2013 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna Katılacak Takımlar Netleşiyor

18/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

  

 

 

21-28 Nisan tarihlerinde 49.edisyonu gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu mücadelesinde yer alacak takımlar netleşmeye başladı. Geçtiğimiz sezon, Organizasyon komitesi kararı ile 22 katılımcı takım sayısının 25’e çıkarıldığını sizlerle paylaşmıştık. Bu yıl için ise 23 takımın mücadeleye katılması kesinleşti. Organizasyon komitesinin son ana kadar değişiklik yapma hakkının saklı olduğu davetli takımlar listesinde 8 Profesyonel Takım, 14 ProContinental(Kıtalar Arası) ve 1 tane de Continental Takımın katılımı netleşti.

 

Geçen yıl, RusVelo yerine, davetliler listesine en son dahil edilen takım Rabobank, bu yıl Blanco Takım adı ile yeniden TUR mücadelesine girecek. 2012 Tur değerlendirmesinde, takımın sportif direktörü Elmalı zirvesindeki etap için, beklenmedik derecede zor tırmanış olarak yorumlamıştı. Jean Boven, “Biz sprint ağırlıklı takım kadrosu ile geldik. Ancak seneye Elmalı için sadece sprinter değil tırmanış kadrosu oluşturarak geleceğiz.” demişti.

 

Tour of Turkey Yarış Direktörü Aydın Ayhan Güney, “Bu yıl da 25 takım limitinin dolacağını söyleyebilirim. 23 takımın şu an netleşen isminde, ileriki dönemde değişikliği olma ihtimali mevcut. Kalan 2 yer için talep fazla. Değişik ülkelerden, güçlü takım hedefimiz bu yıl da önceliğimiz. Takımlarla görüşmeler ve son hazırlıklar sorunsuz devam ediyor. 50.Yılımıza doğru Organizasyon, yüksek kalitedeki Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet turunun imajını güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna Katılacağı kesinleşen takımlar;

 

Astana Pro Team
Blanco Pro Cycling
Lampre – Merida
Lotto – Belisol
Orica – GreenEDGE
Omega Pharma-Quick Step Cycling Team
Team Argos – Shimano
Team Saxo – Tinkoff
AccentJobs – Wanty
Bardiani Valvole – CSF Inox
Bretagne – Séché Environnement
Caja Rural
CCC Polsat – Polkowice
Cofidis Solutions Crédits
Colombia
Crelan – Euphony
Katusha Team
MTN – Qhubeka
Team Europcar
Team Novo Nordisk
UnitedHealthcare Pro Cycling Team
Vini Fantini – Selle Italia
Torku Seker Spor

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
About the Author :

Leave a Reply