UCI Pist Bisikleti Dünya Kupası’nda Yenilikler; Astana’da başlayıp Londra’da son bulacak

02/11/2011  //     //  Diğer Bisiklet Haberleri, Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

Londra Olimpiyatları, Velopark

Dört rounddan oluşan ve dünyanın en iyilerinin katılacağı, bu senenin en büyük hedefi Londra Olimpiyat elemeleri için sondan bir önceki adım olan UCI Pist Bisikleti Dünya Kupası bu hafta başlıyor.

Sezon önemli yeniliklerle dolu olacak: iki yeni istikamet – Astana ve Londra – 2011-2012 takviminin açılışını yapacak. Buna ek olarak her roundda Olimpik olmayan etkinliklerin sayısı kayda değer ölçüde artacak ve yeni bir uluslararası sponsorluk desteği sayesinde yenilenmiş bir görselliğe sahip olacak.

 

Republican Velodromu,  Astana 

Koreli Samsung firmasıyla UCI arasındaki işbirliği sayesinde gelişim potansiyeli artan UCI Pist Bisikleti Dünya Kupası’nın resmi ismi artık bu şekilde geçecek.

Organizasyon anlamında, açılış etkinliği için Astana’nın seçilmesi Kazak yetkililerin ülkenin başkentinde muhteşem bir velodrom yapılanmasına yatırım yaptıktan sonra büyük çaplı bir projenin hayata geçirilme isteğini yansıtıyor. Samsung’un katkılarıyla düzenlenen UCI Pist Bisikleti Dünya Kupası daha sonra Aralık ayında Kolombiya’ya yönelerek, Ocak’ta üçüncü round olan Beijing (Çin) için Asya’ya dönmeden önce, Cali’deki geleneksel etkinliğini gerçekleştirecek. Dördüncü ve son round ise Londra Olimpiyat Parkı’nda inşa edilen muhteşem velodrom pistinde yapılacak.

 

Republican Velodromu,  Astana 

Serilerin sportif yanına göz atacak olursak, bu sezon program biraz değiştirildi. Sporcular 10 Olimpik dalının yanı sıra UCI Dünya Şampiyonaları’nda yer alan 5 etkinlikte (Londra’yı saymazsak 4) yarışacaklar. Astana’da bayanlar için 500m ve puan yarışları, erkeklerde pursuit, scratch ve Madison yarışları olacak. Olimpiyat öncesi sezon pist bisikletçileri için oldukça heyecanlı olacak gibi görünüyor…

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın