Willoughby ve Pottier UCI BMX Supercross Dünya Kupası’nda Superfinal Zamana Karşı Zaferine İmza Attı

24/08/2011  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR ) 


 

19 Ağustos 2011, Londra – Olympic Park, UCI BMX Supercross Dünya Kupası serilerinin ilk gününde BMX yıldızı Sam Willoughby (AUS) Elit Erkekler zamana karşı zaferini kazandı. Aynı başarıyı Elit Bayanlar yarışında Magalie
Pottier (FRA)  gösterdi.

Önceki gün yarışların ertelenmesine neden olan sel gibi yağan yağmurdan sonra Olimpik BMX parkuru bu yarış günü güneşli bir havaya sahne oldu.
Bayanlar için ‘Oakley Underground’ tüneli, erkekler için Red Bull atlayış noktası Cumartesi günkü yarıştaki parkura yine dahildi.

Sabahın erken saatlerinde parkur düzenleyiciler ve LOCOG takımları önceki gün yağan yağmurun izlerini parkurdan temizlemeye çalıştılar. Güneş etkisini
gösterdikçe parkur hızlıca toparlandı ve ısınma turları 11:00’da başladı.


Erkekler ve Bayanlar kategorilerindeki en iyi 16 yarışçı Superfinal’da yarışmaya hak kazandı. En iyi performansı gösteren Sam Willoughby oldu. Parkurun en iyi noktalarını bularak akıcı sürüşüyle parkuru sanki kolaymış gibi göstermeyi başardı. Avustralyalı hatasız yarıştı ve 42.625’lik zamanlaması Dünya Şampiyonu Joris Daudet’yi (FRA) koltuğundan etti.


[View:http://www.youtube.com/watch?v=1YG-BvSwPvk:550:0]


En son 2010 yılında Chula Vista Supercross yarışında podyuma çıkan Willoughby oldukça heyecanlı görünüyordu. “İlk kez bir Zamana Karşı Superfinal zaferi kazandım. Oldukça hoşuma gitti. Doğru noktaları buldum ve zaferi almayı başardım. Yarın için heyecanlıyım” dedi.
Copenhag’daki UCI Dünya Şampiyonası
‘nda bronz madalya alan Magalie Pottier formunun iyi olduğunu ispatladı. “Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Sadece bir zamana karşı yarışıydı, fakat kazanmayı gerçekten istedim. Asıl yarış yarın, fakat bu zafer bu parkurda yarışırken kendime daha çok güvenmemi sağlayacak.” dedi.

[View:http://www.youtube.com/watch?v=zvOUu54dNU4&feature=related:550:0]


126 kişinin içinden 64 Elit Erkek finallere girmeye hak kazandı. Ertesi günü gerçekleşen Supercross’ta 8’erli yarış oldu. Aralarındaki  en iyi dörtlü bir sonraki 1/8 finale girmeye hak kazandı. Elit Bayanlar da bir sonraki adım
için elenerek 32 kişi kaldı.


 
 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın