UCI BMX Supercross World Cup: Connor Fields ve Shanaze Reade Arjantin’ de Zirvede

15/05/2013  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

 

Santiago Del Estero’ da yapılan UCI BMX Supercross World Cup’ ta erkeklerde Connor Fields, bayanlarda ise Shanaze Reade altın madalyanın sahibi oldu. Yarış organizasyonu da adına yakışır bir şekilde seyircilere tam bir BMX festivali sunarak herkesten tam not aldı. 

 

Bayanlar

Bayanların yarışında İngiliz bisikletçi Shanaze Reade ile olimpik altın madalyalı isim Mariana Pajon arasında kıyasıya mücadele yaşandı. Ayrıca 2012 Londra Olimpiyatları’ nın bronz madalyalı ismi, Hollandalı bisikletçi Laura Smulders de oldukça iyi bir performans sergiledi. Ancak Smulders öndeki ikili kadar hızlı değildi. Ev sahibi ülkeden Diaz kardeşler de taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmadı ve her ikisi de yarı finale kadar yükselme başarısı gösterdi. 

 

Final mücadelesinde Reade ile Pajon arasındaki kıyasıya mücadele seyretmeye değerdi. Her iki sporcu da son virajın ardından yan yana bitiş çizgisinden önde geçmek için mücadele etti. Ancak Reade, bu ikiliden daha hızlı olan isim oldu ve Pajon’ un yarım tekerlek önünde bitiş çizgisinden geçmeyi başardı. Laura Smulders ise bu ikilinin ardından bitiş çizgisinden üçüncü sırada geçerek bronz madalyanın sahibi oldu. 

 

Erkekler 

Erkeklerin yarışı bayanlara oranla daha da zorlu geçti. Ancak ABD’ li bisikletçi Connor Fields, Fransız BMX’ çiler Joris Daudet, Sylvian Andre, Quinten Caleron ve Vincent Pellaurd, Hollandalı BMX’ çiler Jelle van Gorkom, Twan van Gendt ve Raymon van der Beizen, Avusrtaltyalı Anthony Dean, Brazilian Renato Rezende ve Güney Afrikalı Sifiso Nhlapo gibi isimlere şans tanımadı. Yerel kahraman Lucas Bustos ise yarı finale kadar yükselme başarısını gösterdi. 

 

Final yarışından Connor Fields, ilk dönüşten itibaren yarışın liderliğini ele geçirdi. Joris Daudet aradaki farkı kapatmaya çalışsa da Fields bunun gerçekleşmesine izin vermedi. Son düzlükte rahatlayan Fields, bitiş çizgisinden bisikletini at sürer gibi kullanarak sevincini kutladı. 

 

BMX Supercross World Cup’ ın diğer ayağı 15-16 Haziran tarihlerinde Hollanda’ nın Papandel kentinde gerçekleştirilecek. 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın