Bu Kış Daha İyi Yüzün!

14/11/2012  //     //  Triatlon - Ironman, Triatlon Antrenman ve Tekniği

 

Peki bunu nasıl başaracaksınız. İşte bu yazı triatlonda yüzme derecesini iyileştirmek isteyenler, triatlona yeni başlayıp yüzme konusunda eksikleri olduğunu düşünenler için tam bir kılavuz konumunda. Daha önce triatlonda yüzme planlaması ile ilgili yazımızda, antrenman planlaması ile ilgili bilgileri paylaşmıştık. Siz de triatlonda daha iyi yüzmek istiyorsanız Cyclingtr.com ekibi olarak bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Sezon bitimi her zaman, oturup sportif geleceğinizi düşünmeniz için en iyi zamandır. Yüzme de, triatlonda en fazla antrenman saati harcanılması gereken bir konumda. Derecelerinizi zor geliştirirsiniz ancak tam tersi oranda da antrenmanlarınızı azalttığınızda dereceleriniz kötüleşir. İşte tam da sezon sonunda yarışsız geçecek bir kaç ayda yüzme tekniğinizi geliştirebilir ve yüzme kondisyonunuzu arttırabilirsiniz.

 

Yılın bu zamanında sizi mükemmel yüzdürecek sihirli bir formül yok ancak adım adım bazı değişikliklerle daha iyi yüzebilirsiniz. Yüzme tekniğinizi düzeltecek özel bir hareket veya teknik anlatımı yapamayız çünkü her yüzücü farklıdır ve hatalar da kişiden kişiye değişir. Yüzme ile yapılacak değişikliklerin başında havuz bulunması ve beraber yüzeceğiniz partneri veya takımları bulmak geliyor.

 

Bu kış daha iyi yüzün – devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın