Bisikletçiye Ne Hediye Alınabilir

29/12/2009  //     //  Road Bike News

 

 

Yeni yıla birkaç gün kaldı herkes hediye seçimi konusunda karasız. Eğer hediye almak istediğiniz kişi bisiklet hayranıysa veya hobisi bisiklet ise bir çok seçenek mevcut. Bisikletçilerin ihtiyaç duyduğu ve hediyenizi verdiğinizde mutlu olacağını düşündüğümüz ve yaklaşık piyasa fiyatlarını sizler için derledik. Bütçenize uygun olanı seçin bisiklet dükkanlarından veya internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Seçtiklerinizden karma bir hediye paketi yapabilirsiniz. Mutlu yıllar dileriz…

 

 

 

 

LIVESTRONG bileklik. Günümüz efsanevi bisiklet yarışçısı Lance Armstrong’ un öncülüğünde ve geliri kanserle mücadele vakfına giden bu bileklik birçok bisikletçinin severek uzun süre takacağı güzel bir hediye. Fiyatı: 5 TL civarında

 

 

Yaşama Çevrilen Pedal, bir insanın hayatın ona veda hazırlığına karşı verdiği ilham verici bir savaştır. Acıları zafere, trajedileri şölene çeviren bir insan harikasının, yaşamını geri alışının öyküsüdür.

 

Lance Armstrong’ un kitabı kitapçılarda 10-15 TL’ ye temin edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gidon Aynası: Hem güvenliği için hem de genelde bisikletçilerin eksikleri arasında bulunan dikiz aynası. Fiyatı: 10 TL civarında

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kask Aynası: Güvenliği için ve alışınca vazgeçilmezleri arasına girecek kask dikiz aynası. Fiyatı: 10 TL civarında

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soğuk havalarda soğuktan kaynaklanan dış etkenlere karşı nefes alıp verirken kuruyan geniz , soğuktan acıyan kulaklar, çatlayan dudaklar ve kask havalandırmasında giren soğuk rüzgardan birçok bisikletçi şikayetçidir. Bu tip bir kış maskesi oldukça işini görecektir. Fiyatı: 10-60 TL civarında değişken fiyatlarla bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü hava şartlarında kullanbileceği bisiklet gözlükleri yine vazgeçilmezler arasında. Fiyatları markasına göre değişiyor 30 TL den başlıyor 300 TL ye kadar değişik markalarda model ve fiyat değişkenliği sözkonusu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eldiven: Kış için uzun yaz için kısa parmaklı modelleri mevcut. Uzun yolda avuç içlerinin acımaması için jelli eldivenler tarcih ediliyor. Güvenlik için de olası düşmelere karşı ikinci bir cilt gibi elleri koruyor. Fiyatı: 60 TL civarında

 

 

 

 

 

 

Buff: Bir çok kullanım şekli ile Buff kumaşlarının kolay kuruyabilen, değişik desenlerde modelleri mevcut. Fiyatı: 30 TL ile 60TL arasında değişiyor.

 

 

 

 

 

Sele Altı Çantası: Yama, yanına alacağı parası, fotoğraf makinası gibi değerli eşyalarını taşıyabileceği selesinin altına monte edilebilen çanta. Fiyatı: 30 TL’ den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Araç Bisiklet Taşıyıcısı: Arabayla bisiklet taşımak için bagaja takıp çıkartılabilen araca zarar vermeyen dizayları ile bu taşıyıcaların fiyatı 120 TL’ den başlıyor.

 

 

 

Rüzgarlık: Rüzgar geçirmeyen kumaşlar ile üretilen rüzgarlıklar terleyen vücudun rüzgara maruz kalmasına karşı yine vazgeçilmezler arasında. Fiyatı: 120 TL den başlayan fiyatlarla bulunabiliyor.

 

 

 

Ön-Arka Led Far Takımı: Gece sürüş güvenliği, yağmurlu sisli havalarda fark edilme, ve gece sürüşlerde ihtiyaç duyulan aydınlatmayı sağlayan far takımı. Fiyatı: 16 TL den başlayan fiyatlarla değişik modeller ve aydınlatma kapasitesine göre değişen fiyat farklılıklarıyla her bisikletçinin sahip olması gereken ihtiyaçlardan

 

 

 

 

Bisiklet İşlemeli Cep Saati: Hoş bir hediye olacaktır. Zinciri ve çok şık bir kutunun içerisinde satılıyor. Fiyatı: 50 TL (İnternetten bulunabiliyor)

 

 

 

 

 

Forma: Profesyonel düşünen bisiklet sporcuları için bisiklet formaları. Arka bel hizzasında 2-3 cebi bulunan bu formaların kumaşları ve kesimleri ile tercih edilen kıyafetlar arasında. Markasına ve kumaş özelliklerine göre değişen forma fiyatları 50-60 TL den başlıyor.

 

 

 

 

 

Çocuklara alınacak en güzel hediye çocuk bisiklet kaskı. Birçok çocuğun sahip olmadığı bisiklet kaskı hayati önem taşımaktadır. Çocuklar için bisiklet, kask seçimlerinde dikkat edilecek diğer bir nokta EN1078 Avrupa standatlarına sahip olması gerekiyor. Kask Fiyatları 50 TL civarındadır.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın