Bell-Volt Kask Değerlendirme ve Renkleri

18/08/2009  //     //  Diğer İncelemeler, İncelemeler ve Atölyem

Teknoloji ve deneyim… Bell’in 2009 ürünlerinden Volt kask modeli  hakkında konuşulacak pek çok  detay özelliğivar  var. Karbon bir alt yapı bütünlüğü ile bereber  eklem yerleri ve havalandırma sağlayan büyük kanallar, yep yeni bir dizayn.
Kaskın içerisindeki X-Static yastıklar ter emici özelliği ile teri kontrol etmeye yardımcı oluyor.  Bell’in Volt modelindeki yenilikleri daha önce Giro’nun ürettiği kasklardaki yeni teknolojilerinde de görmüştük. Öyleyse gerçekten yeni olan nedir?

 

 

İkiz Eksenli Uyum yeniliği Volt’da uygulanmıştır.  Bu kaskta sadece iç çapı değil, aynı zamanda yukarı ve aşağı daha özel uyum için ve başın arka kısmı için kafayı da iyi kavrama özelliğine sahip bir sistem geliştirmiştir. Volt’u kullandığınızda ayarlanabilir iç çapı ve iç hacimi sayesinde bireysel olarak en doğru ayarda kask kullanımına bu teknoloji sayesinde ulaşmış oluyorsunuz.

 

 

 

 

Kaskın kulak altında kayış ayarını yapmak  oldukça kolay ve burada kullanılan kilit sistemi rahat kullanıma uygun olmakla birlikte kaskın kulak önüne ve arkasına gelen kayışları düz bir yüzeyde tuttuğu için kulak bölgesindeki  biraz rahatsızlık oluşturabilir tek dej avantaj olarak bu rahatsızlık denilebilir. Diğer özellikleri düşünüldüğünde 10 üzerinden 8 pozitif değerlendirme verilebilir. 

 

Ağırlığı280 gram olan kaskın yurt dışı satış fiyatı 300 TL civarında.. Vizörü apartı dahil medium beden Volt kaskın bir ağırlığı 336 gr oluyor. Oldukça hafif bir kask

olan Volt baş ergonomisine uygun dizaynı ve geniş havalandırma kanalları, sağlam  ve yüksek teknolojisi,  ter emici iç süngerleri ile paranızın karşılığını alabileceğiniz düzeyde üretilmiş bir kask olarak  görünüyor. 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın