49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna Son Gün Hazırlığı

20/04/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun heyecanlı bekleyişi, son güne geri sayımın sabırsız bekleyişi nihayet sona erdi. Takımlar 19 Nisan’dan itibaren Türkiye’ye gelmeye başladı. Gece otele yerleşen sporcularla birlikte, son güne kalan birkaç takım haricinde büyük oranda transferler tamamlandı. Bugün güne Colombia takımının da transferinin tamamlanması ile başladık. Destek ekiplerinin erken saatlerde başlayan hummalı çalışmasında, son gün antrenman sürüşüne bisikletler taşıma çantalarından çıkartılarak toplanmaya başladı.

 

 

 

 

9 Profesyonel, 25 Pro Continental takım ve 1 Continental takımın (Torku Şeker Spor) katıldığı Tur’un hazırlık aşamasında Alanya, profesyonel bisiklet kadrolarına ve etrafa açılan profesyonel bisiklet donanımlarına büründü. Dün, yağmurlu ve soğuk hava ile Türkiye’ye ‘merhaba’ diyen takımların güneş beklentisi hayal kırıklığı ile sonlanmıştı. Ancak, bugün Alanya’nın parıldayan güneşi, Avrupa’da bu yıl bitmek bilmeyen kış mevsimi sonrası sporculara Türkiye’de bulmayı ümit ettikleri sıcaklığı yaşatmaya başladı. Takım kadrolarının gülen yüzleri, teknik destek ekibinin tamamladığı bisikletlerini ve suluklara hazırlanan suları kaparak hazırlık antrenmanlarına pedal çevirdi. Alanya bir kez daha bisiklet sporunun muhteşem formaları ile takımların renklerine büründü.

 

 

Bugün, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu programında, saat 14:00’te yapılacak teknik toplantı bulunuyor. Cyclingtr ekibi olarak, teknik toplantı detaylarını almak ve sizlerle paylaşmak üzere orada olacağız. Takımları temsilen teknik toplantıda olacak sportif direktörler, sporcularının kaydını tamamlayıp, bu yılki TUR hakkında Organizasyon’dan bilgi alacaklar. TUR öncesi takımlar ile Türkiye’ye gelmelerinden önce yapmış olduğumuz röportajlarda, takımların bu yılki değişikliklerle ilgili düşüncelerini, hedeflerini ve stratejilerini sizlerle paylaşmıştık. Yarın, Alanya’da alınacak açılış etabının startı ile 8 etaplık nefes kesici Türkiye Turu mücadelesi başlamış olacak. Bu yıl, Türkiye Bisiklet Turu’nun rekabetindeki detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Böylece sizler de perde arkası TUR heyecanına TV yayınlarının ötesinde ulaşabilecek ve öğrenmek istediklerinizi TUR kafilesindeymişçesine takip edebileceksiniz.

 

 

 

TUR ve perde arkasıyla ilgili merak ettikleriniz ve teknik donanım ve hazırlık aşamalarıyla ilgili bilmek istedikleriniz için info@cyclingtr.com adresine mail atarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Talepleriniz doğrultusunda sizler için çekip, açıklayarak paylaşalım. Yoğunluk sebebiyle en çok talep gelen isteklere öncelik vereceğiz. Türkiye’nin profesyonel yol bisikletini ve sizleri temsilen paylaşmaktan ve paylaşmaya devam etmekten onur duyarız.

 

 

About the Author :

Leave a Reply