Sporcu Kulaklıkları İncelemesi

27/11/2012  //     //  Elektronik Ürün İncelemeleri

 

 

Cyclingtr olarak siz sporcu okuyucularımızın antrenman ve yarışlarınızda motivasyonunuzu artıracak, sıkılmanızı önleyecek, keyifle spor yapmanızı sağlayacak müziği size sağlayan mp3 çalarlarınız için size en uygun olan sporcu kulaklıklarını inceleyeceğiz.

 

Philips Ear Hook

 


 

Philips’in Ear Hook modeli kulağa sağlam oturan, esnek bir kordona sahip olup koşu için basit bir çözüm olarak görünüyor. 3 farklı boyda kulak içine sokulan parçaya sahip olmasına rağmen kulağın içine incelemedeki diğer ürünlere göre daha zor oturduğunu farkettik. Bu da tabi koşarken ortam sesinin de duyulmasına sebep oluyor. Ses kalitesi iyi fakat incelemizdeki diğer kulaklıklar olan Jaybird’ün ses derinliği, Sennheiser’ın güçlü basları, Sony’nin ses berraklığı Philips’te yoktu. Koşarken rahatsız etmediler, terleme durumunda sorun çıkarmadılar ve çok pahalı da değiller.

5 üzerinden 3

 

 

Jaybird Freedom Sprint

 


 

Bu bluetooth kulaklıkları biraz kalın fakat 3 farklı boyda gelen ve kulağın dışına rahatça yerleşen lastik destekleri sayesinde çok sağlam oturuyorlar. Yine 3 boyda gelen kulak içi parçaları çok konforluydu ve dış ortam sesini kesmede başarılı olduklarından muhteşen ses kalitesi sunabildiler. Kulaklığın sağ parçası, gelen aramaları cevaplayabilmeniz için ses ve şarkı kontrollerine sahip. Kulaklığın jack’ı olmadığı için sadece telefon ve benzeri araçlarla kullanıma uygun ve kulaklıkların arasındaki kablo, ense üzerinde rahatsız edici şekilde zıplıyor.

 

5 üzerinden 3

 

 

Sennheiser PMX 685i Sports

 


 

Sennheiser’ın Adidas markalı kulaklıkları dış dünyanın seslerini tamamen engellemeden gerçekten güçlü, derin bir bas sunuyor. Kulaklık, diğer ürünler gibi kulak için kanal yerine kulağın dış bölümüne yerleştirilerek kullanılıyor fakat yerine sağlam oturup yerinden çıkmıyor. Gerçekten hoş bir özelliği bu kulaklıkları kullanımdan sonra yıkayabiliyor olmanızdı. Apple (ve Android’lerde sadece çal/duraklat olmak üzere) ürünlerinde çalışan dahili bir uzaktan bağlantı özelliğine sahip.  Kablosu da yeterince yükseğe konumlandırılmış.

 

Sennheiser PMX 685i Sports
£59.99
www.sennheiser.co.uk

Sennheiser’s Adidas-branded headphones offer a really powerful, deep
bass sound without blocking the outside world entirely. The buds sit in
the outer ear rather than inside the ear canal like the other sets here,
but still formed a good seal and stayed in place. One really nice
feature is the ability to rinse the headphones after use. The built-in
remote works on Apple gadgets (only play/pause on Android) and allows
you to take calls. It’s also placed high enough to be useful when
slipping the cable down your top.

Overall 4/5

Read more: Best Running Headphones Review – Triathlon Plus | TriRadar.com http://www.triradar.com/gear/best-running-headphones-review/#ixzz2D33LbA8d

5 üzerinden 4


 

Sony MDR-AS51G

 


 

Sony’nin aktif yaşam ürün serisi içerisinde yer alan bu kulaklıklar iyi ses yalıtımına yardımcı olmak için 4 çift kulaklık içi parçayla geliyor ve gerçekten konforlular. Hafif, esnek kordonu kulakların etrafına tutunuyor ve kordon ayarı sayesinde kablonun istediğiniz yerde durmasını belirleyebiliyorsunuz. Bunu aynı zamanda kablo kıskacıyla da sağlayarak istediğiniz uzunluk ve konumda kilitleyebiliyorsunuz. Ses kalitesi muhteşem, güçlü, net ve fiyat etiketi ürünü hayli ideal kılıyor.


5 üzerinden 5

 

 

Iqua Beat A1

 


 

Her ne kadar Bluetooth kulaklıkları bütün uyumlu cihazlarla eşleşse de, Iqua Beat sadece iPhone ile çalışıyor. Adidas’ın miCoach’u gibi sesle geri bildirimde bulunan Iqua Beat, birçok fitness uygulaması gibi, bu da antrenmanları kaydetmek, rotaları çıkarmak için GPS’i kullanıyor. Kulaklığın üzerinden nabız değerleri ölçülebiliyor, gerçi görünen veri hayli değişken ve ekranda sadece ortalama nabız değeri görülebiliyor. Iqua, hafif ve çal/duraklat, ses ve tarama yapmadan şarkı atlatma gibi temel işlevlere izin veriyor. Çok güçlü değilse de sesinin kalitesi harikaydı.

 

5 üzerinden 2

 


Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın