GreenEdge Takımının Tour of Turkey Donanım Tercihi

24/04/2012  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

 

Bu yıl kurulan ve profesyonel takım olmaya hak kazanan GreenEdge Takımı’nın 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için bisiklet donanımlarını sizlere aktarıyoruz. Güçlü sponsorlukları ile ilk yılında takımın bisiklet sponsorunun Scott olması vesilesiyle, GreenEdge F01L modeli ile Türkiye’de yarışıyor. Takım, arnavut kaldırımlı klasik Paris-Roubaix’de Scott’un CR1 modelini tercih etmişti.

 

 

 

PRO marka gidonun modeli ise vibe7S. 275gramlık gidonu tercih etmişler.

 

 

Takım,Türkiye yolları için tubular lastik kullanmayı uygun görmüş ve Continental tubular lastikleri donanım listesine eklemiş. 1. ve 2. etabın düz profilde olması sebebiyle Dura Ace’in C50 kalın profil jant seti de 2.etabın sprinter düellosuna uygun donanımlardan ve 3. yani bugün için start anını bekliyor.

 

 

Takımların ağırlıkla tercih ettiği SRM Power Control 7 yol bilgisayarının takım rengindeki orjinal yeşilinde olması estetik görüntüyü arttırmış.

 

 

 

 

 

 

 

GreenEdge takımı Dura Ace jant setlerinin yanı sıra komponentlerin tamamında Dura Ace tercih etmekle beraber vites sistemi olarak gittikçe yayılmaya başlayan elektronik vites sistemi Shimano Dura Ace Di2 serisini kullanıyor.. Aynakol, Di2 set, Fren sistemi, hatta pedallarına kadar tam takım Dura Ace donanımını GreenEdge’de görmeniz mümkün. Üstelik güç ölçer olarak bildiğimiz SRM markasının Shimano Dura Ace için özel ürettiği aynakol kullanılıyor. Türkiye Turu genel sıralama iddialarını elde etmek için yine tam set Dura Ace ile start aldı.

 

 

İlk kez ülkemizde yarışan tecrübeli sprinter Robbie McEwen ve bütün takım arkadaşlarının kullandığı kask ise, takıma bisiklet dışında giyim sponsoru da olan Scott markasının Vanish modeli.

 

 

 

 

GreenEdge’in sponsorlarından Elite firmasının suluk kafesi ile sporcuların gelmesini bekleyen beslenme çantaları yine sabahın erken saatlerinde 3.etap için hazırdı. Takımın ilk yılında, güçlü isimlerle kurulan GreenEdge Simon Gerrans ile galibiyet yakalarken, Türkiye Bisiklet Turu için takım lideri Matthew Goss’uTurkuaz Mayoya taşımaya çalışıyordu ve bunu 2.etap sonunda başardı. Elbette sabahın erken saatlerde, düz etap profilindeki ikinci etap için kalın profilli jantlarıyla hazır bekleyen bisikletler, gün sonunda gerçekten Matthew Goss’a Turkuaz Mayoyu kazandıracağından bihaberdi. Takım 2.etapta bu donanımla, Goss’a genel sıralama liderliğini ve puanliderliğini kazandırmayı başardı. 3.Etapta ise hedef mayoyu korumak olacak.

 

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın