Türkiye Genç Erkekler Bireysel Zamana Karşı Şampiyonu Ahmet Örken

26/06/2010  //     //  Road Bike News

 

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2010 Yılı faaliyet programında yer alan ve 25-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Büyük Bayanlar – Genç Bayanlar, Genç Erkekler – Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonası bugün Bolu’da (ITT-Individual Time Trial) bireysel zamana karşı yarışları ile başladı.

 

 

 

Cuma günü(bugün) yapılan bireysel zamana karşı yarışlarda genç erkekler kategorisinde sezona çok iyi başlayan başarılı Konya Şeker Spor, sporcusu Ahmet Örken Türkiye Şampiyonluğunu da aldı. 2012 Londra Olimpiyatlarına hazırlanmak üzere  UCI (Dünya Bisiklet Birliği) kampına İsviçre’ye davet edilen başarılı genç sporcu Dünya Bisiklet Birliği adına katıldığı yarışlarda da oldukça başarılı sonuçlar elde ederek yurda dönmüştü. Fransa’nın Montpellier şehrinde 5 tur üzerinden toplam 85 km olan “Prix Du Saugeis” yarışında, yarışın 4. turundaAhmet Örken atak yaparak bitişe tek başına gelmiş ve yarışı rakibine 1 dakika 35 saniye fark atıp birinci olarak tamamlamıştır. Haberi için tıklayınız.

 

Takım olarak sezona iyi başlayan Konya Şeker Spor bisiklet takımı ve yönetim kadrosu bu yıl takım başarılarının yanısıra profesyonel bir takım olduklarını tanıtımlarıyla kamuoyuna Türkiye’de de başarılı bisiklet takımlarının çıkabileceği ve ilerleme sağlanabileceğini kanıtlarcasına çalışıyor. Genelde yurtdışı bisiklet takımlarının haberlerini kolayca yaptığımız ülkemizde kendi bisiklet takımlarımızın tanıtım ve halkla ilişkiler bölümlerinin zayıf olması sebebiyle haberlerini yapmakta, tanıtmakta zorlanıyorduk. Bisikletsever izleyici sayısını arttırmaya yönelik izlenmesi gereken takımı, sporcuyu duyurmak ve sporu , izleyiciyi bilgilendirme konusunda Konya Şeker Spor ülkemizde şuan halkla ilişkiler ve tanıtımı en güçlü takımı olarak görülüyor.

Takım olmak, başarı kazanmak, sadece sporcunun sorumluluğu elbette ki değildir. Takım olmak; Sponsoru memnun etmek, tanıtımını yapmaktır. Masörünün olması, takımı için canla başla görevini yapmasıyla, takım doktorunun yakından ve sürekli sporcularla ilgilenmesiyle, antrenörlerin ailesinden,uykusundan özverisi, Yöneticilerin takımın ufkunu açması, Halkla ilişkilerinin de takımı halka tanıtması başarılarının, sporcu ve tüm kadrosunun takım bilinci ile tanıtılmasıyla ancak tam olarak başarı olarak kabul edildiğini anlayacak tecrübeye sahip bir takım olduğunu da göstermektedir. Son zamanlarda artan halka açılım, tanıtım ve bisikletsever izleyici yaratma politikalarındaki başarıdan dolayı ayrıca Konya Şeker Spor Bisiklet takımını tebrik ediyoruz.

 


 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın