San Marco "Concor" Sele 2012 Modeliyle Revize Edildi

19/08/2011  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

 

San Marco’nun artık efsaneleşen ve en çok ilgi gören modellerinden Concormodelinde kullanılan malzemeler ve dizaynı 2012 modelinde revize edildi.Kasım ayında satışa sunulacak yeni modeller sele performansı takipçileriiçin yepyeni bir tecrübe olarak karşılarına çıkacak. Yeni ergonomik dizaynıve daha da hafifletilmiş kütle ağırlığı ile oldukça ilgi çekici görünüyor.CONCOR 2012’nin ağırlığı 160 gram.

Son teknoloji selelerde uygulanan oturuş ağırlığı ile esneyerek açılankanatlar ile uzun yol konforu sağlanmış. Yeni güçlendirilmiş titanyum kadarsert ancak daha hafif raylı sistem kullanılarak ağırlık azaltılmış. Selenin,sele borusunda sabitlenecek kısmındaki ray alanı ekstra güçlendirilip sürüşsırasında oluşabilecek deformasyona bağlı arıza riski en aza indirilmiş.Selenin iskeleti ise ekstra güçlendirilmiş karışık materyallerden üretilmiş,esnek, güçlü ve hafif karbon fiber malzemeden üretilmiş. Esnekliğisağlayabilmek adına özel karışım uygulanan karbon fiber seledenkalkıldığında esnekliğe bağlı olarak eski şeklini hızla alabiliyor.

Selenin oturuşta aerodinamik pozisyonda konforu koruması için sele profilidümdüz değil, 5 mm kadar kavisli bir profile sahip. Bu, sürücü için konforavantajı yaratmak üzere geliştirilmiş özel bir profil. Yeni model seleleri20 Ağustos’ta başlayacak Vuelta a Espana’da yarışacak Lampre-ISD,Vacansoleil-DCM ve Ag2r La Mondiale takımlarında izleyeceğiz. Concor2012’nin atası ilk Concor seleler ise satıştan çekilmeyerek satışına devamedilecek.

İşte Concor 2012’nin atası sayılan ilk ve orijinal tasarımı ile Concor sele(yukarıda). Bu selenin kullanıcılarına örnek olarak Hinault, Saronni,Armstrong ve Bettini gösterilebilir.

[View:http://www.youtube.com/watch?v=YJBlKajPwgQ&feature=player_embedded#!:550:0]

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın