7. Etapta Andrea Guardini Yine Yapacağını Yaptı – 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

30/04/2011  //     //  Road Bike News

 


 

 

 

      Turun yedinci etabı olan 138 kilometrelik Tekirova-Manavgat etabı 12:50’de start aldı. Türkiye Bisiklet Turu’nun bu yılki yeniliklerinden olan ve tura yeni eklenen, turun sondan bir önceki etabı son derece güzel bir havada Türkiye’nin güzelliklerini de tüm dünyanın gözleri önüne sererek gerçekleşti. Etap sonunda Team Type 1 takımından Alexander Efimkin Turkuaz Mayo’yu giymeye hak kazanan isim oldu. Rus sporcu bu etapta Turkaz Mayo’nun en büyük favorisiydi ve beklendiği gibi etap sonunda da Alexander Efimkin turun en büyük favorisi olarak sıralamada en üstteki yerinde kaldı. Beklenmeyen ise, yine bir sprint etabı olan yedinci etapta sprinti kimin alacağıydı, herkes büyük favorileri beklerken henüz 21 yaşında olan İtalyan’ların yeni süper spirinteri Andrea Guardini, Farnese Vini takımı adına turda ikinci etap zaferini aldı.

[View:http://vimeo.com/23092365:550:0]

_____Antalya-Kemer kavşağında alınan resmi start ile başlayan 138 kilometrelik yarışın ilk prim kapısı olan Dağların Kralı prim kapısı 4,2 kilometrede geçildi. Turun ilk Dağların Kralı primini Kolombiya’lı sporcu Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda aldı. Bu sprint kapısını dördüncü geçen isim Manisa Spor’dan Slovak sporcu oldu.

_____Antalya şehir merkezi çıkışı sonrası 56,5. km’de Konyaaltı Alt Geçidi’ni geçer geçmez 400 metre sonra bulunan birinci Sprint primleri kapısından geçildi ve etabın ilk sprint puanını Belçikalı Rob GORIS (VWA) aldı.

_____Yarışın ilk 70 kilometresinde ana grupla zaman farkı 1 dakika 40 saniye olan dört kişilik bir kaçış gurubu oluştu ve Alexander RYABKIN (CJR), Rob GORIS (VWA), Yohan BAGOT (COF) ve Andrea PASQUALON’dan (COG) oluşan bu dörtlü uzun bir süre birlikte pedal çevirdiler. Kaçış grubu içerisindeki isimler genel sıralamada iddialı isimler değildi. Bu sebeple ana grup kaçışa baskı yapmadı. Asıl ana grup içerisinde kalan isimler genel sıralamaya etki edecekleri için rakip sporcular kopmadan birbirlerini göz takibinde tutmayı yarış stratejisi açısından daha yerinde buldular ki, ana grup bu kaçışa uzun süre tepki vermedi.

_____Etabın ikinci sprint primleri kapısı bitime 35 km kala ilk olarak yine Rob GORIS (VWA) tarafından geçildi.

_____103,5. km’de bulunan 2. sprint kapısında kaçan grup sprint puanları mücadelesinde ise 1. Rubens Bertogliati (TT1), 2. Alexandr Dyachenko (Astana), 3. Artur Vichot (FDJ) sırasıyla geçen isimler oldu. Kaçış grubunun ana gruba zaman farkı en fazla 2 dakika kadar oldu.

_____35 km kala grup Garmin ve Lampre’nin önderliğinde tempo yaparak hızlandı. Önde giden bu 20 kişilik grup koparak 33 km kala kaçan dörtlüyü yakaladı. Ana grup bu noktadan sonra ikiye bölündü ve arada 30 saniyeden az bir fark oluştu. Ana grup aradaki farkın açılmasına hiç izin vermedi ve 25 km kala öncü grubu yakaladı.

_____24 km kala aralarında Konya Torku’dan Svetoslav TCHANLIEV KIRILOV (KTS), Paolo LOCATELLI (COG) ve Sep VANMARCKE’den (GRM) oluşan üç kişilik bir kaçış grubu öne gelerek kaçtı. Torku – Vivelo takımımızın sporcusu sayesinde dakikalarca dünya televizyonlarında tanıtımlarını başarı ile yaptılar. Bu üç sporcu 10 kilometre boyunca tempo yapmaya çalıştı, ancak ana grup aradaki farkı kontrollü olarak 15 saniye civarında tuttu ve üçlünün kaçmasına izin vermedi.

_____Bitime 11 km kala kaçış yapan üçlü, ana grup tarafından yakalandı. Bu noktadan itibaren Lampre yarışı domine etti ve Manisa Spor’luların öne gelmesi ile bizler için güzel bir görüntü oluştu. Bu süre zarfında Manisa Spor Bisiklet Takımı yine takımlarının tanıtımını oldukça iyi yaptılar.

_____Yarışın bitimine 4 km kala bütün takımlar sprinterlerini öne getirmek için önde yer almaya çalıştılar, tempo oldukça yükseldi ve son 2 kilometreye çok yüksek bir tempo ile girildi. Artık bütün favorileri önlerde görmek mümkün oldu, ancak bu noktada SaxoBank bu etabı Tyler FARRAR’a kazandırmak için oldukça çalıştı. Garmin-Cervelo sporcusu olan Tyler Farrar’ın kazanmasına çalışan Saxo Bank takımı, Türkiye Bisiklet Turu’nun 7. etabında takımlar arası stratejik anlaşmayı sergiliyordu.

_____Son üç yüz metrede bütün favori sprinterleri kürsü mücadelesi için gördük ve son metrelerde etap zaferi için tüm tekniklerini sergileyerek güçlerini harcadılar, ancak yine Fanese Vini-Neri’nin 21 yaşındaki süper starı Andrea Guardini yapacağını yaptı ve tıpkı İstanbul’daki birinci etapta olduğu gibi favorilerin arkasında saklandıktan sonra son metrelerde yaptığı olağanüstü çıkış ile finişi ilk geçen isim olmasını bildi.

_____Böylelikle Andrea Guardini turda ikinci etap zaferini kazanmış oldu. Artık gözlerimiz İtalya Turu’nda bu yeni süper starın üzerinde olacak. Böylelikle etapta son prim kapısı olarak belirlenen finiş çizgisi de 138. km’de geçilmiş oldu.

_____Yarıştaki ilk beşi sıralayacak olursak, Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli, Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano, Tyler Farrar (USA) Garmin-Cervelo, Andre Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto, Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD sıralaması oluştu.

_____Sekizinci ve son etaba gelirken turun liderinde ve mayolarda değişiklik yok. Bir aksilik yaşamazsa yarınki etabın sonunda Team Type 1 takımından Alexander Efimkin büyük ihtimalle 47. Presidental Cycling Tour of Turkey’in Turkaz renkli mayosunun sahibi olacak ve yine eğer Petacchi bildirdiği üzere İtalya Turu için erken ayrılmazsa (ki en son yapılan açıklamaya göre Türkiye Bisiklet Turu sonuna kadar kalma kararı aldı) Ale-Jet’in de yeşil mayosu garanti denilebilir.

_____7. etap sonrası basın odası açıklamalarında çok mutlu olduğunu belirten Guardini “4 aydır profesyonel yarışmama rağmen Türkiye Turu’nda 2 etap kazanmak benim için çok sevindirici oldu. Türkiye Bisiklet Turu’na katılan birçok favori sprinter ile yarışıp 2 etap kazanmak benim için çok mutluluk verici” dedi. Farnese Vini Neri takımı, Türkiye Bisiklet Turu’nda 2 etap kazanırsa Andrea Guardini’yi İtalya Bisiklet Turu yarış kadrosuna alacağını duyurmuştu. Guardini “Türkiye Turu’nun ardından Giro d’Italia’ya katılmak benim için çok zor olacak. Takım olarak aldığımız kararla, İtalya Bisiklet Turu’na katılmayacağım. Türkiye Bisiklet Turu sonrası dinleneceğim” dedi.

_____Genel sıralama lideri Turkuaz Mayo’nun sahibi olarak 7. etaba başlayan Alexander Efimkin Turkuaz Mayo’yu bugün de korumayı başardı. Genel sıralama liderliğini koruyan Team Type 1 sporcusu Alexander Efimkin yarın final etabında Turkuaz Mayo ile yarışacak. Ve yarın iyi bir derece çıkartmaya çalışarak Turkuaz Mayo’yu korumaya ve Türkiye Bisiklet Turu Genel Sıralama Lideri olarak tamamlamaya çalışacaktır.

7. Etap Sonuçları :

 

 Yarış Lideri :

1

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

30:22:49

 

2

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

0:01:13

 

3

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

0:01:33

 

4

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

0:01:50

 

5

Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale

0:02:17

 


 

 

Sprint Sıralaması :

1

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

56

 puan

2

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

43

 

3

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

37

 

4

André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

34

 

5

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

33

  

Dağların Kralı Sıralaması :

1

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

26

 puan

2

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

20

 

3

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

16

 

4

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

12

 

5

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

11

 

6

Arthur Vichot (Fra) FDJ

10

 


 

 

Türkiye Güzellikleri Sıralaması :

1

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

10

 puan

2

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

5

 

3

Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

5

 

4

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

5

 

5

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

3

 


 

7. Etabın Sıralaması :

1

Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

3:05:37

 

2

Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano

 

 

3

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

4

André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

5

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

 

 

6

Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard

 

 

7

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

 

 

8

Nacer Bouhanni (Fra) FDJ

 

 

9

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

10

Allan Davis (Aus) Pro Team Astana

 

 

11

Eric Baumann (Ger) Team Netapp

 

 

12

Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

13

Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

14

Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

15

Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

16

Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale

 

 

17

Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural

 

 

18

Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

19

Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

20

Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural

 

 

21

Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli

 

 

22

Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

23

Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

24

Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

25

Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano

 

 

26

Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

27

Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli

 

 

28

Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

29

Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

30

Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

31

Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

32

Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

33

Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana

 

 

34

Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD

 

 

35

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

36

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

 

 

37

Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

38

Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

39

Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

40

Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

41

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

 

 

42

Rubén Martinez (Spa) Caja Rural

 

 

43

Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural

 

 

44

Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

45

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

46

Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

47

Wesley Sulzberger (Aus) FDJ

 

 

48

Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD

 

 

49

Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo

 

 

50

Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent

 

 

51

Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD

 

 

52

Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

53

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

 

 

54

Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp

 

 

55

Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

56

Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

57

Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp

 

 

58

Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

59

Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

60

Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto

 

 

61

Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

62

Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

63

Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

64

Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

65

Francis Mourey (Fra) FDJ

 

 

66

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

 

 

67

Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard

 

 

68

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

69

Sandy Casar (Fra) FDJ

 

 

70

Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

71

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

72

Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo

 

 

73

Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia

 

 

74

Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

75

Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

76

Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

77

Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale

 

 

78

Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

79

Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural

 

 

80

Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale

 

 

81

Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

82

José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

83

Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

84

Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

85

Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

86

Arthur Vichot (Fra) FDJ

 

 

87

Leopold Konig (Cze) Team Netapp

 

 

88

Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD

 

 

89

Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

90

Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

0:00:15

 

91

Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

92

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

93

Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana

 

 

94

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

95

Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

96

Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

97

Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli

 

 

98

Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent

0:00:19

 

99

Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

100

Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team

 

 

101

Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD

 

 

102

Rémi Pauriol (Fra) FDJ

 

 

103

Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

 

 

104

Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

0:00:26

 

105

Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

106

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

107

Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp

0:00:27

 

108

Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale

0:00:30

 

109

Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team

0:00:32

 

110

Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

111

Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

112

Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural

 

 

113

Timon Seubert (Ger) Team Netapp

 

 

114

Anthony Roux (Fra) FDJ

0:00:38

 

115

Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada

0:00:40

 

116

Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team

 

 

117

Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

118

Jan Barta (Cze) Team Netapp

 

 

119

Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

120

Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

121

Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

122

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

123

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

124

Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard

 

 

125

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

126

Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

127

Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural

 

 

128

Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox

0:00:40

 

129

Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD

 

 

130

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

131

Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

132

Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano

0:01:00

 

133

Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

134

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

 

 

135

Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano

0:01:11

 

136

Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano

 

 

137

Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano

 

 

138

Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent

0:01:18

 

139

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:01:20

 

140

Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10

0:01:32

 

141

Feng Han (Chn) Skil – Shimano

0:02:10

 

142

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

0:02:28

 

DNS

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 


 

7. Etabın Sonunda Genel Sıralama

1

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

30:22:49

 

2

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

0:01:13

 

3

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

0:01:33

 

4

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

0:01:50

 

5

Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale

0:02:17

 

6

Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp

0:11:12

 

7

Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural

0:11:17

 

8

Wesley Sulzberger (Aus) FDJ

0:11:19

 

9

Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli

0:11:23

 

10

Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

11

Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

12

Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

13

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

0:11:29

 

14

Leopold Konig (Cze) Team Netapp

 

 

15

Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

16

Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:11:39

 

17

Sandy Casar (Fra) FDJ

0:11:43

 

18

Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana

0:11:49

 

19

Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

20

Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana

0:12:08

 

21

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

22

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:12:16

 

23

Francis Mourey (Fra) FDJ

0:12:33

 

24

Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:13:15

 

25

Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp

0:13:42

 

26

Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo

 

 

27

Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto

0:13:48

 

28

Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

0:14:08

 

29

Anthony Roux (Fra) FDJ

0:14:20

 

30

Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale

0:14:32

 

31

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

0:14:39

 

32

Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD

0:17:30

 

33

Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

0:30:34

 

34

Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard

0:30:40

 

35

Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team

0:30:59

 

36

Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10

0:31:02

 

37

Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

0:31:10

 

38

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

0:31:17

 

39

Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent

0:31:31

 

40

Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard

0:31:45

 

41

Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

0:32:07

 

42

Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10

0:32:54

 

43

Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD

0:33:25

 

44

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

0:33:29

 

45

Rémi Pauriol (Fra) FDJ

0:34:42

 

46

Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano

0:36:14

 

47

Rubén Martinez (Spa) Caja Rural

0:38:56

 

48

Jan Barta (Cze) Team Netapp

0:43:43

 

49

Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard

0:43:51

 

50

Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano

0:50:46

 

51

André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

0:58:06

 

52

Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

0:58:57

 

53

Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:59:09

 

54

Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural

1:02:19

 

55

Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo

1:05:50

 

56

Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10

1:06:21

 

57

Arthur Vichot (Fra) FDJ

1:07:32

 

58

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

1:07:47

 

59

Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada

1:08:26

 

60

Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD

1:10:21

 

61

Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team

1:10:36

 

62

Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

1:10:42

 

63

Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team

1:12:16

 

64

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

1:14:39

 

65

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:15:00

 

66

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

1:17:27

 

67

Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli

 

 

68

Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

69

Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural

1:17:33

 

70

Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto

1:17:40

 

71

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

1:17:42

 

72

Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural

1:17:43

 

73

Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada

1:17:48

 

74

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

75

Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana

1:17:59

 

76

Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD

1:18:05

 

77

Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada

1:18:07

 

78

Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis

1:18:08

 

79

Allan Davis (Aus) Pro Team Astana

1:18:16

 

80

Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana

1:18:20

 

81

José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada

1:18:25

 

82

Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

1:18:30

 

83

Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano

1:18:33

 

84

Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

85

Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

1:18:52

 

86

Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

1:19:00

 

87

Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD

 

 

88

Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

89

Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale

 

 

90

Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia

1:19:20

 

91

Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

92

Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural

 

 

93

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

1:19:26

 

94

Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team

1:19:32

 

95

Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto

1:19:40

 

96

Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano

1:19:55

 

97

Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural

1:20:03

 

98

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

1:20:33

 

99

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

1:20:37

 

100

Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale

1:20:43

 

101

Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox

1:21:38

 

102

Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD

1:22:38

 

103

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

1:23:39

 

104

Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

1:23:48

 

105

Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard

1:25:09

 

106

Nacer Bouhanni (Fra) FDJ

1:25:43

 

107

Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent

1:25:49

 

108

Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

109

Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

1:26:40

 

110

Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent

1:26:44

 

111

Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

1:26:57

 

112

Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada

1:26:58

 

113

Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team

1:27:08

 

114

Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp

1:27:21

 

115

Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada

1:27:51

 

116

Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

1:28:20

 

117

Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada

1:30:22

 

118

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:30:57

 

119

Feng Han (Chn) Skil – Shimano

1:31:03

 

120

Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox

1:34:27

 

121

Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano

1:35:24

 

122

Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

1:35:34

 

123

Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:35:44

 

124

Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10

1:36:05

 

125

Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:36:21

 

126

Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team

1:36:44

 

127

Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli

1:36:59

 

128

Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis

1:37:17

 

129

Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent

1:37:55

 

130

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

1:39:55

 

131

Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent

1:40:10

 

132

Timon Seubert (Ger) Team Netapp

1:42:26

 

133

Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano

1:44:52

 

134

Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

1:45:02

 

135

Eric Baumann (Ger) Team Netapp

1:45:12

 

136

Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

137

Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

138

Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

139

Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team

1:45:24

 

140

Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

1:45:32

 

141

Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

1:46:10

 

142

Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:48:42

 


Not : Alessandro Petacchi İtalya’ya Gitmiyor

_____Marmaris – Pamukkale etabından sonra düzenlenen basın toplantısında, kendisi için İtalya Turu’nun daha önemli olduğunu belirterek yarışın son gününde bulunamayacağını ifade eden Petacchi’nin bu isteğinden vazgeçtiği açıklandı. Organizasyon Komitesi Sorumlusu Aydın Ayhan Güney, dünyaca ünlü İtalyan bisikletçi ile konuştuğunu ve Petacchi’nin yarınki etaba katıldıktan sonra kafileyle birlikte döneceğini bildirdi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın