48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 5.Etap Başlarken: Marmaris – Turgutreis

26/04/2012  //     //  Road Bike News

 

 

5.Etap 26 Nisan 2012 Perşembe: Marmaris – Turgutreis 178 kilometre

 

Dün Marmaris finişinin yapıldığı Sabancı Lisesi önünde, bu kez start için sabah erken saatlerde yine hazırlıklara başlandı. Bugün Marmaris startı saat 10:15’de alınacağı için Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun hummalı çalışmasında yorgun, parkur start alanı hazırlama ekibi yine sabah 6’da çalışmaya başladı. Organizasyon başarısı, şehirlerarası süren macerada kafilenin transferi ve otellerde yığılma olmadan mükemmel kalitede perde arkasının bu yıl da muazzam performans sergilediğinin delili olarak aksaksız devam ediyor.

 

3.Etabın muhteşem Elmalı zirvesinde Turkuaz mayoyu Matthew Goss’dan devir alan Konya Torku Şeker Spor’lu İvailo Gabrovski’nin 4.etap sonunda mayoyu koruyamayacağı söylentiler arasındaydı. Ancak dün de lider mayoyu koruyan Gabrovski tur sonuna kadar aynı performansı Türk takımımız Konya Torku Şeker Sporlu takım arkadaşlarıyla sürdürmeye devam edecek. Dün Genel Sıralamadaki en yakın rakibi Matthew Goss’un etabı 2. bitirmesiyle Gabrovski ile arasındaki zaman farkı biraz olsun kapansa da henüz önümüzde 4 etap finişi var. Rekabet son hızıyla devam ediyor.

 


View Larger Map

 

10:15’de dünün finiş çizgisi Sabancı Lisesi önünden alınacak start ile 178 kilometrelik 5.etap heyecanına başlayacağız. TRT3 ve Eurosport bugün saat 13:00’da yayına girerek 15:05’e dek yani 2 saati geçen süre canlı yayınla bugünün heyecanını aktaracak. Geçen yıl Marmaris’in yarışa yoğun ilgisini hatırlatarak startı izlemek isteyen takipçilerimizin daha erken saatte katılmalarını vurgulayıp, bugünün etap detaylarına geçelim.

 

 

 

5.etap 3 mayoya birer prim kapısı barındıran 2.etabımız(ilki 3.Etap Elmalı finişi). Marmaris Meydanından alınacak start sonrası ilk prim kapısı 28.kilometrede Türkiye Güzellikleri prim kapısı olan Azmak.

 

Etabın 53,8.kilometresinde geçilecek olan Akbuk koyunda kategori 2 tırmanış prim kapısı bulunuyor. 262 metrelik tırmanış yapacak sporcuların prim kapısı sonrası devam edecek ve yaklaşık 54.kilometreden sonra 244 rakımlık inişe geçilecek. 85.kilometreden sonra yeni ve kategorize edilmemiş tırmanış gerçekleşecek. Bugün, TV yayını yaklaşık 106.kilometreden itibaren yayına başlayacak.

 


111,8.kilometrede ravitayman(beslenme) bölgesi geçilerek Bodrum Anıt’daki Sprint primleri kapısına doğru mücadele başlayacak. 157,8.kilometredeki sprint kapısı mücadelesinden 25 kilometre sonra 5.gün Turgutreis İşbankası önünde sona erecek.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın