UCI BMX World Cup 2013-Manchester Hakimi Phillips ve Reade

21/04/2013  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

Aşırı hız ve beceri sergileyen İngiltere’nin Liam Phillips ve Shanaze Reade dün gece Manchester 2013 UCI BMX Supercross Dünya Kupası’nın açılış turda kazandı.

 

İngiliz ikili dünyanın en iyi 64 erkek ve 32 kadın sporcusuna karşı Cuma günü başlayan elemelerde, dirsek dirseğe mücadele sergiledi. Günün yarışı motos ile başladı Eleme aşamasında her sporcu aynı rakiplere karşı üç kez sürdü. Erkek kategorisinde yine yoğun rekabet hırsı pistin vazgeçilmeziydi. Liam Phillips, son Olimpiyat gümüş madalya sahibi Sam Willoughby (Avustralya), 2012 zaman denemeleri Dünya Şampiyonu Connor Alanlar (ABD) dahil rakiplerinin line-up güçleri ile karşı karşıya geldi. Phillips, Kanadalı Tory Nyhaug ve Sam Willoughby’ın önünde sürerek günün en hızlısı olarak tamamladığıı ilk ayak dünya kupasının galibi oldu.Connor Fields ise Fransız binici Sylvain André arkasında beşinci sırada tamamladı.

 

Kadınlar kategorisi yarışmada ise Shanaze Reade, diğer takım arkadaşları, Charlotte Green ve Abbie Taylor’un tüm 3 motos startında önde tamamladı. Shanaze Reade 2012 Londra’da da finallare kalmış, benzer güç ve performans serisini yarı finallerde ve finallerde hayranlarına sunmuştu.

 

Gecenin son yarışında iyi bir başlangıç ​​aldıktan sonra, Reade erken öne geçti ve zafer onu yarışta durdurulamaz performansıyla geldi. Ikincilik Merle van Benthem (Hollanda) üçüncülük ise ABD’li sporcu Brooke Crain’e gitti.

 

UCI BMX kupasının ilk ayağı Manchester’da tamamlandı ve açılış kupası sahiplerini buldu. UCI dünya kupasu heyecanı 10-11 Mayıs’ta Santiago de Estero, Arjantin’de devam edecek. Takip eden raundlar Haziran ayında Papendal(Hollanda) ve Eylül ayında Chula Vista (Amerika)’ya gün sayıyor.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın