Ahmet Akdilek, Torku Şeker Spor ile İlk Startını Aldı

16/12/2013  //     //  Triatlon - Ironman, Triatlon Haberleri

 

Torku Şeker Spor’un bugün açılış etabı ile ilk günden liderliği aldığı Taihu Lake kadrosunda yer alan Ahmet Akdilek’ etap öncesi ve sonrası görüşlerini aldık. Türkiye’nin ilk Bisiklete özel alım-satım sitesi www.bisiklet.com sponsorluğu ile Taihu Lake turuna katılan Cyclingtr ile görüşen 25 yaşındaki Ahmet Akdilek’in Torku Şeker Spor’a transfer haberini Pazartesi günü sizlerle paylaşmıştık. Akdilek, bir sezon takımsız geçme sürecini ve bir sezon aradan sonra ilk yarışını değerlendirdi.

Ahmet Akdilek,”En son Haziran ayında Sırbistan Turu ve Akdeniz Oyunlarında tek günlük yarışımın startını almıştım. Milli takım kadrosunda olmasaydım hiç yarışamayacaktım.”dedi.

Sezona ara vermenin iyi ve kötü yanları olduğunu söyleyen Akdilek, “İyi yanı, dinlenmiş ancak daha agresif ve daha adapte olmuş oluyorsunuz. Bu sürecin mental yönden kazandırdığı bir artı. Kötü yanı ise, ne kadar antrenman yaparsanız yapın yarış eksikliği muhakkak hissedilir. Bu eksikliği ben hissediyorum, rakipler de hisseder. Bu da sürecin fiziksel yönümüze eksisi. Elbette kapanmaz bir eksiklik değil. Bilirsiniz, yarış koştukça ancak yarış eksikliği kapanır. Bugün bir anlamda yeni bir açılış yapıyorum.”dedi.

Boş geçen sezonu antrenman ile değerlendiren Akdilek, Çin için “Kısa ve sert antrenmanlar yaptım. Buraya hazırlanırken sprint etapları için en etkili, baskın çalışmaydı.  Boş  geçen sezonumu da antrenmansız geçirdiğimi  söleyemem. Açıkçası, Ramazan haricinnde her ay antrenman yaptım. Ve evet tur için hazırım. Torku formasını taşıdığım için çok mutluyum. Formamın hakkını vermeye çalışacağım” dedi.

Yuri Metlushenko için çalışan Torku Şeker Spor kadrosunda faal çalışan Ahmet Akdilek, kaçışın yakalanması için ana grup önünde tempo veren ve galibiyeti getiren Torku sprint treninde yarış eksikliğini hissettirmedi. Etap sonunda, Metlushenko ile ilk günden alınan liderlik kutlamaları sırasında Akdilek, “iyi başlangıçtı.” dedi. Galibiyet sevinci ve tatminkar performansı, gülümseyen yüz ifadesine yansıyan Ahmet Akdilek, yeniden takımı ile galibiyet almanın mutluluğunu aktardı. “Önümüzde 8 etap var. Liderliği Metlushenko için koruyacağız. Zor olacak ama, takım gerçekten çok iyi.”dedi

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın