Karbon Fiber Boru Ve Parçaları Nasıl Kesebiliriz?

16/07/2012  //     //  Tamir ve Bakım Ürün İncelemeleri

 

Neredeyse bir çoğumuzun bisikletinde bulunan karbon parçaları kısaltmak veya şekil vermek için yapılabilecek en iyi yöntem ” Su jeti ” olsa da, hepimizin atölyesinde veya bulunduğu şehirde ulaşması çok zor olabileceğinden size farklı bir yöntemden bahsedeceğim.

 

Kesilecek karbon parça olarak bu sefer bir yol gidonu var elimizde ancak bu yöntem ile, sele borusu, maşa üst borusu gibi ürünleride kesmek mümkün.

Koli bandı ile kesilecek bölgenin üst kısmını kapladıktan sonra iç kısmada oje veya vernik sürerek kurumasını bekliyoruz.

 

 

 

 

 

Daha sonra bir maket bıçağı veya iz bırakabilecek düzgün bir cisim yardımıyla kesilecek yeri bir yuvarlak çizecek şekilde işaretliyoruz.

 

 

 

İşaretleme aşamasından sonra ince uçlu bir kıl testere yardımı ile sakin ve yavaş bir şekilde zarar vermeden her bölgeyi eşit şekilde kesiyoruz Her bir gidon ucu için 15 dakika işlem yaptığımı göz önüne alacak olursanız yavaş ve sakin derken ne demek istediğimi daha kolay anlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Kesme işlemi tamamlandıktan sonra kestiğiniz bölgeyi ince bir zımpara veya törpü yardımıyla düzelttikten sonra bir oje veya vernik sürerek parlak bir görünüme ulaşabilirsiniz. Ancak kesme işlemi esnasında benim yapmadığım gibi eldiven kullanırsanız sağlığınız için daha iyi olacaktır, çünkü bir karbon kıymığı elinize batacak olursa içindeki kimyasallar vücudunuza zarar vereceği için plastik cerrahi için randevu almanız gerekecektir…. :)

 

 

 

 

Ürün kullanıma hazırdır…

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın