Riccardo Ricco Avusturya Bisiklet Turunda Kötü Kaza Yaptı

10/07/2010  //     //  Road Bike News

 

Dün genel sıralamada liderlik haberini verdiğimiz(Haber için tıklayınız) Riccardo Ricco İtalyanların sarı prensi Avusturya Bisiklet Turunun 7. etabında çok kötü bir kaza yaşadı. Bireysel zamana karşı olarak 26,3 km’lik mesafede gerçekleşen zamana karşı etabında akıl almaz bir kaza yaşadı.

 

 

Çıkıştan sonra etap içerisinde hıza konsantre olan Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia) İleride çekim yapmak üzere duran televizyon çekim ekibine ait motora 50 km/h hız ile çarparak ciddi bir kaza yaşadı. Etap içerisinde yüksek konsantrasyon sebebiyle ekip arabasının bu uyarısını duymayan Ricco aniden yolunda duran motorsikletle çarpıştı. Burnu kırılan ve sol dizine 16 dikiş atılan Riccardo Ricco yarın son etap olan 8.etapta start almaya çalışacak. Ve bu kaza sebebiyle kaybettiği zaman sebebiyle sarı mayosu riske giren genç yıldız sarı mayoyu korumak için yarınki turda bugünkü sakatlığına rağmen yüksek performans sağlamaya çalışacak.

 

 

Etaba başlarken en yakın rakibi İtalyan sporcu 2. Emnanuele SELLA (Carmiooro Takımı) ve 3. Sergio PERDİLLA(Carmiooro Takımı) ile arasında 1 dakika 44 saniye fark olan Ricco’nun beklenmedik kazası bugünkü bireysel zamana karşı etabını iyi değerlendiren Sergi Perdilla ile aralarında sadece 38 saniye gibi kısa bir zaman farkı oluştu. Kaza sonrası bu etabı 61.sırada da olsa tamamladı. Yarınki son etapta ise sarı mayoyu korumaya çalışıp, 2010 Avusturya Turunu lider tamamlamaya çalışacak.  Kazada Ricco’nun burunun kırılması, sol dizine 16 dikiş atılmasının yanı sıra sol omuzu ve vücudunun üst kısmında da yaralar oluştu. Yarın işi gerçekten zor olacak. Bu haliyle strat almaya çalışacak ve zaman farkını bir şekilde korumaya çalışacak.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın