GreenEdge 2012 Paris – Roubaix Yollarında Bisikletini Seçti

06/04/2012  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

 

Paris – Roubaix’de 257,5km boyunca arnavut kaldırımlı yollarda tüm bisikletçiler toz, toprak içinde inanılmaz zorluk çekerken BMC Takımı’ndan sonra GreenEdge’de bu konuda etkili adımını attı. Takım oluşumu sırasında tüm ekipmanlarını sponsoru olan Scott markasından sağlayan GreenEdge arnavut kaldırımlı yollarda Scott karbon geliştiricilerinin CR1 modeline uyguladıkları yeni sistemi kullanacaklar.

 

 

 

 

Scott CR1 kadro üzerine SDS sistemini kullanarak kadronun hem alttan gelen darbelere dayanıklığını ve esnekliğini hem de yan yüzündeki sağlamlığı dikkatle dengede tutarak ve zorlu klasiklere özel harika bir ürün çıkardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

SDS(Shock Damping System) sistemi, bisikleti kullanış sırasında hiç bir performans kaybına sebebiyet vermeden damping etkisi sağlayarak yoldan kaynaklanan titreşimleri en aza indirir. Scott bu kadro üzerinde her bir açıyı ve her bir kadro borusunun eklem noktalarını test ederek GreenEdge Takımı’na Paris – Roubaix’in podyum yolunda olabilecek en iyi imkanı sundu.

 

 

 

 

 

 

 

Scott kadro dikey ekseninde sağlamlığını arttırırken aynı zamanda kullanılan son teknoloji karbon malzemesi ile esneklik payı
bulundurarak titreşimleri engelliyor. Böylece sürücüye en başta güven,
istikrar ve parke yollarda konfor sağlıyor. Testler ve geliştirmeler sonrasında yan yüzeyindeki arttırılan sağlamlık ise sprintlerde, tırmanışlar da performans emilimine engel oluyor. Ayrıca GreenEdge bisikletin üzerinde tamamen Shimano Dura Ace Di2 seti kullanacak.

 

 

 

 

Scott Bisikletleri bu haberin sponsoru Erdoğanlar Bisiklet‘ten temin edebilirsiniz.

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Components.UserFiles/00.00.00.48.53.Eklenen+Dosyalar/6076.erdoganlar.swf:235:138]

Erdoğanlar Bisiklet
Kondrad Adeneaur Cad. No:38 Çankaya ANKARA

Tel: (312) 441 90 79 – 441 90 80

Faks: (312) 441 90 82

info@erdoganlarbisiklet.com

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın