Yarışmalarda Triatlon Mayosu Giyme Zorunluluğu

20/08/2010  //     //  Triatlon ve İronman Donanımları İncelemeleri

 

 

     

   Bilindiği gibi Triatlon Federasyonu’nun yarışmalarda giyilecek olan triatlon mayosu ile ilgili “Üniforma Kuralları” talimatnamesi, açık ve net bir şekilde federasyonun resmi sitesinde belirtilmiştir.  http://www.triatlon.org.tr/index.php?page=bilgi_bank&ID=35

 

        Federasyon, geçtiğimiz yıla kadar triatlon mayosu olmayan ve standart dışı mayo ile yarışan birkaç yarışmacıya hoşgörü gösteriyordu. Bu yıl ise 31 Temmuz’da yapılmış olan Isparta-Eğirdir Triatlonu yarışma öncesi Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydoğan ULAŞ, konuyla ilgili olarak standart dışı kullanılan mayoların bundan sonra hoşgörülmeyeceğini vurgulayarak hatırlatma yapmıştır.

 

 

        Kendisi ile yapmış olduğumuz kısa görüşmede; geçmişte özellikle master sporcular için böyle bir zorlama yapmadıklarını ama bundan sonra tüm yarışmacıların triatlon mayosu ile yarışmasının zorunlu olduğunu beyan etmiştir.

 

 

 

       2010 takvimindeki kalan son 3 yarışmadan, ilki ulusal yarışmaya puan veren 3-4 Ekim Kuşadası Triatlonu, ikincisi ise Avrupa Kupasına puan veren 23-24 Ekim Uluslararası Alanya Triatlonu ve üçüncüsü ise özel yarışma olan 26-27 Ekim Kaş-Patara Triatlonu’dur. Başkan ULAŞ’ın bu uyarısından sonra özel yarışma hariç ilk iki yarışmayı katılacak olan yarışmacıların standart triatlon mayosu temin etmesi zorunlu hale gelmiştir.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın