Brownlee’lerin Kitzbühel’deki Bisikletleri

15/07/2013  //     //  Triatlon ve İronman Donanımları İncelemeleri

 

Alistair ve Jonny Brownlee kardeşlerin 6 Temmuz’da Kitzbühel’de kullandıkları Sram WiFli donanımlı Boardman Elite SLR 9.8’e göz atıyoruz;

 

Brownlee kardeşler, ITU Kitzbühel yarışının gerçekleştiği Kitzbühel Horn Dağı’nın 867 metrelik tırmanışı ve zorlu yokuşlarıyla başa çıkabilmek için her zaman kullandıkları Boardman Elite AiR 9.8 Aero yol bisikletlerini, ondan daha hafif olan Sram WiFli donanımlı Boardman Elite SLR 9.8 ile değiştirdiler.

 

 

Haydi Brownlee’lerin bisikletlerine ve üzerlerindeki donanıma göz atalım;

 

Brownlee’ler, hafif, sıradışı bir şekilde esnemez ve verimli tırmanış bisikleti olarak bilinen Boardman SLR 9.8’i seçtiler. Bisiklet, WiFli çekiş sistemli Sram Red ve Zipp jantlara sahip.

 

 

Sram Red WiFli orta uzunluğa sahip kafesli arka aktarıcı, Alistair ve Jonny’e en sert tırmanışlarda 32 dişli kaset rublesine çekiş sağlarken, net/keskin bir vites değişimi sunacak. WiFli arka aktarıcı, 11-25, 11-26, 11-28 veya 11-32 kaset dişlilerle uyumlu.

 

 

Brownlee’ler bunu 11-32 dişli SRAM XG-1099 kasetle birleştirmişler. Bu da zorlu tırmanışa rağmen, hala bacaklarında güç bıraktıracak bir seçim olmalı.

 

 

32 dişli kasetle beraber, Alistair ve Jonny Brownlee, 50/34 dişli Sram Red Exogram Kompakt Aynakolunu kullandılar.

 

 

Hafif ve sağlam özellikte, mükemmel güç aktarımı sağlayan Zipp 202 Tubular jantlar, Brownlee’lerin hızını daha da yükseltti.

 

 

Muhtemelen ihtiyaçları olacak gibi göründüğünden Sram Red Aerolink frenleri kullandılar.

 

 

Sram Red Yaw ön aktarıcı, sert yokuşlardaki vites değişimlerinde Brownlee’lerin hizmetindeydi.

 

 

Sram Red Ergodynamics vites kolları, fren ve vites kollarının mükemmel pozisyonda olmalarını sağlamak için erişim ayarı özelliği sunuyor.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın