San Marco Concor Gran Fondo New York Sele

31/05/2012  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

San Marco’nun en çok tutulan modeli Concor Racing üzerine geliştirilen yeni modeller fazla rağbet görünce, firma yeni modellerin ikinci nesil üretimleri için ürünleri geliştirerek, renkleri ile daha can alıcı görünüme sahip olmaları ve hafifletan, rahat sürüşü arttıran son teknolojiyi empoze etmek için kolları sıvamış. İşte, Mayıs sonunda 70 ülkede satışa çıkan San Marco’nun Gran Fondo New York serisinin 2.edisyonu.

 

 

 

2011 Ağustos ayında sizlerle Concor’un evrim değiştirip yeni nesil sele dizaynına sıçradığını duyurmuştuk. Efsanevi selenin özellikle profesyonellerin ve yıldız isimlerin de tercihi olması, firmanın CONCOR’un eskiyim tarihe karışmaması için geçen çalışmalarını hızlandırmasını sağlamıştı. İlk revize Concor satışları ile ve kullanıcı memnuniyeti ile yoğun ilgi görünce firma renkler canlandırıp Gran Fondo New York ile bu selenin takipçilerini kendine hayran bırakacak dizayn ve renklerle geliyor. San Marco Haziran ayında satışa çıkarmayı planladığı Selle Ronda Zero ile Dağ Bisikletçilerine de sürpriz yapacak.

 

Concor’un “Racing Team” yarış dizaynlı sele kasası üzerine rahat sürüş için sele burnu biraz daha genişletilerek tasarlanmış. Hem performans, hem de oturma rahatlığını ön planda tutularak geliştirilen Concor Racing “Gran Fondo New York’un kısa zamanda kolleksiyonerlerin en beğendiği sele olacağını öngören İtalyan sele üreticisi San Marco bu üründe hayli iddialı. Concor’un düz olmayan 5mm’lik kavisli sele profilinin rahatlığı kullanıcıları için tercih sebebi olduğu için GranFondo NewYork(GFNY)’de de sele profilinin kavis özelliği korunmuş. Sele profilinin tek farkı, sele burnunun biraz daha kalınlaştırılmış olması. Kullanılan yeni materyallerle sele biraz daha hafifletilmiş. 

 

1980’lerden bugüne Dünya Şampiyonaları, Büyük Turlar ve Klasiklerde köklü geçmişe sahip Concor modelinin kullanıcıları; Hinault, Saronni, Armstrong ve Bettini gibi isimlerden sonra günümüze, yeni teknolojilerde eklenerek ulaşması selenin klasikleşmiş olmasının yanı sıra revize edilip hala tercih sebebi olması, tarihe gömülmemesi firmanın en doğru kararı olmuş. Yıllardır sayısız başarılar kazanan ve efsaneleşen, Concor revize edilerek yeni efsanelerin tarihini oluşturmaya devam ediyor.

 

 

Yeni Renkleri: Yeşil ve Siyah. Ayrıca sele üzerinde GranFondo NewYorklogosunu taşıyor.

Ölçüleri: 278 mm x 134 mm

Ağırlığı: 190gr.

Satış Fiyatı: 126 Eur

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın