Runnery Yarış Takvimi Aplikasyonu İle Tüm Yarışlar Parmağınızın Ucunda

22/08/2014  //     //  Elektronik Ürün İncelemeleri, İncelemeler ve Atölyem

Runnery (8)

Katılmak istediğiniz koşu, maraton, macera yarışı ve triatlon yarışlarının yer, tarih, kayıt ücreti ve katılım şartlarını gibi temel bilgilerini merak ediyorsunuz ve eşe dosta sormaktan yoruldunuz. Veya yarışların yer ve adres gibi lokasyon bilgilerini arkadaşlarınıza sorduğunuz da yuvarlak cevaplar almaktan sıkıldınız. Ya da adını sanını ve nasıl kayıt olacağınızı bilmediğiniz bir yarışı nette arayıp bulamamaktan usandınız. Veyahut zaman zaman bölgenizde koşulan yarışlardan bile haberiniz olmuyor. Peki, tüm bu sorunlardan uzaklaşıp katılmak istediğiniz yarışların yarış tarihi, katılım şartları, lokasyonu, kayıt ücreti ve kayıt linki gibi temel bilgileri hakkında anında güncelleme almak ister misiniz?

Eğer yukarıdaki önermelerden en az biri size uyuyorsa ya da son soruya evet diye cevap verdiyseniz, tam size göre bir aplikasyon tavsiyemiz olacak. RUNNERY…

 

Runnery (1)

Runnery Nedir, Ne İşe Yarar?

Runnery, 4,34 MB’ lık küçük ama çok faydalı bir mobil aplikasyon. IOS veya Android tabanlı cihazlar için geliştirilmiş ve halen geliştirilmeye devam eden çiçeği burnunda sade ama çok faydalı bir akıllı telefon uygulaması. Artık Runnery sayesinde Türkiye’ de ve Dünya’da nerelerde koşu tabanlı yarışlar var? Hangi lokasyonlarda nasıl yarışlar koşuluyor? Hangi arkadaşlarınız hangi yarışları katılıyor? Bu ve daha birçok sorunuzun cevabını Runnery’ de bulabilirsiniz.

Runnery (5)

Runnery’ i Nereden Yükleyebilirim?

Geçtiğimiz haftadan itibaren  son kullanıcının hizmetine sunulan Runnery’i Android bazlı telefolar için “Google Play Store” dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca Apple Store’ da başvurusu yapılmış ve onay geldiği anda IOS marketten de temin edilebilinecek. Aplikasyonu, bir kere indirmeniz yeterli. Sonrasında uygulamanın güncellemeleri otomatik olarak gerçekleşiyor. Şimdilerde Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri olan Runnery’ nin oldukça sade bir ara yüzü var. Yarışları görmek için yapmanız gereken şey uygulamayı açtıktan sonra takvim ikonuna tıklamak. Artık bundan sonra tüm yarışlar parmağınızın ucunda. Üstelik devamlı güncellenen yarış bilgileri ile daha önce hiç bilmediğiniz yarışları keşfedecek olmanız ise işin cabası.

Runnery (7)

Runnery Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit. Uygulamayı yükledikten sonra telefonunuzdaki Runnery ikonunu tıklayınca karşınıza çıkan ilk ara yüzde “Giriş” sekmesinden Facebook, İnstagram veya Twitter üstünden giriş yapabilirsiniz. İsterseniz, giriş yapmadan da kullanmak mümkün elbet. Diğer yandan Facebook ile bağlandığınızda hangi arkadaşlarınızın ne tür yarışlara gittiğini görebilecek;  twitter ve instagram’da koşu foto/tweetlerinizi paylaşıp uygulamanın içinden tüm kullanıcıların foto-tweet’lerini beğenebileceksiniz.

Runnery (6)

Giriş ekranının en altında dört ayrı sekme bulunmakta. “Takvim, Haritalar, Haberler ve Sosyal” Takvim adından da anlaşıldığı gibi tarih sırasına göre yarışların sıralandığı bölüm. Buradan yarış hakkında bilgi alıp, seçebilir, kayıt olabilir, haritasını incelebilirsiniz. Haritalar kısmına girince ülke adını seçip çıkan haritadaki işaretlenmiş yerleri büyüterek, lokasyon hakkında harita görseline ulaşabilirsiniz. Haberler kısmında ise yine adından da anlaşılacağı gibi dayanıklılık spor ve sporcuları üstüne kısa haberlere ulaşmak mümkün. Sosyal adlı bölümde de Twitter ve İnstagram üstünden gelişen gündemi takip edebilirsiniz.

Runnery (3)

Uygulama sayesinde sadece yarış tarihi, katılım ücreti, ve lokasyonu hakkında bilgi almakla kalmayıp, katılım için gerekli olan şartlara ulaşmanın yanı sıra “Kayıt ol” butonundan kayıt yaptırmanız da mümkün. Kayıt yaptırdıktan sonra yarışı aplikasyondaki profil sayfanıza ekleyerek programınızı güncel tutabilirsiniz. Takviminize eklediğiniz yarışlar hem Runnery içindeki kendi profilinize hem de telefonunuzdaki takviminize ekleniyor.  Kısacası eğer koşu, triatlon aqualton ve duatlon yarışlarına ilgi duyuyorsanız, Runnery, cep telefonunuzun vazgeçilmez mobil aplikasyon olacağını performansı ile size garanti ediyor.

Runnery (2)

 

Hazırlayan: Alpay AKHUN

Yazar Hakkında :

Cylingtr Triatlon Editörü

Bir Yorum Yazın