.

 

 

Yarış seçimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Alistair Brownlee, ” Bu kış İngiltere’de olacağım ve soğuk havalar başladı bile. Tüm kış soğukta havada durduktan sonra, Abu Dhabi’ye geldiğimde 30 santigradlık derece farkı olacak. Buna uygun antrenman yapmam gerekecek. Isı odasında bazı çalışmalar yapacağım ve yarıştan önce gelip iklime alışmaya çalışacağım. Ayrıca bisiklet ayarlarımda da değişikliğe gitmem gerekecek çünkü normalden uzun olan bisiklet parkuru, yarışta başarı yakalamam da ana rolü üstlenecek.” dedi.

 

Antrenman metodlarında da bazı değişikliklere gideceğini söyleyen 2011’in ITU Dünya Şampiyonu, ” Normalde yarışlarda 40 km bisiklet kullanırken Abu Dhabi’deki Grand Prix pisti olan Yas Marina Circuit’de mesafe 100 km olacak. Önümüzdeki sezon yarıştığım mesafeleri değiştirmeyi amaçlıyorum ve Abu Dhabi’de bunun için güzel bir başlangıç olacak.” dedi.

 

 

Abu Dhabi, tüm dünyadan atletleri, doğa güzellikleri ve 1. sınıf hizmetiyle ülkelerine çekmeye devam ediyor. Abu Dhabi Kültür ve Turizm Bakanı Faisal Al Sheik, yaptığı açıklamada, ” Ortadaoğu’nun güçlü bir şekilde büyüdüğünü görmeye devam etmek istiyoruz. Daha fazla uluslararsı yarışmayı burada yapmak için çalışmaya devam edeceğiz. Artık daha fazla insan Abu Dhabi’yi yapılacaklar listesine koyuyor. Ayrıca daha fazla atletin emirliklerdeki tesisleri ve antrenman alanları kullanmak için geldiğini de görüyoruz.” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın