3T Ergonova Pro Gidon

18/08/2011  //     //  Yol Bisikleti ve Donanımları İncelemeleri

 

 

3T Gidon modelleri profesyonel bisiklet camiası sporcularınca oldukça tercihedilen bir marka. Fransa Bisiklet Turu ve birçok turda takımlar vesporcularca birçok markanın kıyaslanmasıyla özenle seçilen, rahat sürüş vehareket kabiliyetindeki önemiyle performansı etkileyen en önemli parçalardanbiri de gidondur. Birçok markanın ürettiği çeşit çeşit gidon modelleri vegidon alaşım maddeleri yelpazesi tercih yapacak olanlara çok sayıda seçeneksunuyor. Bu piyasa çeşitliliğinde bir ürünü detaylıca inceleyip, araştırıp,ihtiyaca göre en iyiyi bulmak ve karar vermek gerçekten zor olabiliyor.

Garmin-Cervelo’nun teknik araştırmaları ve en doğru seçimi yapmak üzerezaman ve para harcamaktan çekinmeyen, yüksek performansı elde etme adına heryeniliği irdeleyen takım felsefesi, gidon seçiminde 3T firmasının Ergonova Promodelini uygun görmüş.

Ergonova serisi aslında sadece Garmin takımınca değil birçok takımın veprofesyonel sporcunun antrenman bisikletinde tercihi olmuş oldukça popülerbir model. Büyük yarı çapı eller için daha geniş kavrama yüzeyi sağlıyor. Buözellik aslında çok dik tırmanışlarda ayağa kalkılıp gidondan güç alındığıaşamada uzun tutuş mesafesi sayesinde güvenli sürüş ve dengeli güç aktarımısağlıyor. 180 derecelik yumurta şeklindeki ergonomik dizaynının yanı sırayüksek gidon özelliği sayesinde normal sürüşlere ek olarak dik tırmanışlardaayağa kalkıldığında fazla eğilmeden sağlam tutuş mesafesi sağlamak gibi biravantaj yaratıyor. Bisiklet üzerinde gün boyu konforu sağlamak ve korumahedefiyle geliştirilen Ergonova modeli ergonomik tasarımı sebebiylerakipleri arasından sıyrılıp tercih sebebi oluyor.

Ağırlık: 326gr (42cm’lik gidon ağırlığıdır)

Genişlik: 38 cm, 40 cm, 42 cm, 44 cm

Malzeme: AL 7050

Fiyatı: 95$ Yurtdışı satış fiyatıdır.

—————————-ErgonovaLTD————————————-

 

Ağırlık:

192 g (42 cm)

Genişlik:

38, 40, 42, 44 cm

Material:

HM carbon-fiber

Drop:

123 mm

Reach:

77 mm

Routing:

External

Fiyatı:

400$

 

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın