Tour of Turkey 2.Etap ta Yine Bir Süpriz Zafer Astana dan, Valentin Iglinskiy

25/04/2011  //     //  Road Bike News

 

 


 

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2. Etabı yine süpriz bir zafer ile son buldu. Zaferin adı Valentin Iglinskiy (Astana-KAZ)

[View:http://vimeo.com/22871466:550:0]

     Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci etabı bugün Kuşadası’ndan saat 11:35’te start aldı.

_____178km’lik parkurda kazanmak için bütün hünerlerini sergileyen yarışçılar arasından sıyrılacak olan en iyiler üzerine yapılan tahminler, bir önceki etapta olduğu gibi yine beklendiği gibi gerçekleşmedi. Etap birincisi son saniyelerde yaptığı mükemmel, anlık taktiksel ataklarla Astana takımından Valentin Iglinsky olurken, onu İstanbul etabının bitişinde rakibinin sırtına vurmasından dolayı yarışa 1 dakika geç başlama cezası almış olmasına rağmen büyük başarı gösterip yarışı kazanma isteğini herkese kanıtlayan Lampre takımından başarılı sprinter İtalyan Alessandro Petacchi ve ardından yine İtalya’dan Elia Favilli izledi. İstanbul etabında turkuaz mayoyu almaya hak kazanan etap birincisi Andrea Guardini’nin bu etapta da mayoyu elinde tutmak için çaba göstermesi beklenirken İtalyan yıldız beklentileri karşılayamayıp Turgutreis’deki bitiş noktasına 4 dakikadan fazla bir süre geç girerek yarış esnasında üzerinde taşıdığı turkuaz mayoyu koruyamadı.

_____Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bugün 2. etabı ile devam etti. Yarışın, erken saatte başlayan İstanbul etabına oranla daha geç saatte başlamış olması, Kuşadası etabının start noktasındaki seyirci katılımıyla ilk etabı gölgede bırakmasını sağladı. Sporcuların takım imzalarını atmak üzere alana gelmesiyle güvenlik bariyerlerinin ardından heyecan ve ilgilerini yüksek tezahüratlarla gösteren öğrenciler Kuşadası etabı startına ses ve renk kattı. Hayranlıkla takım ve sporcuları izleyen gençler ve yurtdışından Kuşadası güzelliklerini görmek üzere gelip bisiklet yarışına odaklanan turistler yarış başlangıcını coşkusuz bırakmadılar.

_____Dün tamamlanan İstanbul etabındaki soğuk havanın tersine, Kuşadası’nın yakıcı güneşi ile güneye, Turgutreis’e doğru artan sıcaklık ile 178 kilometrelik etap zorlayıcı oldu. Düz etap profilinde olan 2. etap startından sonra 4 kişilik kaçış grubu etabın henüz başlarında oluştu. Kaçış grubunda, Timon Seubert (Team Netapp), Gabor Kasa (ManisaSpor), Jose Roldan Carmona (Andalucia Caja Granada), Juan Villegas (Colombia es Pasion) 4’lüsü etap içerisinde ana grupla aralarındaki zaman farkını maksimum 8 dakikaya çıkarabildi. Etap primlerinden ilk prim kapısı olan Sprint Puanları Kapısı’nda 35,4. kilometrede kaçış grubu içerisindeki sporcular sprint mücadelesine girdiler. Sprint mücadelesinde Manisa Spor takımı sporcusu Gabor Kasa’nın pedal kali kırılınca dengesini kaybetti. Sırp sporcu profesyonelce dengesini toplasa da sprint puanı için zaman kaybetti. Ve bu sorun Gabor’un sprint kapısından 2. sırada geçmesine sebep oldu. Yarışçılar, 70. kilometrede bulunan Türkiye Güzellikleri prim kapısı Bafa Gölü’nden geçerken Bafa Gölü güzelliği vurgulandı. Türkiye Güzellikleri primleri geçiş sıralamasında 1. Juan Villegas (Colombia es Pasion), 2. Jose Roldan Carmona (Andalucia Caja Granada), 3. Gabor Kasa (ManisaSpor) şeklinde gerçekleşti. Etabın Dağların Kralı prim kapısı, 114,4. kilometrede 180 metrelik tırmanış ile yine ön sırada kaçış halinde bulunan grup arasında paylaşıldı. Birinci sıra yine Villegas’ın olurken, bu sefer ikinci sıraya Gabor Kasa, üçüncü sıraya da Carmona sahip oldu.

_____Yarışın bitiş noktasına 53 km kala Seubert, Villegas, Carmona ve Kasa kaçış pozisyonlarını hala korurken, arkadan onları takip eden toplu grup, taktiksel hızlanmaları sayesinde aradaki zaman farkını 4 dakika 20 saniyeye indirdiler. Uzun süre bu şekilde gruptan ayrı hareket eden dörtlü arasında ülkemizi temsilen Manisaspor grubundan Gabor Kasa’nın da bulunması ve adının sıklıkla geçmesiyle takım antrenörü Luca Zele, “Yarışta her an görüleceğiz” sözünü tutmuş oldu.

_____Bitiş noktasından 44 km önce dörtlü öncü grup yine yerlerini korurken, arkadan gelen grup arayı daha da kapatıp farkı 2 dakika 42 saniyeye indirdi. Bu esnada, yarışa Bendigo International Madison 2011 birinciliği de dahil olmak üzere birçok şampiyonluğa imza atmış olan kardeşi Cameron yerine katılan Garmin takımından Travis Meyer, bir düşüş yaşadı. Ciddi yaralanması olmayan Meyer, kısa bir süre sonra yarışa devam ederek grubun içine tekrar girmeyi başardı.

_____Bitişe 25 km kala arkadaki grupla ara iyice kapandı ve zaman farkı 1 dakikaya düştü. Tam bu sıralarda ön dörtlü gruptan Carmona atağa kalkarak arayı açma girişiminde bulundu. Ardından onu takip eden Seubert ve Kasa beraber ilerlerken arayı açıp arkadaki gruptan uzaklaşmaya çalışan ön grup, aradaki mesafeyi ancak 1 dakika 30 saniyeye çıkarabildi. Bu esnada iyice geride kalan ve artık toplu grup içinde olma avantajını kullanmak için bilerek yavaşlayan Villegas, ön saflardaki yerini kaybetti.

_____Bodrum Kalesi’ni ilk gören yarışçı olan Carmona’yı yol kenarında yarışı izlemek için toplanan seyirciler alkışlarla karşıladı. 20 kilometre kala arkadan atağa geçen Gabor Kasa, geri sayımda 18. kilometrede Carmona-Seubert ikilisiyle arasını 10 saniye açmış olsa da, arkadan gelen grupla aralarındaki zaman farkı daha da azalarak 1 dakika 20 saniyeye indi ve artık 16 km kaldığında arkadaki toplu grup atağa geçti. 14. kilometrede grup, zaman farkını 1 dakika 2 saniyeye indirirken grupla arasını kapatmamak için atağa kalkan Seubert, Kasa’ya yetişerek ikili ilerleme avantajı kazanmaya çalıştı, fakat fazlasıyla yorgun görünen Seubert, gruptan ayrılabilmeleri için öne geçip zaten bir süredir atakta olan Kasa’yı çekmesi gerekirken bunu yapamadı ve yorgun olan Kasa’yı daha da yorarak ikisinin de avantaj kazanması yerine grupla aralarındaki mesafenin daha da kapanmasına sebep oldu.

_____Seubert’in hareketinin sonuçları 13. kilometrede 46 saniyeye düşen mesafe farkıyla iyice belirginleşti ve diğer iki yarışçı gibi onlar da yarışın başında sahip oldukları avantajı kaybetmeye çok yaklaştılar. Bu noktada yorgun Seubert yerine güçlü bir yandaşa sahip olabilse, Manisa Sporlu yarışçımızdan göğsümüzü kabartacak sonuçlar almayı umabilirdik, fakat son 11 kilometrede arkadaki grupla aralarındaki mesafe 26 saniyeye düştüğünde ve arkadan arka arkaya ataklar gelmeye başladığında beklentilerimiz iyice boşa çıktı.

_____Arkadan gelen ilk atak bu sıralarda Astana takımından Avustralyalı bisikletçi Allan Davis’ten geldi. Grubun arasından sıyrılmaya başlayan ve aralarında İtalyan yıldız Alessandro Petacchi’yi taşıyan Lampre takımı da hep beraber atağa kalkıp yarışın gidişatını değiştirme çabasına girdiler ve 10 kilometre kala öndeki grupla aradaki zaman farkı 23 saniyeye indi. Tam bu sıralarda Androni Giocattoli takımından İtalyan Luca Barla atağa geçerek 9. Kilometrede Gabor Kasa’yı yakalayarak geçti, aynı sıralarda arkadaki grubun içinden Avustralyalı takım Garmin-Cervelo da atağa kalktı. 8. kilometrede Fransız Cofidis takımından Nicolas Edet inanılmaz bir atağa kalktı ve grubun arasından kısa bir süreliğine sıyrıldı, fakat arkadan istikrarlı bir şekilde ilerleyen grup buna pek izin vermedi. Bu sırada gözlerin yarış boyunca üzerinde olduğu, bir önceki etaptaki performansıyla büyüleyen Andrea Guardini yarışın bitişine son 7 km kala iyice grubun gerilerinde kalarak hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. 6 km kala Tyler Farrar sağ taraftan atağa geçti, son 4. kilometrede Colnago takımı ön saflara geçerken, Columbia takımı arkada kaldı ve artık son 3. kilometrede tehlikeli bir bitişe, Turgutreis yokuşuna girildi.

_____Etabın bitimine 2 kilometre kala ilk 4 sıralamada bulunan isimlerin hepsi Garmin takımına aitken, önlerde bulunan Colnago takımı gerilere düştü. Bu sırada gözlerin tekrar çevrildiği yükselen yıldız Guardini hala gerilerde yokuşu çıkmaya çalışırken, yarış bitişi uyarısı geldi ve yolda bulunan takım arabaları yolu boşaltıp final heyecanı içindeki yarışçılara yolu açtılar. Brezilyalı yarışçı Fischer atağa kalkarken, Colnago takımı pes etmeyip atağa kalktı ve Modolo’yu sprint için uygun pozisyona geçirmeye çalışırlarken sağ taraftan Petacchi atak yaptı.

_____Son kilometre içinde bütün yarışçılar yorucu 178 kilometrenin ardından kalan son güçleriyle canlarını dişlerine takıp atak yapmaya çalışırken, yarış küçük farklarla sona erdi. Bu noktada, yarışçıların arasında bu kadar az mesafe varken asıl önemli olan hızdan da öte, ustalıkla kullanılacak teknik taktiklerdi ve mükemmel devinimleriyle son anda öne geçen isim tahminlerin dışındaki Valentin Iglinskiy oldu. Onun ardından Alessandro Petacchi ve Elia Favilli geldi. 47. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ikinci etabı yine şaşırtıcı ve heyecan verici sonuçlarla biterken, her ne kadar tarafsız olsak da Konya Torku Şeker Spor’lu yarışçımız Miraç Kal’ın bu zorlu, mücadeleci ve profesyonellik gerektiren yarışta bir Türk bisikletçi olarak yarışı 8. sırada bitirip mükemmel bir avantaj elde etmesi hepimizin göğsünü kabarttı. Yarış boyunca istikrarlı bir tutum gösteren Konya Torku Şeker Spor’lu yarışçımız Kal’ı bu olağanüstü başarısından dolayı yürekten kutluyoruz ve CyclingTr olarak gönülden desteklerken tüm Türk sporcularımızın başarılarının devamını diliyoruz.

 


 

 

2.Etap – 25 Nisan 2011 Pazartesi:

Kuşadası – Turgutreis 181 km

2. Etabın sonunda :

  Yarış Lideri :

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 6:59:12
2 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:00:04
3 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:06
4 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
5 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:00:10
6 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
8 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
9 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

   Sprint Sıralaması :

1 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 24 pts
2 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 21
3 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 16
4 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 15
5 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 15
6 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 14
7 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 13
8 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 13
9 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 12
10 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 12

  Dağların Kralı Sıralaması :

1 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 5 pts
2 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 3
3 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 2
4 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 1

 

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması : 

1 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 5 pts
2 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 3
3 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 2
4 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 1

 

2. Etabın Sıralaması :

 

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 4:23:28
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
3 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
4 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
5 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
6 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
7 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
8 Miraç Kal (Tur) Konya Torku Şeker Spor – Vivelo
9 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
10 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
11 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
12 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
13 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
14 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
15 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural
16 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
17 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
18 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
19 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
20 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
22 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
23 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
24 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
25 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
26 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
27 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
28 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
29 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
30 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
31 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
32 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
33 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
34 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
35 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
36 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
37 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
38 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
39 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
40 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
41 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
42 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
43 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
44 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
45 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
46 Anthony Roux (Fra) FDJ
47 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
48 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
49 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
50 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
51 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
52 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
53 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
54 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
55 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
56 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
57 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
58 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD
59 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
60 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
61 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
62 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
63 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
64 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
65 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
66 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
67 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
69 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
70 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
71 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
72 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
73 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
74 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
75 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
76 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
77 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
78 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
79 Jan Barta (Cze) Team Netapp
80 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
81 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
82 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
83 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
84 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
85 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
86 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
87 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
88 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
89 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
90 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
91 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
92 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
94 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
95 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
96 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
97 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
98 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
99 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
100 Arthur Vichot (Fra) FDJ
101 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
102 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
103 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
104 Sandy Casar (Fra) FDJ
105 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
106 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
107 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
108 Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
109 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
110 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
111 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
112 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
113 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
114 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
115 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
116 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
117 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
118 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
119 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
120 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
121 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
122 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
123 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
124 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
125 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
126 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
127 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
128 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
129 Francis Mourey (Fra) FDJ
130 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
131 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
132 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
133 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
134 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
135 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
136 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
137 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
138 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
139 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
140 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
141 Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10
142 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD 0:00:14
143 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:16
144 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 0:00:51
145 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:55
146 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:57
147 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:58
148 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
149 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:01:16
150 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
151 Carlos Andres Martinez Montero (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia 0:00:00
152 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:37
153 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:00:00
154 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:02:08
155 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
156 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:02:56
157 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:00:00
158 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 0:03:57
159 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
160 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:04:10
161 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
162 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:26
163 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
164 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
165 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:06:10
DNF Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
DNF Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

2. Etabın Ardından Genel Sıralama :

 

1 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 6:59:12
2 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:00:04
3 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:06
4 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
5 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:00:10
6 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
8 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
9 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
11 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
12 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
13 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
14 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
15 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
16 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
17 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
18 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
19 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural
20 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
21 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
22 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
23 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
24 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
25 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
26 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
27 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
28 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
29 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
30 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
31 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
32 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
33 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
34 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
35 Anthony Roux (Fra) FDJ
36 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
37 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
38 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
39 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
40 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
41 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
42 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
43 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
45 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
47 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
48 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
49 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
50 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
51 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
52 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
53 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
54 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
55 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
56 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
57 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
58 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
59 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
60 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
61 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
62 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
63 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
64 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
65 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
66 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
67 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
68 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
69 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
70 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
71 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD
72 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
73 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
74 Arthur Vichot (Fra) FDJ
75 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
76 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
77 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
78 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
79 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
80 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
81 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
82 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
83 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
84 Jan Barta (Cze) Team Netapp
85 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
86 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
87 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
88 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
89 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
90 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
91 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
92 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
93 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
94 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
95 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
96 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
97 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
98 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
99 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
100 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
101 Sandy Casar (Fra) FDJ
102 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
103 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
104 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
105 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
106 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
107 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
108 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
109 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
110 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
111 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
112 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
113 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
114 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
115 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
116 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
117 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
118 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
119 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
120 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
121 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
122 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
123 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
124 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
125 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
126 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
127 Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
128 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
129 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
130 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
131 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
132 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
133 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
134 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
135 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
136 Francis Mourey (Fra) FDJ
137 Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10
138 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD 0:00:24
139 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:26
140 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:30
141 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
142 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
143 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
144 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:00:44
145 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:00:46
146 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 0:01:01
147 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:01:04
148 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:05
149 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:01:07
150 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:01:08
151 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
152 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:01:26
153 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
154 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:47
155 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:02:18
156 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
157 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:03:06
158 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 0:04:07
159 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
160 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:04:10
161 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:20
162 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:04:36
163 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
164 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
165 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:06:20

 

 

2. Etabın Ardından Takım Sıralaması :

 

1 Caja Rural 20:58:06
2 De Rosa – Ceramica Flaminia
3 Manisaspor Cycling Team
4 Pro Team Astana
5 Veranda’s Willems-Accent
6 Liquigas-Cannondale
7 Skil-Shimano
8 Colnago – CSF Inox
9 Konya Torku Seker Spor – Vivelo
10 Team Type 1 – Sanofi Aventis
11 Lampre – ISD
12 Cofidis le Crédit en Ligne
13 Andalucia Caja Granada
14 Farnese Vini – Neri Sottoli
15 Androni Giocattoli
16 Team NetApp
17 Saxo Bank SunGard
18 Team Garmin – Cervelo
19 FDJ
20 Omega Pharma – Lotto
21 Colombia es Passion – Café de Colombia
22 Team Spidertech Powered by C10

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın