Mizuno Wave Evo Cursoris Triatlon Ayakkabısı

30/07/2013  //     //  Triatlon ve İronman Donanımları İncelemeleri

 

 

Mizuno Wave Evo Cursoris
£85
mizuno.eu

 

Kaliteli koşu ayakkabılarından ülkemizde pek tanınmayan Mizuno’nun yeni modelini triatlet ve koşucu okuyucularımız için inceliyoruz.

 

 

Birçok ayakkabının doğal koşuyu sağladığı gibi Evo Cursoris (gezegendeki ilk iki ayaklı yaratıklardan biri olan Eudibamus cursoris’in ardından gelen isim olan), topuk ve ayak parmakları arasında sıfır yükseklik farkına sahip.

Bu, doğal koşuyu sağlamada ayak için düz bir zemin ve kalın topuksuz olduğu anlamına geliyor. Diğer birçok agresif çıplak ayak koşusu ayakkabılarının (barefoot) aksine, Evo Cursoris hala ayağı korumak için 12 mm köpük yastıklama ve fazladan denge için geniş bir platform sunuyor.

 

 

Ayağın ortasına bastıran, seri adımla koşturan bu ayakkabılarla yol koşuları kolaylaşıyor. Ayakkabılar, ayağın ilk yere değişiyle parmakların yerden havalanışına kadar rahat, pürüzsüz ve takdire şayan bir şekilde stabil his veriyor ve birçok ayakkabıdan daha başarılı bir şekilde ayağın ortasıyla basış koşu tarzına geçişinizi kolaylaştırıyor.

 

Düz zeminde hızlı, yokuş tırmanırken hafif ve destekli olsa da sadece inişlerde ayağı yerde lap lap bastırması konforuna bir nebze gölge düşürüyor.

 

 

Benim hoşuma giden bir diğer yönü ise hoş, dikkat çekici renkleri, farklı renk seçenekleriyle gelmesi ve triatlon yarışlarıyla sıcak yaz koşularına uygun nefes alabilir ön üst bölüme sahip olması oldu.

 

Karar

 


Konfor ve performans bekleyen çıplak ayak koşusu seven triatlet ve atletler için uygundur

 

 

 

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın