Rachel Atherton Trafik Kazası Geçirdi.

22/01/2009  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

120408MB18web

2008 yılı Dünya Downhill Dağ Bisikleti Bayanlar Şampiyonu  Rachel Atherton 19 Ocakta antrenman sırasında bir araba ile çarpışarak ciddi bir kaza geçirdi.  Kazada yüzünde kesikler oluşan şampiyon sporcunun omuzu çıktı.

Edinilen bilgiye göre kardeşleri Gee ve Dan ile antrenman  yaparken,   Atheron Cervelo  yol bisikleti ile arabaya önden çaptı ve  kaza da en çok darbeyi bu sırada aldı.   
Arabanın öncamına çarparak   omuzundan ciddi şekilde yaralan sürcünün ameliyat olması bekleniyor.

 

 

İlerleyen günlerde durumu belirginleşecek olan sporcunun takımı Mart ayındaki  Dünya Kupasının ilk ayağına kadar durumun düzelmesini umut ediyor.
“Öldüğümü düşündüm.
” diyen Atheron
un ters yönde bisklet sürdüğünü  görgü tanığı bir polis memuru çarpışmada  Atheronun hatalı olduğunu  suçlanabilecğini söylüyor.
Kaza sırasında kask giymeyen Atheron ” Yola kapanmış AC/DC dinliyordum kafamı kaldırdığımda kamyonun bana doğru geldiğini gördüm, Aman Allahım ne oluyor dedim. Ben direksiyonu çevirdim o  çevirdi. neticede sola çevirdim . Bu iyideğil dedim ve çarpıştık oldu.” demiş. 

Kardeşinin yerde yattığını gören Gee açıkcası onu o noktada öldü zannettiğini düşünmüş ve kendi kendine   “Dostum kız kardeşin öldü.” demiş  

 


 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın