Tour of Turkey 2013’te Mustafa Sayar ve Torku’dan Tarihi Başarı – Marcel Kittel’in 3. Etap Galibiyeti

28/04/2013  //     //  Road Bike News

Tour of Turkey 8. Etap: İstanbul – İstanbul – 121 km (8 tur)

 

 

Bu yıl 49. kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bugün Argos-Shimano’lu Marcel Kittel‘in final etabı galibiyetiyle sona erdi. Bu yılki Tur’da toplam 3 etap galibiyetine imza atan Kittel’i, 2. olarak Astana’dan Andrea Guardini ve 3. sırada Omega Pharma-Quick Step’ten Andrew Fenn izledi.

 

 

 

Bu yıl ilk kez çıkılan Meryem Ana zirvesinde birinci gelip Turkuaz Mayo’yu giyen ve son 2 etapta bu mayoyla yarışmanın heyecanını taşıyan Torku Şeker Spor’lu Mustafa Sayar, Türk spor severlere büyük bir gurur yaşatarak Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 49. yılında Genel Klasman Lideri olarak, Cumhurbaşkanı’nın elinden kupa alan isim oldu. Mustafa’nın annesi de bu esnada oğlunun yanına gelip sevincini ve gururunu paylaştı. Her fırsatta takım arkadaşlarına ve sponsorlarına teşekkür etmeyi ihmal etmeyen sporcu, bu sonucu, özellikle son aylarda gösterdikleri çaba ve özveri sayesinde hak ederek aldıklarını söyledi. Güçlü yokuşçu, Eurosport muhabirinin “Temiz ve güvenilir misin?” sorusuna da gayet emin ve net bir şekilde “Temizim ve güvenilirim,” cevabını verirken, bu tavrıyla, geçen yıl Ivailo Gabrovski’nin dopingli çıkması nedeniyle akıllarda oluşan soru işaretlerini de temizlemiş oldu.

 

 

 

 

 

Genel sıralamada ikinci sırayı, yılın 4,5 ve 6. etaplarında Turkuaz Mayo’yla yarışan Europcar takımının Eritreli sporcusu Natnael Berhane alırken, 3. isim, 6. etaptan beri yerini korumayı başaran Cofidis’li Yoann Bagot oldu.

 

Bugünkü Sprint ve Türkiye Güzellikleri primleri dağıtıldıktan sonra, beklenildiği gibi, bu mayo sahiplerinde de bir değişiklik olmadı ve Yeşil Mayo’yu Andre Greipel (LTB), Beyaz Mayo’yu Mikhail Ignatiev (KAT), Kırmızı Mayo’yu ise Serguei Grechyn (TRK) giydi. Böylece Torku Şeker Spor bu yıl 2 mayonun sahibi oldu.

 

Takım sıralamasında ise 3. etaptan itibaren 1. sırada bulunan Cofidis takımı, kırmızı-beyaz formalarıyla podyuma çıktı.

 

Son etaptan heyecanlı anlar…

 

Dünyanın tek kıtalar arası bisiklet yarışı olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 49.su, son etabına İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’ndan start aldı. 121 km uzunluğundaki bu son etapta 175 yarışçı, İstanbul’un tarihi güzellikleri arasından geçerken, önce Avrupa Kıtası’ndan Asya Kıtası’na geçip orada 8 tur attıktan sonra finale vardılar.

 

Etabın 11. km‘sinde ilk kaçış, Beyaz Mayo sahibi Ignatiev (KAT), Verraes (AJW) ve Megias (TNN)‘tan geldi. Arkalarından Moreno (CAJ) da atağa kalktı. 17. km’ye gelindiğinde üçlü grup, tek başına kaçışını sürdüren Moreno’nun 2 dakika, pelotonun ise 3:20 ilerisindeydi.

 

23. km’de fark 3:50’ye çıktı. Moreno temposunu düşürerek üçlünün 3:04 gerisinde kaldı. 25. km‘deki bitiş çizgisini ilk geçişte pelotonla kaçış grubu arasındaki fark 4 dakikaydı.

 

29.9 km‘de ara sprint kapısına gelindi ve bu üçlü arasında kapıdan ilk geçen kişi Verraes oldu.

 

Böylece günün ilk prim kapısından geçip Tur’un son sprint puanlarını toplayan ilk 3 isim şöyle oldu:

1. Benjamin Verraes (AccentJobs-Wanty)

2. Javier Leal Megias (Team Novo Nordisk)

3. Mikhail Ignatiev  (Katusha)

 

Ara sprint kapısından sonra, her ne kadar bu puanlara daha finişteki sprint punaları eklenecek olsa da, topladığı 57 puanla sprint puan klasmanında en yakın rakibi Mustafa Sayar’ın bile 24 puan önünde olan, Lotto-Belisol takımının Alman sprinteri Andre Greipel‘in TUR sonunda Yeşil Mayo‘yu final podyumunda giyeceği kesinleşti. Ancak yine de etap galibiyeti için mücadele devam etti.

 

30. km’de Moreno peloton tarafından yakalandı ve üçlü kaçış grubuyla arka grup arasındaki fark 3:50 oldu. Bu esnada pelotonda bulunan ve Sprint Mayosu’nu 2. etaptan beri her gün giyen Andre Greipel’in lastiği patladı.

 

Bugün yine Turkuaz Mayo’yla yarışan Mustafa Sayar’a, mayoyu koruyabilmesi için var gücüyle destek vermesi gerektiğini çok iyi bilen Torku Şeker Spor, yine dünkü etapta olduğu gibi, pelotonun ön saflarında yer alıyordu.

 

Kadıköy’de atılacak olan 8 turun ilki bittiğinde finişe 85 km kalmıştı ve ön grupla peloton arasındaki fark 3:04’e inip daha sonra da azalmaya devam etti.

 

73 km kala, fark 1:30‘a kadar indi ancak kaçış grubunun tempoyu artırmasıyla tekrar açıldı ve 65 km kaldığında 2:20’ye ulaştı. 3. turda, son 54 km’de fark 1:50’ye inmişken, pelotondan ön sıralarda yer alan Torku Şeker Spor, Mustafa Sayar’ı taşımaya devam ediyordu. 4. tur atılırken, bitişe 51 km kaldığında Torku, Mizourov ile pelotonun önünde tempoyu belirliyordu ve bu sıralarda öndeki grupla aralarındaki fark 1:30’a inmişti.

 

4. tur bittiğinde finişe 47 km kala Boğaziçi Köprüsü‘nu vurgulayan Türkiye Güzellikleri prim kapısından ilk Megias (TNN) geçti.

 

 

Günün ikinci, Tur’unsa son prim kapısı olan Türkiye Güzellikleri Primi’ni alan ilk 3 de şu şekilde sıralandı:

1. Javier Leal Megias (Team Novo Nordisk)

2. Benjamin Verraes (AccentJobs-Wanty)

3. Mikhail Ignatiev  (Katusha)

 

Bu noktada da, Beyaz Mayo‘yu ilk etap sonunda sırtına geçiren, ancak 2. ve 3. etapların sonunda iki günlüğüne Ahmet Örken’e kaptıran ve ondan sonra tekrar geri alan Ignatiev‘in, Tur’un final podyumunda Türkiye Güzellikleri Mayosu’nun sahibi olacağı kesinleşti.

 

Son 37 km‘de ön grupla peloton arasındaki zaman farkı yine 2 dakikalara çıktı. 87. km’de 5. tur da bitti. Bu esnada Astana da, Torku Şeker’in Mustafa’yı taşıdığı gibi, ön sıralarda dünkü etabın ikincisi Andrea Guardini’ye destek veriyorlardı. Finişe 37 km kala fark yine 1:35’e düştü.

 

Son 2 tura girildiğinde 11. km’den beri kaçışta olan üçlü, pelotonun 1:28 önündeydi ve pelotonda başı çeken Argos-Shimano ve Orica-GreenEdge takımlarının tempoyu artırmasıyla bu fark azalmaya devam etti ve 1 dakikaya kadar indi.

 

7. turun içindeyken, Tur süresince hiç alamadığı etap galibiyetini elde etmek için tek başına atağa kalkan Ignatiev, Verraes ve Megias’ın 20 saniye, pelotonun ise 1:10 önüne geçti. Bu atağı sayesinde, diğer iki kaçışçı gruba yakalanırken Ignatiev 30 saniye farkla önde sürmeye devam etti ve etabın bitmesine 13 km kala son tura tek başına girdi; ancak son 10 km’ye yaklaşırken o da tempoyu artıran pelotona dahil olmak zorunda kaldı.

 

10 km kala, Kittel’e bu yılki Tur’da bir altın madalya daha kazandırmak isteyen Argos-Shimano takımı önlerde çok başarılı bir şekilde çevirmeye devam ederken, Orica-GreenEdge de ön sıralarda görünüyordu. Son 3 km’ye girildiğinde fuşya formalı Lampre-Merida da önlerde çalışıyordu.

 

Finişe 2 km kala yine küçük bir kaza oldu ama sporcular bundan çok fazla etkilenmedi.

 

Son km‘ye girildiğinde, Marcel Kittel‘i finişe taşıyan Argos-Shimano pelotonun önünde tempoyu belirlerken Andre Greipel aralardan çıkmaya çalıştı, ancak tek başına kaldığında sprinter içgüdülerine güvendiğini söyleyen sporcu, bu sefer takım arkadaşları olmadan başarılı olamayacağına anlayınca çabalamayı bıraktı.

 

Finişe doğru beklenen toplu sprint gelirken heyecan iyice artmaya başladı. Ve sonunda, takımının, özellikle etabın sonlarına doğru sergilediği müthiş çalışma sonucu, Argos-Shimano’dan Marcel Kittel bu yılki Tur’un son etabında finiş çizgisini ilk geçen isim olmayı başardı. Andrea Guardini ise, takımı Astana’nın tüm çabalarına rağmen Kittel’i geçemeyip, etabın ikincisi oldu. 3. sırayı ise Omega Pharma-Quick Step’ten Andrew Fenn aldı.

 

 

 

 

 

 

 

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 8. Etap Sonuçları:

 

 

Sprint Primleri ( 29.9 km – Şaşkınbakkal )

 

1.  VERRAES Benjamin (AJW)  5 puan
2. MEGIAS LEAL Javier (TNN)  3 puan
3. IGNATYEV Mikhail (KAT)  1 puan

 

Türkiye Güzellikleri Primi ( 74.1 km – 4. Tur – Boğaziçi )

 

1.  MEGIAS LEAL Javier (TNN)  5 puan
2. VERRAES Benjamin (AJW)  3 puan
3. IGNATYEV Mikhail (KAT)  1 puan

 

 

 

 

 


Lider Mayo: Mustafa Sayar (Torku Şeker Spor)
Tırmanış Mayosu: Serguei Grechyn (Torku Şeker Spor)

Sprint Mayosu: Andre Greipel (Lotto Belisol)

Türkiye Güzellikleri Mayosu: Mikhail Ignatiev (Katusha)

 

 

 

Etap Sıralaması:

1 71 KITTEL Marcel ARG GER B:10″ 00″

2 1 GUARDINI Andrea AST ITA B:06″ ‘ ‘

3 51 FENN Andrew OPQ GBR B:04″ ‘ ‘

4 66 KRUOPIS Aidis OGE LTU ‘ ‘

5 94 VAN DIJK Stefan AJW NED ‘ ‘

6 15 HOFLAND Moreno BLA NED ‘ ‘

7 126 LASCA Francesco CJR ITA ‘ ‘

8 35 RICHEZE ARIEL MaximilianoLAM ARG ‘ ‘

9 33 PALINI Andrea LAM ITA ‘ ‘

10 41 GREIPEL André LTB GER ‘ ‘

11 203 KLUGE Roger TNE GER ‘ ‘

12 165 PEETERS kevin CRE BEL ‘ ‘

13 101 MODOLO Sacha BAR ITA ‘ ‘

14 216 PERON Andrea TNN ITA ‘ ‘

15 93 JANS Roy AJW BEL ‘ ‘

16 218 VERSCHOOR Martijn TNN NED ‘ ‘

17 103 COLEDAN Marco BAR ITA ‘ ‘

18 81 CANTWELL Jonathan TST AUS ‘ ‘

19 167 STALLAERT Joeri CRE BEL ‘ ‘

20 231 CHICCHI Francesco VIN ITA ‘ ‘

21 138 STEPNIAK Grzegorz CCC POL ‘ ‘

22 108 PASQUALON Andrea BAR ITA ‘ ‘

23 226 KEOUGH Jacob UHC USA ‘ ‘

24 166 PLANCKAERT Baptiste CRE BEL ‘ ‘

25 57 STEEGMANS Gert OPQ BEL ‘ ‘

26 228 SUMMERHILL Daniel UHC USA ‘ ‘

27 23 HALLER Marco KAT AUT ‘ ‘

28 104 DELLE STELLE Christian BAR ITA ‘ ‘

29 175 STAUFF Andreas MTN GER ‘ ‘

30 208 THWAITES Scott TNE GBR ‘ ‘

31 131 MARYCZ Jaroslaw CCC POL ‘ ‘

32 244 GRETCHYN Serguei TRK UKR ‘ ‘

33 232 ANDRIATO Rafael VIN BRA ‘ ‘

34 86 MIYAZAWA Takashi TST JPN ‘ ‘

35 153 AVILA VANEGAS Edwin AlcibCiaOdLesCOL ‘ ‘

36 246 METLUSHENKO Yuri TRK UKR ‘ ‘

37 212 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL ‘ ‘

38 65 HOWARD Leigh OGE AUS ‘ ‘

39 7 TLEUBAYEV Ruslan AST KAZ ‘ ‘

40 207 SCHORN Daniel TNE AUT ‘ ‘

41 28 TSATEVICH Alexei KAT RUS ‘ ‘

42 27 PORSEV Alexander KAT RUS ‘ ‘

43 147 POULHIES Stéphane COF FRA ‘ ‘

44 194 COQUARD Bryan EUC FRA ‘ ‘

45 2 GUARNIERI Jacopo AST ITA ‘ ‘

46 213 HENTTALA Joonas TNN FIN ‘ ‘

47 217 RAEYMAEKERS Thomas TNN BEL ‘ ‘

48 97 VERRAES Benjamin AJW BEL ‘ ‘

49 248 SAYAR Mustafa TRK TUR ‘ ‘

50 243 DE LA FUENTE RASILLA DavTidRK ESP ‘ ‘

51 152 ATAPUMA Darwin COL COL ‘ ‘

52 204 PIMANTA COSTA MENDES JoTsNéE JoPaOoR ‘ ‘

53 171 CIOLEK Gerald MTN GER ‘ ‘

54 185 MEDEREL Maxime SOJ FRA ‘ ‘

55 25 KRITSKIY Timofey KAT RUS ‘ ‘

56 53 KEISSE Iljo OPQ BEL ‘ ‘

57 235 FINETTO Mauro VIN ITA ‘ ‘

58 76 DE KORT Koen ARG NED ‘ ‘

59 222 DE MAAR Marc UHC AHO ‘ ‘

60 191 BERHANE Natnael EUC ERI ‘ ‘

61 205 ROWSELL Erick TNE GBR ‘ ‘

62 192 BERNAUDEAU Giovanni EUC FRA ‘ ‘

63 193 CHAVANEL Sébastien EUC FRA ‘ ‘

64 196 HUREL Tony EUC FRA ‘ ‘

65 46 REYNES MIMO Vicente LTB ESP ‘ ‘

66 172 KONOVALOVAS Ignatas MTN LTU ‘ ‘

67 117 LEQUATRE Geoffroy BSE FRA ‘ ‘

68 121 ANDONOV PETROV Danail CJR BUL ‘ ‘

69 227 MURPHY John UHC USA ‘ ‘

70 6 SEELDRAYERS Kevin AST BEL ‘ ‘

71 245 KAL Mirac TRK TUR ‘ ‘

72 67 VAITKUS Tomas OGE LTU ‘ ‘

73 118 MALACARNE Gaël BSE FRA ‘ ‘

74 13 BROWN Graeme BLA AUS ‘ ‘

75 155 CHALAPUD Robinson EduardCoOL COL ‘ ‘

76 17 VAN EMDEN Jos BLA NED ‘ ‘

77 75 DE BACKER Bert ARG BEL ‘ ‘

78 95 VAN GOOLEN Jurgen AJW BEL ‘ ‘

79 236 MAZZANTI Luca VIN ITA ‘ ‘

80 146 MOLARD Rudy COF FRA ‘ ‘

81 174 SBARAGLI Kristian MTN ITA ‘ ‘

82 36 UBETO APONTE Miguel LAM VEN ‘ ‘

83 114 FONSECA Armindo BSE FRA ‘ ‘

84 44 HANSEN Adam LTB AUS ‘ ‘

85 181 FEILLU Brice SOJ FRA ‘ ‘

86 56 RABON Frantisek OPQ CZE ‘ ‘

87 242 BAKIRCI Nazim TRK TUR ‘ ‘

88 107 PAGANI Angelo BAR ITA ‘ ‘

89 96 VAN LANDSCHOOT James AJW BEL ‘ ‘

90 135 KUREK Adrian CCC POL ‘ ‘

91 111 GUILLOU Florian BSE FRA ‘ ‘

92 197 THURAU Bjorn EUC GER ‘ ‘

93 241 MIZOUROV Andrey TRK KAZ ‘ ‘

94 141 BAGOT Yoann COF FRA ‘ ‘

95 55 PAUWELS Serge OPQ BEL ‘ ‘

96 176 VAN NIEKERK Dennis MTN RSA ‘ ‘

97 3 HUFFMAN Evan AST USA ‘ ‘

98 113 DURET Sébastien BSE FRA ‘ ‘

99 211 CALABRIA Fabio TNN AUS ‘ ‘

100 143 EDET Nicolas COF FRA ‘ ‘

101 148 SIJMENS Nico COF BEL ‘ ‘

102 5 KASHECHKIN Andrey AST KAZ ‘ ‘

103 87 PIRES Bruno TST POR ‘ ‘

104 134 KIENDYS Tomasz CCC POL ‘ ‘

105 233 DE NEGRI Pier Paolo VIN ITA ‘ ‘

106 154 CAMACHO BERNAL Julio AleCxOisL COL ‘ ‘

107 234 DE PATRE Roberto VIN ITA ‘ ‘

108 163 BREYNE Jonathan CRE BEL ‘ ‘

109 42 CORDEEL Sander LTB BEL ‘ ‘

110 156 MARENETES TORRES WilsonC OALlexeCnOdLer ‘ ‘

111 214 LOZANO RIBA David TNN ESP ‘ ‘

112 4 KAMYSHEV Arman AST KAZ ‘ ‘

113 215 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP ‘ ‘

114 145 LEVARLET Guillaume COF FRA ‘ ‘

115 182 DELAPLACE Anthony SOJ FRA ‘ ‘

116 125 FERRARI Fabricio CJR URU ‘ ‘

117 73 BARGUIL Warren ARG FRA ‘ ‘

118 84 KUMP Marko TST SLO ‘ ‘

119 187 TALABARDON Yannick SOJ FRA ‘ ‘

120 115 JARRIER Benoit BSE FRA ‘ ‘

121 43 DOCKX Gert LTB BEL ‘ ‘

122 237 SANO Junya VIN JPN ‘ ‘

123 144 JOEAAR Gert COF EST ‘ ‘

124 34 POZZATO Filippo LAM ITA ‘ ‘

 

 

 

8. Etap Sonrası Genel Sıralama:

 

1 248 SAYAR Mustafa TRK TUR 29h13’13” 00″

2 191 BERHANE Natnael EUC ERI 29h13’54” 41″

3 141 BAGOT Yoann COF FRA 29h13’57” 44″

4 185 MEDEREL Maxime SOJ FRA 29h14’10” 57″

5 143 EDET Nicolas COF FRA 29h14’13” 01’00”

6 61 MEYER Cameron OGE AUS 29h14’15” 01’02”

7 152 ATAPUMA Darwin COL COL 29h14’21” 01’08”

8 111 GUILLOU Florian BSE FRA 29h14’22” 01’09”

9 121 ANDONOV PETROV DanailCJR BUL 29h14’26” 01’13”

10 88 SUTHERLAND Rory TST AUS 29h14’28” 01’15”

11 6 SEELDRAYERS Kevin AST BEL 29h14’48” 01’35”

12 204 PIMANTA COSTA MENDEST JNoEsé PJOoaRo 29h14’49” 01’36”

13 55 PAUWELS Serge OPQ BEL 29h14’53” 01’40”

14 181 FEILLU Brice SOJ FRA 29h15’14” 02’01”

15 222 DE MAAR Marc UHC AHO 29h15’20” 02’07”

16 236 MAZZANTI Luca VIN ITA 29h15’47” 02’34”

17 5 KASHECHKIN Andrey AST KAZ 29h15’51” 02’38”

18 73 BARGUIL Warren ARG FRA 29h15’52” 02’39”

19 107 PAGANI Angelo BAR ITA 29h17’17” 04’04”

20 243 DE LA FUENTE RASILLA DTaRvKid ESP 29h17’35” 04’22”

21 117 LEQUATRE Geoffroy BSE FRA 29h18’08” 04’55”

22 87 PIRES Bruno TST POR 29h18’09” 04’56”

23 44 HANSEN Adam LTB AUS 29h18’47” 05’34”

24 155 CHALAPUD Robinson EduCarOdLo COL 29h18’59” 05’46”

25 95 VAN GOOLEN Jurgen AJW BEL 29h19’14” 06’01”

26 146 MOLARD Rudy COF FRA 29h20’14” 07’01”

27 215 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 29h20’15” 07’02”

28 176 VAN NIEKERK Dennis MTN RSA 29h20’39” 07’26”

29 205 ROWSELL Erick TNE GBR 29h22’20” 09’07”

30 113 DURET Sébastien BSE FRA 29h22’23” 09’10”

31 214 LOZANO RIBA David TNN ESP 29h23’17” 10’04”

32 242 BAKIRCI Nazim TRK TUR 29h23’27” 10’14”

33 245 KAL Mirac TRK TUR 29h23’42” 10’29”

34 56 RABON Frantisek OPQ CZE 29h26’12” 12’59”

35 41 GREIPEL André LTB GER 29h27’22” 14’09”

36 114 FONSECA Armindo BSE FRA 29h29’02” 15’49”

37 228 SUMMERHILL Daniel UHC USA 29h29’26” 16’13”

38 197 THURAU Bjorn EUC GER 29h29’31” 16’18”

39 187 TALABARDON Yannick SOJ FRA 29h29’57” 16’44”

40 34 POZZATO Filippo LAM ITA 29h30’20” 17’07”

41 94 VAN DIJK Stefan AJW NED 29h30’46” 17’33”

42 225 JONES Christopher UHC USA 29h30’53” 17’40”

43 145 LEVARLET Guillaume COF FRA 29h30’56” 17’43”

44 235 FINETTO Mauro VIN ITA 29h31’01” 17’48”

45 76 DE KORT Koen ARG NED 29h31’06” 17’53”

46 177 VENTER Jacobus MTN RSA 29h31’19” 18’06”

47 206 SCHILLINGER Andreas TNE GER 29h31’32” 18’19”

48 233 DE NEGRI Pier Paolo VIN ITA 29h31’44” 18’31”

49 125 FERRARI Fabricio CJR URU 29h31’48” 18’35”

50 244 GRETCHYN Serguei TRK UKR 29h32’03” 18’50”

51 148 SIJMENS Nico COF BEL 29h32’16” 19’03”

52 135 KUREK Adrian CCC POL 29h32’20” 19’07”

53 241 MIZOUROV Andrey TRK KAZ 29h32’48” 19’35”

54 232 ANDRIATO Rafael VIN BRA 29h32’52” 19’39”

55 26 KUZNETSOV Viacheslav KAT RUS 29h34’02” 20’49”

56 72 ARNDT Nikias ARG GER 29h34’23” 21’10”

57 37 VIGANO Davide LAM ITA 29h35’07” 21’54”

58 43 DOCKX Gert LTB BEL 29h35’09” 21’56”

59 207 SCHORN Daniel TNE AUT 29h35’21” 22’08”

60 102 COLBRELLI Sonny BAR ITA 29h35’41” 22’28”

61 17 VAN EMDEN Jos BLA NED 29h36’25” 23’12”

62 78 TIMMER Albert ARG NED 29h39’31” 26’18”

63 112 DION Renaud BSE FRA 29h39’49” 26’36”

64 74 DAMUSEAU Thomas ARG FRA 29h41’01” 27’48”

65 58 TRENTIN Matteo OPQ ITA 29h41’42” 28’29”

66 127 MORENO ALLUE FranciscoC JRavieErSP 29h42’42” 29’29”

67 171 CIOLEK Gerald MTN GER 29h44’00” 30’47”

68 156 MARENETES TORRES WilsCoOnL AleCxOeLnde2r9h45’13” 32’00”

69 151 ARANGO Juan Sebastian COL COL 29h47’09” 33’56”

70 183 HIVERT Jonathan SOJ FRA 29h47’29” 34’16”

71 24 IGNATYEV Mikhail KAT RUS 29h48’10” 34’57”

72 96 VAN LANDSCHOOT JamesAJW BEL 29h48’59” 35’46”

73 7 TLEUBAYEV Ruslan AST KAZ 29h49’33” 36’20”

74 36 UBETO APONTE Miguel LAM VEN ‘ ‘ ‘ ‘

75 42 CORDEEL Sander LTB BEL 29h49’58” 36’45”

76 174 SBARAGLI Kristian MTN ITA 29h49’59” 36’46”

77 82 DUGGAN Timothy TST USA ‘ ‘ ‘ ‘

78 28 TSATEVICH Alexei KAT RUS 29h50’03” 36’50”

79 223 FRATTINI Davide UHC ITA 29h51’10” 37’57”

80 186 PAURIOL Rémi SOJ FRA 29h51’13” 38’00”

81 172 KONOVALOVAS Ignatas MTN LTU 29h51’14” 38’01”

82 85 MCCARTHY Jay TST AUS 29h51’43” 38’30”

83 46 REYNES MIMO Vicente LTB ESP 29h52’22” 39’09”

84 165 PEETERS kevin CRE BEL 29h52’28” 39’15”

85 134 KIENDYS Tomasz CCC POL 29h52’46” 39’33”

86 83 JUUL JENSEN ChristopherTST DEN 29h53’25” 40’12”

87 131 MARYCZ Jaroslaw CCC POL 29h53’44” 40’31”

88 136 MIHAYLOV Nikolay CCC BUL 29h53’51” 40’38”

89 31 FAVILLI Elia LAM ITA 29h54’52” 41’39”

90 118 MALACARNE Gaël BSE FRA 29h55’26” 42’13”

91 182 DELAPLACE Anthony SOJ FRA 29h56’00” 42’47”

92 103 COLEDAN Marco BAR ITA 29h56’32” 43’19”

93 208 THWAITES Scott TNE GBR 29h56’37” 43’24”

94 211 CALABRIA Fabio TNN AUS 29h56’46” 43’33”

95 15 HOFLAND Moreno BLA NED 29h58’18” 45’05”

96 166 PLANCKAERT Baptiste CRE BEL 29h58’24” 45’11”

97 237 SANO Junya VIN JPN 29h58’29” 45’16”

98 178 WESEMANN Martin MTN RSA 29h58’42” 45’29”

99 115 JARRIER Benoit BSE FRA 29h59’33” 46’20”

100 108 PASQUALON Andrea BAR ITA 29h59’38” 46’25”

101 51 FENN Andrew OPQ GBR 29h59’39” 46’26”

102 54 MAES Nikolas OPQ BEL 29h59’41” 46’28”

103 57 STEEGMANS Gert OPQ BEL 29h59’57” 46’44”

104 213 HENTTALA Joonas TNN FIN 30h00’22” 47’09”

105 158 VALENCIA GONZALES JuaCnO PLabCloOL 30h00’26” 47’13”

106 67 VAITKUS Tomas OGE LTU 30h00’28” 47’15”

107 4 KAMYSHEV Arman AST KAZ 30h01’04” 47’51”

108 147 POULHIES Stéphane COF FRA 30h01’20” 48’07”

109 153 AVILA VANEGAS Edwin AlCciObLiadCesOL 30h01’27” 48’14”

110 247 ORKEN Ahmet TRK TUR 30h01’38” 48’25”

111 27 PORSEV Alexander KAT RUS 30h01’58” 48’45”

112 33 PALINI Andrea LAM ITA 30h02’01” 48’48”

113 175 STAUFF Andreas MTN GER 30h02’10” 48’57”

114 212 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 30h02’15” 49’02”

115 138 STEPNIAK Grzegorz CCC POL 30h02’35” 49’22”

116 53 KEISSE Iljo OPQ BEL 30h02’40” 49’27”

117 193 CHAVANEL Sébastien EUC FRA ‘ ‘ ‘ ‘

118 132 CHARUCKI Pawel CCC POL 30h03’04” 49’51”

119 194 COQUARD Bryan EUC FRA 30h03’19” 50’06”

120 144 JOEAAR Gert COF EST 30h03’27” 50’14”

121 66 KRUOPIS Aidis OGE LTU 30h03’32” 50’19”

122 3 HUFFMAN Evan AST USA 30h03’46” 50’33”

123 2 GUARNIERI Jacopo AST ITA 30h03’56” 50’43”

124 226 KEOUGH Jacob UHC USA 30h04’34” 51’21”

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın