SoundShell Bisiklet Hoparlörü Çantası

26/03/2011  //     //  Diğer Bisiklet Türleri Donanımları İncelemeleri, İncelemeler ve Atölyem

 

 

Merhaba, yine farklı bir ürünle karşınızdayız. Biz bisikletçiler (özellikle keyfine düşkün olanlar) , sürüşlerimiz esnasında alacağımız keyfi artırmak amacıyla çoğu zaman müzik de dinlemek isteriz.

Bunun için bazılarımız mp3 çalarıyla kulaklığını takıp dış ortam seslerinden kendini uzaklaştırıp başka boyuta geçerken, bazılarımız da müzik zevkini çevresiyle paylaşmak ister. Bu ikinci yol, aynı zamanda daha da güvenilir olan yoldur. Çünkü sürüşlerimiz süresince çevremizdeki uyaranları da duymamız ve algılamamız için kulaklarımızın tıkalı olmaması gerekir. Aksi taktirde arkamızdan gelen, bize yaklaşmakta olan veya henüz ucunu göremediğimiz bir köşeyi dönerken aniden karşılaşacağımız bir araç ya da yayayı duyup olası bir kazayı engellememiz zorlaşır. Bu yüzden mümkün oldukça yoğun trafikte yapacağımız sürüşlerimizde dış ortam seslerini duymamızı engelleyen ses sistemlerini kullanmamalıyız.

 

 

İşte bu tür güvenlik sorunlarına yol açmayacak, aynı zamanda da grubunuzla beraber binerken müziğinizi arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bu sistemlerden birini kullanmak daha idealdir. Peki, bu müzik sisteminizi bisikletinizin neresine yerleştireceksiniz? Elbette size en yakın nokta olan gidona. Çünkü bütün kontrolleri yapabildiğimiz, ellerimizi en kolay kullanabildiğimiz ve bunu en risksiz yapabildiğimiz yer gidonumuzdur. Bu yüzden de ürünümüz gidona sabitlenerek görevini yapıyor.

 

 

Bu koruyucu seyahat çantası birçok aksesuarınızı başarılı bir şekilde taşıyor. Temel olarak iki işlevi var;

1) Eşyalarınızı sudan, kardan, hatta çukurlar veya düşüşlerden kaynaklanacak darbelerden korumak.

2) En beğendiğiniz şarkıları, kulaklık kullanmanıza gerek kalmadan dinlemenize imkan tanımak.

İçinde güneş gözlüğünüzü koyabileceğiniz bir göz bulunuyor.

 

 

 

Dahili hoparlör ünitesiyle size sadece bir mp3 çalar veya ipod/iphone telefonu bu üniteye bağlayarak kişisel müzik hizmeti sunuyor. Bütün mp3 çalarları bağlayabiliyorsunuz. (standart 3.5mm kulaklık çıkışı ile) Herhangi bir uyum sorunu bulunmuyor.

Çift alüminyum kaplı hoparlörleriyle kaliteli bir stereo ses alınıyor.

 

3 adet cırt bantıyla birkaç saniye içinde bisikletinize monte edebiliyor ve ayırabiliyorsunuz.

Hoparlörleri doğrudan bisikletçinin kulaklarına doğru konumlandırıldığından daha güçlü bir ses alınıyor.Sert güçlü polyester malzemeden yapılmış bu çanta ile darbe emişi başarılı bir seviyede tutulmuş.

     Düşük ses seviyesinde 36 saate kadar, yüksek ses konumunda ise 12 saatin üzerinde kesintisiz müzik ziyafeti sunabiliyor. 2 adet AA kalem pil kullanıyor. Ayrıca flaşör gibi küçük bisiklet aksesuarlarınızı da üzerine bağlayabileceğiniz düşünülerek üzerine bir çengel eklenmiş.

 

 

 

Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere sadece bisikletinizin üzerindeyken değil, kamp yaparken, tatildeyken, sahildeyken, çantanıza bağlayarak yolda veya dağda yürürken, özetle her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz mini bir ses sisteminiz oluyor. Tek yapmanız gereken mp3 çalarınızı veya iphone/ipod’unuzu bu hoparlör çantasına bağlamak.

 

 

Diğer bisiklet kullanıcılarının bisiklette müzik dinleme konusundaki kişisel “çözüm”lerine göz atalım;

 

 

 

 

 

Farkedeceğiniz üzere bütün bisikletçiler sürüşlerinde müzik de dinlemeyi istiyor. Her çözümün kendine göre bir avantaj ve dezavantajı bulunuyor. Üsttekilerin çoğu ya maliyetli, etrafı rahatsız edecek derecede gürültülü, ağır veya olası bir düşüş durumunda zarar görecek çözümler. Bu yüzden SoundShell’in ürünü bizce biçilmiş kaftan. Ürünümüze dönecek olursak;

 

150-20.000Hz frekans aralığına sahip. (Bu da bize lazım olacak olan tiz seslerde başarılı olduğunu gösteriyor)

 

Ses çıkış gücü 2 x 1.5Watt (P.M..P.O.) değerinde.

 

40mm hoparlör çapına sahip.

 

Siz Cyclingtr okuyucuları için incelediğimiz 15 farklı kullanıcının samimi yorumlarını paylaşalım;

 

+  Pil ömrü, bütün kullanıcıların beğenisini kazanmış. İddia edilen pil ömrünün doğru çıktığını görmek güzel.

+  Küçük ve kalitesiz hoparlör çıkacak diye beklerken bilgisayar hoparlörünüzün kalitesini aratmayacak ses üretmesi en büyük artısı.

+  Kalabalık ve yoğun trafik sesinin bulunduğu caddelerden geçerken hala müzik sesinin duyulabiliyor olması, ses çıkış gücünün kısmen yeterli olduğunu gösteriyor.

+  Güneş gözlüğü cebi, Oakley gibi büyük gözlüklerin de sığabileceği kadar geniş tasarlanmış.

+  Yerleştirmesi ve bisikletten sökmesi çok kolay.

+ 40$’lık yurtdışı fiyatı, içi boş ve sadece eşya taşımak için üretilmiş bisiklet çantalarının fiyatına yakın olduğunu düşününce sunduğu özelliklere göre hayli uygun.

 

– Uzaktan kumanda benzeri bir ünitesinin olmaması, şarkıları değiştirirken veya sesi artırıp azatırken her seferinde fermuarını açıp müdahale etmenizi gerektiriyor. Tabi önceden bir çalma listesi oluşturup, sesi de en yükseğe ayarlayarak yola çıkabilirsiniz.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın