Garmin – Cervelo Sele Tercihi Fi’zi:k Antares K:ium

20/06/2011  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

 

Garmin Cervelo takımının sele tercihleri aslında 1-Antares 2-Arione 3-Aliante 4-Aares olmak üzere favori sele seçimleri olarak 4 çeşit sele bulunuyor. Katılacakları turların etap profil özelliklerine göre seçim yapılıyor. Türkiye Turu’na katılım tercihleri Fi’zi:k’in Antares K:ium modeli olmuş.

 

Aslında Anteres 3.jenerasyon bir sele. İlk jenerasyon olan 2001 model Aliante’den sonra geliştirilen ve 2004 yılında çıkan 2.jenerasyonu Arione sonrası müşteri memnuniyetinin devamı için Antares modeli gelmişti. Aliante ve Arione’dan memnun kalanlar için doğru adres yeni teknolojisiyle aynı konforu sunan Antares geldi. Fi’zi:k firmasının özel patentli ürünü olan K:ium alaşımlı sele raylı ve karbon kasalı Antares’in ağırlığı ise sadece 175 gr. K:ium teknolojisiyle titanyumdan %8 daha hafif ayrıca vibrasyonu emme
özelliği yanı sıra titanyuma oranla aşınmalara daha dirençli.

Profesyonel kullanım için yaygınca tercih edilen ince ve uzun burunlu selelerin aksine Antares modeli genelden daha kısa burunlu ve daha geniş modelde bir sele. Ölçüleri: 274mm uzunluk-142mm genişliğinde. Genişlik  ilk başta göze fazlaca çarpsa da sürüş anında tüm ilk intiba tedirginliğini silerek avantaja çeviriyor. Seleye oturulduğunda, sele yanlarındaki eğim ağırlığın etkisi ile açılarak daha geniş oturma teması sağlayabiliyor.  Genel kullanıcı yorumlarında değinilen en vurgulayıcı yan, hafifliğine oranla genişliğinin sağladığı inanılmaz konfor. Bu sebeple ki, Garmin-Cervelo takımı da çok etaplı yarışlarda Antares K:ium’u tercih ediyor.

 

Fi’zi:k Antares K:ium’un yurtdışı satış fiyat bilgisi 140 £ civarında.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın