2012 Takım Triatlonu Dünya Şampiyonası Stockholm İçin Son 5 gün

21/08/2012  //     //  Triatlon Haberleri

26 Ağustos’ta İsveç‘in başkenti Stockholm‘de Takım Triatlonu Dünya Şampiyonası gerçekleştirilecek. Aynı zamanda ITU World Triathlon Series‘in sondan 3. ayağı da, takım dünya şampiyonasından 1 gün önce yine Stockholm’de yapılacak.  Geçtiğimiz yıl Lausanne‘da yapılan şampiyonayı Büyük Britanya takımı kazanmıştı. Oldukça heyecanlı ve görsel açıdan seyircileri tam anlamıyla tatmin eden takım triatlonu son 2 yıldır ülkemizde Konya’da gerçekleştirilmekte.

 

Takım triatlonunda katılımcı federasyonlar seçtikleri 2 erkek ve 2 bayan sporcu ile bir takım halinde yarışıyorlar. 300m yüzme, 6 km bisiklet ve 2 km‘lik koşu parkurunu takımın bir sporcusu bitirdikten sonra hazırda bekleyen diğer sporcunun eline değerek diğer sporcunun parkura başlaması şeklinde devam ediyor ve takımdaki son start alan triatletin bitiş çizgisinden geçmesi ile yarış sonlanıyor.

 

 

Yarışa 5 gün kalmasına rağmen hala takımların tam sporcu listeleri açıklanmadı. Ancak geçen yılın şampiyonu Birleşik Krallık’ta olimpiyat şampiyonu Alistair Brownlee ve Helen Jenkins Takımda yer almayacaklarını bildirdiler. Bu yıl Birleşik Krallık, İsviçre, Fransa, Almanya ve İspanya arasında kıyasıya bir mücadele izleyebiliriz.

 

Takım triatlonu ile ilgli sevindirici bir haber de ITU’den geldi. 2010 Singapur Gençlik Olimpiyat programında yer alan takım triatlonu için ITU’nın IOC ( International Olympic Comitee) ‘ye 2016 olimpiyat programında yer alması için görüşmelerde bulunduğu haberi geldi. Başarılı olunduğu takdirde bir sonraki olimpiyatlarda triatlonu 2 kez ve farklı formatlarda izleme şansı bulabiliriz.

 

Stockholm’de yarışacak takımlar ise şöyle;

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın