Türk Sporcular İsviçe-Dünya Bisiklet Merkezinde Cyclo Cross Kampında

24/06/2012  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

Dünya Bisiklet Merkezindeki Cyclo-cross Eğitim Kampı: Uluslararası İşbirliği

 

Bu hafta İsviçre,Aigle’deki eğitim kampı için Dünya’nın çeşitli yerlerinden 18 genç Cyclo-cross sporcusu geldi.

Juniorlar ve U23 kategorideki bu sporcular; İngiltere, Slovakya, İtalya, Danimarka, Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre’den ülkelerini temsilen kampa katıldılar.

Eğitim koçlarından Geoff Proctor “Böyle bir eğitim kampı için yıl içerisinde en doğru zaman Yaz mevsimidir.” dedi. Proctor, 2002’den beri Amerika’nın Gençler ve U23 Cyclo-cross takımlarının Takım Menajeri sıfatıyla açıkladı. ” Cyclo-Cross’un teknik yönünden de eğitim için çok doğru bir zamanlama” olduğunu da ekledi.

Genç sporcuların çalışmalarını Proctor ve eski gençler Dünya Şampiyonu ve aynı zamanda bir çok kez İsviçre Şampiyonu olan Beat Wabel’in kontrolü ve gözetimi altında antrenman yapacakları şüphesiz. Aynı zamanda, iki antrenör de UCI Cyclo-Cross komisyonu üyesi.

 

 

Kampa katılan sporcular için günlük program saat 6.30 da ısınma ile başlıyor ve bunu takiben 2-3 saatlik bir teknik çalışma takip ediyor. Öğleden sonraları ise bölgesel bisiklet rotalarında teknik antrenman yapıyorlar.

Proctor, “Bu tırmanışları ve manzarayı yaşamadan İsviçre’ye gelmiş sayılmazsın.” dedi.

UCI; Dünya çapındaki tüm bisiklet disiplinlerini evrenselleştirmenin gayretiyle bu kampını organize etmektedir ve bu tip projeleri desteklemek üzere yatırım yapmaya devam edecek.

Geoff Proctor;”Biz Dünya çapında bu disiplini geliştirmeyi arzuluyoruz. Sporcuları burada görmek, örneğin, Türkiye’den buraya geldiğini görmek gerçekten çok güzel.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Türkiye’den kampa katılan sporcular; Agit Salman, Ömer Faruk Kansız ve Soner Eken.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın