En İyi Mini Dağ Bisikleti Pompaları

17/12/2012  //     //  Diğer Bisiklet Türleri Donanımları İncelemeleri, İncelemeler ve Atölyem

 

Türkiye’ de ürün yelpazesinin genişlemesine ve tüketicilerin  farklı ürünler hakkında da bilgi sahibi olmasına katkı sağlayacak ve  Cyclingtr.com üyeleri ve izleyicileri için bilinmesinde faydalı olduğunu düşündüğümüz ürün incelemelerimize yurtdışı fiyatları ile devam ediyoruz.

 

Birçok bisikletçi için küçük  taşınabilir ve hafif malzemeleri bisiklet sürerken taşımak son derece önemlidir. Bu çerçevede sizler için önemli bulduğum taşınabilir küçük pompaları bu makalede inceliyoruz.

 

 

Bontrager Mini Charger

Lezyne’nin Micro Drive’ı gibi, Mini Charger’da da zemin pompasının gücünü elde taşınabilir modelin rahatlığıyla birleştirilmiş. Hareketli hortum, sabitleyici ayak kancası, katlanabilir sap ve çift yönlü çalışmasıyla başarılı bir pompa.Her iki sibop türüyle de uyumlu olan Mini Charger 110 psi’a kadar şişirebiliyor ve fiyatı 40$.

 

 

Specialized Air Tool Flex

Çift yuvalı sisteme sahip Specialized’ın 45$’lık Air Tool Flex’i aynı anda pompanın gövdesiyle sap bölümünü doldurarak şişirme süresini kısaltıyor. Sapı içeri ittiğinizde her iki bölmedeki hava lastiğe hücum ediyor. Kısa, esnek hortumu 90 derecelik kafaya sahip ve her iki türde sibopla da uyumlu. Hafif olan pompanın tamamı bir formanın cebine sığabiliyor.

 

 

 

Lezyne Micro Floor Drive

Kaliteli farlarıyla tanınan Lezyne’nin bu güçlü pompa seçeneği, bir zemin pompasının gücüne sahip. Sağlam olduğu kadar hafif olan pompa, alüminyum yuvaya, şafta, temele ve T şeklinde sapa sahip. En etkileyici özelliği paslanmaz çelik ayak sapının şişirme esnasında denge sağlaması. Katlanabilen şişirme sapı ve uzun lastik hortum siboba ulaşmayı kolaylaştırıyor ve her iki tür sibopla da kullanılabiliyor. Dağ bisikletçileri daha yüksek hacimli, daha hızlı şişirme için geniş çaplı yuvaya ve dahili basınç göstergesine sahip 60$’lık seçeneği tercih edebilirler.

 

 

 

Park PMP-3 Pocket Protector

Yeriniz dar ise, 18$’lık Pocket Protector’ın yerine geçebilecek bir pompa yoktur. Neredeyse bir puro büyüklüğünde ve ağırlığında olan pompa, dayanıklı alüminyum yuvaya, kilitlemeli çift kafaya, yumuşak çift yoğunluklu döndürülen sapa sahip. Her iki sibopla uyumlu ve 100 psi’a kadar şişirebiliyor.

 

 

 

 

Blackburn Mammoth 2Stage

Blackburn Mammoth 2Stage, yüksek basınç ve yüksek hacim olarak iki seçeneğe sahip. Bu özelliği, bir dağ bisikleti lastiğini şişirmeyi çerez gibi kolaylaştırıyor. Şişirme işlemine önce yüksek hacim seçeneğiyle başlayın, bir süre şişirdikten sonra yüksek basınç ayarına getirin. Oversize alüminyum kafa baya dayanıklılık sunuyor. Özel kolay kavramalı kafa mekanizması, pompayı siboba sağlam bir şekilde sabitliyor. 30$’lık pompa 168 gram ağırlığında olup, her iki sibopla da uyumlı ve 120 psi’a kadar şişirebiliyor.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın