UCI BMX Supercross Chula Vista – California (Final)

01/04/2012  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

UCI BMX Supercross Dünya Kupası’nın Kaliforniya Chula Vista’da gerçekleşen ilk ayağı sonuçlandı. 2012 sezonunun ilk Dünya Kupası olan Chula Vista’da Amerika California’da gerçekleşirken Amreikalıların sporcuları ile Amerikan egosunu ve kendi sporcularından büyük beklentilerini izlemek için yoğun seyirci katılımı eşliğinde gerçekleşti. BMX yarışlarının heyecan seviyesini arttıran ve eleme usulü gerçekleşen yarışlarda kıyasıya çekişme vardı. Mart ayı sonunda gerçekleşen sezonun ilk Dünya Kupası özelliği ötesinde Chula Vista Dünya Kupası, hala Olimpiyat hedefinde olan ve puan ihtiyacı olan sporcular için öenmli bir şanstı. Olimpiyat puanları için süre sona ererken, ilk Dünya Kupasının Olimpiyat Puanları vermesi hem sezona başlangıç heyecanı, hem de Olimpiyatlara mücadele anlamını taşıyordu. Bu sebeple, rekabet ve çekişmelerin heyecanı da olabildiğince üst seviyede hissedildi.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=K1mMxS78DFk:550:0]

 

 

 

 

Büyük erkekler kategorsinde ilk günün gümüş madalyasını ve 2008 olimpiyatlarında altın madalyayı alan Maris Strombergs final etabında şansızdı. 2011 Dünya Kupasını Chula Vista’da kazanan Connor Fields final etabında altın madalyayı göğüsleyerek bu yıla galibiyetle başladı. İki yıl üst üste Chula Vista Altın madalyasını alan Connor Fields parkurun ve başarısının sırrı için; “Yoğun antrenman, yoğun çalışma ve kapı açıldığı andan finişe kadar tam konsantrasyonun getirisi diyebilirim. Ne hissettiğimi dahi hatırlamıyorum. Finişe kadar sadece parkura odaklandım” dedi. Diğer sevilen ve favori isim, Sam Willoughby ise  Fields’in arkasında yerini alarak gümüş madalyayı elde ederken heyecanı doruklara taşıyan mücadelede Hernan podyumu dolduran son isim oldu.

 

 

 

 

 

Yarış sonrası Fields ” İlk turda Maris bir açık verdi ve ben de bu açığı değerlendirdim. Yarışın liderliğin aldıktan sonra arkamdan gelen hiçbir şey beni etkilemedi. Ben sadece bitiş çizgisine odaklandım ve başardım. Bu sezonun ilk yarışı ve kupaya giden ilk galibiyet olduğu için önemliydi.” diyerek yarışın kopma noktasını söylemiş oldu.

 

 

 

Büyük bayanlar kategorisinde ise ilk gün etabında Avustralyalılar sevinirken, bugün Fransızlar mutluydu. Amerikalı sporcular çoğunluktaydı. Ancak yarı finalde dört Amerikalı bayan sporcunun elenmesiyle, Amerikalıların tek umudu Amanda Geving kaldı. Geçen yılın Şampiyonu, Ariele Martin‘nin yarı finalde elenmesi diğer sporcular için en beklenmedik gelişme, kendi ülkesinde elemelerde takılan Amanda fanatikleri için ise büyük hayal kırıklığı oldu.26 yaşındaki sporcu geçen yıl finalde,ilk virajda aldığı hakimiyeti şampiyonluğa taşımıştı.

 

 

 

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=Zpo7A_LKkeI:550:0]

 

Geçen yılki Chula Vista şanssızlığı ardından bu yıl Olimpiyat hedefi için daha da konsantre ve hazır görünen Fransız sporculardan Magalie Pottier ve Laetitia le Carguille start noktasından seri çıkarak ön tarafta konumlarını belirledi. Amanda ise bu ikilinin arkasında kalmayı başardıysa da onları geçmek için uygun boşluğu bulamadı. Yarış sonunda galibiyeti elde eden Magalie Pottier final sonunda Cula Vista’yı altın madalya ile tamamlamış oldu. Yarış sonrası yaptığı açıklamasında ” İki yıl önce bu yarışı ikinci sırada tamamlamıştım. Geçen yıl da, her yarışta dördüncü olmuştum. Bu yıl ise altın madalya bende. Çok mutluyum. Chula Vista, benim ilk Dünya Kupası zaferim oldu. dedi.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın