10. Eğirdir Triatlonu Yarış Parkuru Açıklandı

17/08/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

25 – 26 Ağustos tarihinde bu yıl 10.’su düzenlenecek Eğirdir Triatlonun parkuru Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından açıklandı. Olimpik mesafede gerçekleştirilecek olan yarışın bu yılki parkurunda bisiklet etabındaki değişiklikler göze batıyor. Yarış günü beklenen 33 santigradlık sıcaklık ve 1000m‘ye yaklaşan yüksek rakımın sporculara zorluk yaşatacağını söyleyebiliriz.

 

Yarışın değişim alanı daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da liman bölgesinin yan tarafındaki geniş asfalt alanda yapılacak.

 

 

Yüzme etabında da bu yıl değişiklik yok. Limanın içerisinde başlayacak parkurda yıldızların yarışının ardından dubalar ileri götürülecek ve gençler ile büyüklerin mesafelerine uygun uzaklığa alınacak. Yıldızlar ve gençler için yüzme parkurunda 1 tur atılacak, elitler ve yaş gruplarında ise 2 tur üzerinden yüzme etabı tamamlanacak.

 

 

 

 

Bisiklet parkurunda ise bu yıl değişikliğe gidilmiş. Triatletler geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu yıl bisiklet parkurundaki ilk dönüşlerini değişim alanına daha yakın bir yerden yapacakalar. Eski parkurda 5. km’de dönülürken bu yıl 2.5 km’den sporcular dönüş yapacaklar. Yıldızlar 2 tur , gençler 4 tur, elitler ve yaş grupları 8 tur atacaklar. Yetkililerin görselliği arttırmak için böyle bir karar aldığını söyleyebiliriz.

 

 

Koşu parkurunda da bu yıl değşiklik yok. Bisikletten indikten sonra triatletler geldikleri yönün ters tarafından koşu parkuruna geçiş yapıp, 1250 m. gittikten sonra dönüşlerini tamamlayıp 1 turu tamamlayacaklar. Yıldızların 1 tur atacağı koşu parkurunda, gençler 2, elitler ve yaş grupları 4 tur attıktan sonra bitiş çizgisinden geçecekler.

 

 

Yarış Programı

25 Ağustos

17.00 – Teknik Toplantı ( Belediye Salonu)

17.45 –  Hakem Toplantısı

18.00 – Makarna Partisi (Ada Mevki)

 

26 Ağustos

09.00 – 09.45 Değişim Alanına Giriş

10.00               Yıldızlar Startı Bay / Bayan

10.30               Gençler Startı Bay / Bayan

11.30               Yaş Grupları Startı

14.00               Elitler Startı Bay / Bayan

17.30               Ödül Töreni

 

Yarış programındaki değişiklikler teknik toplantı da sporculara duyurulacaktır.

 

Konaklama; 

Federasyonun yaptığı açıklamaya göre yine geçtiğimiz yıllarda konaklama yapılan yurtkur tesislerinde bu yıl da 6 tl karşılığı konaklama yapılabileceği ve yarış alanına uzaklığından dolayı servis ayarlanacağı belirtildi.

 

Yurtta kalmayı düşünen katılımcılar;

 

Hasan BİNGÖL:            0536 976 98 06 ile koordine kurmaları gerekmektedir.

Ayrıca Yurt telefonu:      0246 311 35 93/94

 

Yarışı sırasında beklenen hava durumu ise şöyle;

 

 

Hazırlayan : Ali Furkan GÜR

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın