Magura Tour De France’a Hazırlanıyor

01/02/2012  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

Magura Tour De France’a Hazırlanıyor

 

Magura ve Cervelo işbirliği ile 2012 Tour de France’da Garmin-Barracuda ekibi Magura donanımıyla bir çağ açacağa benziyor. 

 

 

Özel olarak geliştirilen RT8 TT isimli tam hidrolik jant frenleri Cervelo’nun P5 özel TT modellerine entegre edip inanılmaz bir görüntü ve estetiklik kazandırarak, Fren kaliperlerini bütünüyle aerodinamik bir yapı ile buluşturdu.

 

Sistemin şu an için satışı mevcut değil ancak bu sene Garmin-Barracuda ekibi tarafından sunumu, yeni donanımların showroom’u Tour De France etaplarında gerçekleştirildikten sonra gelecek sene satışa çıkması hatta bir alt modeli ve daha düşük fiyata sahip olarak RT6 ile birlikte satışa çıkması planlanıyor.

 

UCI onayından geçerek yeni bir trendin başlangıcı olmaya aday bu sistem Campagnolo delta veya Maguranın eski HS77 jant frenlerine kıyasla çok daha hafif ve 90 derecelik açı yerine paralel baskı uyguluyor.

 

Setin şu andaki ağırlığı 495 gr. piyasaya çıktığında satışı için düşünülen rakam ise 599 euro olacağını söyleyen Magura yetkilileri aynı zamanda halen fren kolunun içine entegre olabilecek bir vites sistemi üzerinde de

çalıştıklarını gizlemiyorlar. Bu yıl Maguranın estetik şaheseri RT8 TT’si için gözler Garmin-Barracuda’nın bisiklet kadrolarına odaklanacak. Yeni sistem ve performansı için Temmuz ayında sezonu renklendirecek Fransa Bisiklet Turu merakla bekleniyor.

 

 

 

 

Magura’nın keskin hatlara sahip karbon fren kolları ve geçtiğimiz ay basına sızan resimler arasında bulunan estetik kaliperleri aynı zamanda ağırlığı ve durdurma kuvveti sebebiyle gelecek sene fazlasıyla göreceğimizi umuyorum.

 

 

 

Yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için şu anda sistemin kadroya entegrasyonunu sadece Cervelo firması yapmış durumda. Diğer kadro üreticileri bundan sonraki üretimlerinde bunu göz önüne alacakları şüpheli! Ancak Magura yine de tüm kullanıcıları düşünerek sistemi bütün kadrolara uyum sağlayacak şekilde tasarlamış. Gelecek günlerde daha fazla detaya sahip oldukça sizlerle paylaşacağız.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=wc76WldWXww:550:0]

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın