BMC Takımı 2012 Paris – Roubaix’de Granfondo GF01’i Tercih Etti.

06/04/2012  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

BMC Takımı 2012 Paris – Roubaix için tüm önlemlerini alıyor. Profesyonel bisikletçiliğin gereğince en ufak detayı düşünmek zorunda olmaları ile Paris – Roubaix’in parke taşlı yollarında BMC Granfondo GF01 kadro modelini kullanarak sarsıntıları azaltmak istiyorlar. Böylece sürücülerin daha kontrollü ve rahat sürüşlerini hedefliyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

BMC Granfondo GF01 kadro modelini tasarlarken hem titreşimleri emici özelliğini hem de en önemli özelliği açı uyumunu düşünülmüş. Alessandro Ballan, Thor Hushovd ve George Hincapie ile podyum için bir kez daha mücadele verecek olan BMC Takımı için ilk dayanıklılık serisi kadro türü olarak üretildi. Tam anlamıyla zorlu klasikler düşünülerek projesi gerçekleştirilen bu bisiklet ile BMC Takımı 257,5km’lik Paris – Roubaix zaferini elde etmek istiyor.

 

 

 

 

Kadronun yapımında kullanılan malzemesi ve oluşturulan açıları sayesinde özellikle bisikletin arka bölümünde titreşimleri emici özelliği ile mükemmel sürüş rahatlığı sağlıyor. Sele borusu, boyun ve arka çatal üzerinde ciddi darbe emici özelliği ile aynı zamanda güç kaybına da yol açmıyor. Top tube ile seat tube arasına ek parça ilave ederek kadronun sağlamlığına destekte bulunulmuş ve böylece esnemeler sonucunda kırılma gibi bir ihtimal sıfıra indirilmiş. TeamMachine SLR 01’e göre takımı Paris – Roubaix yollarında daha rahat ettireceği kesin olarak görülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadro boru dizaynlarında ise BMC ürün geliştiricileri giderek yassı duruma gelen bir tasarım gerçekleştirmişler. Böylece esnekliği ve sağlamlığı dengede bırakmışlar. Üçgen boru tasarımını kullanarak istenilenin elde edilemeyeceğini ve kadro esnekliği dağıtamayacağını düşünerek seat tube borusuna gelirken yassılaştırarak titreşim emilimini buradan sağlamışlar. Kadro ağırlığına gelince sele borusu hariç 995gr(54cm) gelirken sele borusu ağırlığı ise 198gr(35cm/18mm) BMC Takımı Paris – Roubaix’de bu harika kadro üzerinde Shimano Dura Ace Di2 sistem setini kullanacak.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın