Manitou Dorado Serisi 2011 Yılına Sürprizle Geliyor

20/08/2009  //     //  Diğer İncelemeler, İncelemeler ve Atölyem

 

 

Manitou Carbon Dorado ile geçen yılki manitou takipçilerinin tekrar görmeleri için seferber ediyor. Mantiou firmasının  maşa kalitesindeki başarısını çoğumuz biliyoruz. Performansıyla ve fiyatıyla birçok bisikletçinin tercih ettiği markalardan.Bu sefer 2011 yılı itibari ile karbona alternatif  bir maşa ile geliyor. Ortalama iniş mesafesinde aşağı yönü daha az ve tüketici fiyat etiketi yüzünden ulaşılabilir  olması tüketici açısından sevindirici bir haber. Ve diğer bir iyi haber de Manitou yeni Alüminyum MY 11 Dorado tasarlamıştır geçen yıl tanıttığı karbon Dorado maşanın kardeşi olarak yapılan aluminyum Dorado MY 11 maşa ile birebir aynı oluşu bütçe sorununa alternatif bir seçenek ile tüketicilere sunulacak.

 

 

Manitou Dorado Manitou Dorado MY11
Fiyat $2750 $1759
Ağırlık  2812 g 2971 g
Renk Seçeneği        Karbon Siyah
Tup boyu 180-203 mm 180-203 mm
Yaylanma Hava Hava 
Taç  Dual Dual
Materyal  Karbon  Aluminyum 
Esneklik Open-bath, iki tüpte darbe-titreşim azaltıcı parça Open-bath, iki tüpte darbe-titreşim azaltıcı parça
Destek materyali 36mm Aluminyum 36mm Aluminyum
 
 

Karbon maşa bacaklarına oranla alüminyum maşanın maşa bacak kalınlığı inceltilerek yakın ağırlıkta bir alüminyum maşa çıkardılar. Tamamen yeni Manitou MY 11 Dorado tam 7050 boya ile çekilmiş olan alüminyum üst tüplere sahip olup, materyali hariç tüm  özellikleri benzeyen alüminyum maşanın bisiklet mağazalarında satışa çıkması ile birçok maşa markasına ciddi bir darbe vuracağı kesin. Bu maşanın üretilmesiyle tüketiciler daha az bir ücret ile düşük model bir maşa almış olmuyor. Bir tanesi üst model alüminyum maşa iken diğerleri karbon model ve diğer tüm özelliklere sahip.

 

 

 

 

Hayes Bicycle Grubu bu maşa için tüm önemli etkinliklerde  ücretsiz teknik destek vermeyi teklif etmiş. İlave destek için Manitou’ nın Karbon Dorado’ nun yanında 2 yıllık bedava servis hizmetiyle birlikte verilecek (Tabi bunları USA da yapacak). Yine aynı grup ürettiği bu My 11 Dorado maşayı  alan tüketiciler için satın alınabilir güvencesi vermekte.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın