En Yaratıcı TUR’u Sen Yaz Yarışması Başladı

22/02/2014  //     //  Videolar

 

Bu yıl 50.sine start alacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarım asırlık mücadele kutlamalarına sürpriz renkler katıyor. 27 Nisan – 4 Mayıs tarihlerinde koşulacak 8 etabın, Türkiye’de ki bisiklet sporu nabzını yükseltirken, siz de bu nefes kesici atmosferin bir parçası olabilirsiniz. Bu yıl, Yarış Organizasyonunun başlattığı, “En Yaratıcı TUR’u Sen Yaz” yarışması ile siz de herkesin hayali olan pelotonun içerisinde, heyecanı en yakından izleme şansına sahip olabilirsiniz.

 

TUR2014

 

“TUR” kısaltmasının sembolize ettiği Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun neden TUR adı ile anıldığını belirtmekte fayda var. Bildiğiniz gibi 3 büyük tur olarak kabul edilen Fransa Bisiklet Turu, İtalya Bisiklet Turu ve İspanya Bisiklet Turu’nun kısaltmaları, ülkelerinin resmi dilinde “Tur” kelimelerinin karşılığı olarak kullanılır. Örneğin, Fransa Bisiklet Turu (Le Tour de France )-TOUR, İtalya Bisiklet Turu (Giro d’italia)-GİRO ve İspanya Bisiklet Turu (Vuelta a Espana)-VUELTA adları ile tek bir anlamda, Tur adının anlamı olarak kullanılmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu da, Türkçemizde kullanılan anlamı ile TUR olarak anılır. UCI (Dünya Bisiklet Federasyonu)’a da TUR kısaltması ile kayıtlı olan  turumuz için TUR kısaltması 50.yılını bu yıl kutlayacak ve yarım asırı geride bırakacak, zengin tarihi ile TUR adı büyük önem taşıyor. Türkiye için “TUR” kısaltmasını anlamlı kılan bir başka kullanım yeri ise IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) ülke kodlarında Türkiye’nin “TUR” kısaltmasıyla ifade edilmesidir.

 

Peki bu yıl “TUR” adının en başarılı yaratıcısı olarak adınızı bu tarihi organizasyona yazmak ister misiniz? Ödülü ise bir o kadar cazip. Yapacağınız şey çok basit ama sonuç tamamen yaratıcılığınıza bağlı. “TUR”u oluşturan harfleri en yaratıcı şekilde bir araya getirip, fotoğrafını çekmeniz ve Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu resmi web sitesine yüklemeniz gerekiyor.

 

En beğenilen “TUR”un yaratıcısı, 27 Nisan – 4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek 50.yıl mücadelesinde, bir etabı VİP araca konuk olarak yarış konvoyu içerisinden, mücadeleyi izleme fırsatı bulacak. Yarış alanına ulaşım (gidiş-dönüş uçak bileti), iki gece tam pansiyon konaklama, 1 gün VIP ağırlama ve bu organizasyondan doğan masraflar organizasyon komitesi tarafından karşılancak. Bu şanslı kişi siz de olabilirsiniz. Bu tarihi fırsatı kaçırmayın! Son gün 20 Mart…

 

Önemli Tarihler, Başvuru ve Değerlendirme Süreci

20 Şubat – 20 Mart: Katılımcılar web sayfamıza isim ve iletişim bilgileri ile çektikleri yaratıcı TUR fotoğraflarını yükler.

25 Mart: Değerlendirme komitesinin seçeceği en yaratıcı 50 fotoğraf yayınlanır ve seçilen 50 fotoğraf ziyaretçilerin oylarına açılır.

25 Mart – 5 Nisan: Oylama 25 Mart’ta başlar ve 5 Nisan 2014 saat 23:59’a kadar devam eder.

6 Nisan: En fazla oy alan yaratıcı TUR’un sahibi belirlenir, web sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızda, ayrıca resmi TUR’un websitesinde ilan edilir ve kendisiyle irtibat kurulur.

 

 

About the Author :

Leave a Reply