UCI BMX SUPERCROSS World Cup Copenhagen 2010

08/05/2010  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

UCI BMX Supercross World Cup Copenhagen 2010 yarışları bugün sonlandı. Danimarka, Kopenhag’da yapılan BMX Dünya Şampiyonası yarışlarının 3. kez yapılmasının yanı sıra 2012 BMX olimpiyatlarına katılmak için puana ihtiyacı olan sporcular açısından da ilk yarış olma özelliğini taşıyordu. Sporcular olimpiyatlara katılmak için iki yıl puan toplayacaklar. Swatch saatlerinin sponsoru olduğu Copenhagen yarışlarına 29 ülkeden 170 sporcu katıldı. 6 Mayıs Perşembe günü deneme antrenmanları yapan sporcuların deneme antrenmanı sürüşleri 7 Mayıs Cuma günü öğlene kadar devam etti. Öğleden sonra Elit erkekler, Elit bayanlar zamana karşı ilk eleme yarışları, ardından Elit Erkekler ve Elit bayanlar zamana karşı ikinci eleme yarışları gerçekleşti.

 

 

 

Yarışta yer alan deneyimli sporcuların çokluğu, yarışı kimin kazanacağını tahmin etmeyi güçleştiriyordu. Katılanlar arasında Maris Strombergs (Letonya – 2008 Olimpiyat Şampiyonu), Sam Willoughby (Avusturya – Dünya sıralamasında birinci) ve Donny Robinson (Amerika – Şimdiki dünya şampiyonu) en dikkat çekici isimlerdi. 8 Mayıs Cumartesi günü (Bugün) elemeler devam etti. Parkur ve hava koşulları iyiydi.

 

Perşembe sabahı yağan yağmur ile yarış sırasında yağmur yağacağı endişesi yaşandı. Ama yarış hem heyecanlı hem de sorunsuz gerçekleşti. Elit Erkekler’in şampiyonu favori isimlerden, olimpiyat şampiyonu Maris Strombergs oldu. Bugün sonuçlanan yarışlarda sıralamalar şu şekilde gerçekleşti :

 

Elit Erkekler İlk 3:

1. Maris Strombergs (LAT): 34.196 sn. 
2. Liam Phillips (GBR): 34.520 sn. 
3. Corben Sharrah (USA); 34.660 sn.


Elit Bayanlar İlk 3:

1. Laetitia Le Corguille (FRA): 39.463 sn. 
2. Sarah Walker (NZL): 39.613 sn. 
3. Aneta Hladikova (CZE): 39.815 sn.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın