21. Uluslararası Alanya Triatlonu Avrupa Kupası Şampiyonası Finali’nin Teknik Toplantısı Yapıldı

01/11/2011  //     //  Triatlon Haberleri

  

 

 

[View:http://vimeo.com/31497050:550:0]

 

2 Kasım’ da Alanya’da koşulacak olan 21. Uluslararası Alanya Triatlonu Avrupa Kupası Şampiyonası Finali “Teknik Toplantısı” yapıldı. Yarıştan bir gün önce akşam makarna partisi öncesinde sporculara verilen teknik toplantıda  Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş 2013 yılında Avrupa Kupası Şampiyonası’ nın ülkemizde yapılacağı bilgisini verirken ITU delegesi Alper Nagi yarış hakkında ve teknik konularda sporcuları bilgilendirdi. 

 

 

 

 

Yarış parkurunun ve yarışın detaylarının anlatıldığı teknik toplantıda yarışta tüm kategorilerinin start saatinin bir saat öne alındığı bilgisini veren ITU delegesi Alper Nagi’ nin özellikle üzerinde durduğu konu sporcuların faul yapmamalarını, yaptıkları takdirde 15 saniye zaman cezası alacakları uyarısı konusu oldu.

 

 

 

 

Elit Erkekler ve Elit Kadınlar’ da 88 sporcunun katıldığı yarışların Elit Erkekler kategorisinde 13’ü Türk olmak üzere toplam 64 sporcu katılırken, Elit Kadınlar’ da 3’ü Türk olmak üzere 24 sporcu katılıyor. Genç Erkekler kategorisinde 53, Genç Kadınlar’ da da 26 sporcu katıldığı yarışların Yaş Grupları bölümünde ise toplam 9 kadın sporcu karışık olarak yarışırken, Erkek’ lerde 20 ila 50 yaş arasındaki 5 ayrı grupta toplamda 100 sporcu start alacak. 

 

 

 

Alanya’ da bu yıl 21. kez koşulan ve adeta bir festival havasında gerçekleşen organizasyon Triatlon Federasyonu ve Alanya Belediyesi’ nin eşgüdümlü ve başarılı çalışmaları sayesinde Avrupa standartlarını yakalamış.  Teknik Toplantı’ dan sonra düzenlenen Makarna Partisi’ ndeki sporcuların görüntüsü yurtdışındaki emsallerini aratmıyordu. Her geçen yıl Uluslararası Alanya Triatlonu’ nuna artan ilginin, organizasyonun başarısı ile doğru orantılı olduğunu söylemek çok doğru olur.

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın