2008 Dağ Bisikleti Dünya Kupası Fort William’da 6 Haziranda Start Alıyor.

06/06/2008  //     //  Road Bike News

 

Aralarında dünyanın sayılı sürücülerinde bulunduğu 500 den fazla dağ bisikletçisi, İskoçya’nın dünyaca ünlü pisti Fort Willam’da Cuma günü sabah saat 9.00 da açılış seremonisiyle başlayacak yarışmaya katılıyor.

 

XCO/DHI/4X disiplinlerinde yapılacak olan yarışlarda bütün hafta sonu için iyi bir  yerde yarışları seyretmenin ve tüm etkinliklerden faydalanmanın bedeli olarak  Türk Lirası karşılığı yaklaşık 120 YTL, öğrenci iseniz indirimli 60 YTL lik  fiyat ödemeniz gerekiyor. Kenarlardan seyretmek bedeva.

Perşembe(5/6/2008) günü antrenmanların yapıldığı pistte,  Cuma günü sabahtan yine antrenman turları yapılacak,   saat 19.30 da ise  4X (Dörtlü ) inişlerin finali ve kupa töreni yapılacak.

Bu hafta sonu gerçekleşecek  olan yarışlarda alışılmışın dışında bir program uygulanacak, kupa çeşitli aktivitelerle renklendirilecek.

22-23 Ağustosta Çin’de yapılacak olan 2008 Bejing Olimpiyatlarında ilk defa yarışma programına alınan XCO (Cross-Country) yarışları öncesi sporcular için çok önemli bir ön hazırlık  olacak.

 

 


Kaynak:
www.fortwilliamworldcup.co.uk

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın